Merjenje sestavin brez kuhinjske tehtnice

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 12:41

aja, pa če kupuješ tehtnico, kupi tako, ki ima funkcijo tare (nekaj natehtaš, pritisneš taro in se ti spet postavi na ničlo) tako lahko recimo vse sestavine za mafine lepo natehtaš eno za drugo direkt v posodo, v kateri jih boš zmešala - in si prihraniš umazano posodo (za to sem jaz ekspert, kako se ognit umazani posodi, po moje zato, ker sem morala doma pomivat posodo in ker moja mami te navade žal ni imela;) PS: tehtnica se res splača, če imaš vsaj enega sladkosneda rada (pa če si to ti ali kdo drug;) Veri

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

3. dec 2007 13:06

Punce prav lepa hvala za vaše odgovore in nasvete. Sem se odločila, da bom kar Miklavžu pisala za zjutraj podrobno ogledano elektronsko kuhinjsko tehtnico, do takrat pa bomo pekli piškote po "navadnih" receptih blažkaa

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

3. dec 2007 21:25

Za prvo silo si kupi v Merkatorju pudinge, ki so pakirani v merilni posodi za en liter. Sama jo kar precejkrat uporabljam za merjenje tekočin, a na njej so označene tudi druge merske enote. seherezada

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. dec 2007 12:36

e, to je bila ta posoda, ki mene rešuje na morju! Pa tudi doma imam dve taki, sicer v glavnem za tekočine merit, ampak tudi kdaj prav pride za kako drugo zadevo. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti