Bambus

neznan uporabnik
tema odprta - 5. dec 2000 21:20 | ogledi: 9.520 | odgovori: 2

V trgovini sem opazila, da prodajajo bambusove vrsicke v konzervi. Ker jih imam zelo rada (recimo v Oncle Bens omaki), me zanima ali ima kdo kaksen recept kako bi jih lahko pripravila doma v kaksni omaki ali pa pri kaksni jedi? Hvala ze v naprej.

neznan uporabnik

7. dec 2000 9:50

Bambusovi vršički se zelo pogosto uporabljajo v Azijski kuhinji , kot dodatek jedem. Dobri so iz pločevinke jaz jih prej sperem z mrzlo vodo, lahko pa so tudi sveži ti so še boljši , bolj aromatični. Pri nas se jih ne dobi. Torej vršičke narežete na tenke rezine in jih lahko dodajate makaronovemu mesu, juham , vsem zelenjavnim jedem , lahko jiz narežete še na kockice in jih dodate zmletim odreskom, lahko jih popečete z jajci. Lahko jih dodate v krompirjevo ali kako drugo solato. Upam da sem Vam dala nekaj idej ostalo pride samo od sebe. Pa doober tek.

neznan uporabnik

9. dec 2000 17:31

Hvala gospa Marinka za nasvete. Na eni izmed plocevink v trgovini je pisalo, da so recepti na strani www.trgonet.com. In res so. Zato za vse, ki ste prav tako prebrali, pa niste vedeli odgovor, je resitev tudi tu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti