Muffini - kateri recept

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 2. dec 2007 17:47 | ogledi: 11.461 | odgovori: 17

Včeraj sem na dobrodelnem miklavževem sejmu v Celju kupila en muffin, ki je bil tako dober, da sem sklenila, da poskusim tudi sama. Do sedaj še nisem nikoli pekla muffinov, ker se mi je zdelo da niso dobri, da so suki, da imajo okus po pecilniju, skratka ...

Ko sem sedajle pogledala bazo pa se zopet ne morem odločiti. Zato prosim vas, ki ste te recepte prispevale, da mi svetujete rada pa bi da bi bili sooooooočni in mehki.

Hobotka

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

2. dec 2007 18:16

Jaz sem jih včeraj delala prvič in sicer po receptu čoko koko muffini z nutello in danes čokoladne muffine by Polly. Oboji so odlični. Izbrala sem te, ker pri nas smo vsi čokoholiki. Delala pa bom tudi po drugih receptih, ki jih je zadnje čase cela poplava, od sladkih do slanih in celo mesnih. Treba je seveda dobiti pravo razmerje sestavin in malo kombinirati, odvisno od okusov degustatorjev. emily Sporočilo je spremenil(a) emily dne 03. dec 2007 05:10:09

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2007 18:33

Ali pa toblerone muffini iz baze, so tudi super za čokoholike. Zanimivo, nobeni še nikoli niso bili suhi...v bistvu pa v vse sama dodam malo jogurta. katka

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

2. dec 2007 18:56

Poiskusi moje maffine z ovsenimi kosmiči.Recept je napisan v bazi.So enostavni,pa še zdravi. bojči

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. dec 2007 20:40

tudi mi smo obsedeni z nutelo in banano, zato so pri nas ti največkrat na programu. Kyara

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. dec 2007 21:46

Jaz sem jih tudi spekla danes. Ampak po nobenem receptu iz baze - delala sem namreč šarkelj - marmornati kolač, pa mi je prišlo čudno veliko mase in sem poleg šarkeljna naredila še mafine - nam so krasni. Skratka recept za šarkelj poišči, potem pa lahko kombiniraš z dodatki po mili volji. lp, vanjatajnsek

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

2. dec 2007 22:08

Meni so najboljši muffini, ki imajo na vrhu beljak s kokosom, v testo pa lahko daš kroglico rafaela.Recept sem dobila v Lisi.Super so. lili_stef

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

3. dec 2007 7:14

Jaz jih ponavadi naredim po tistem osnovnem receptu za mafine iz baze, potem pa dodajam po razpoloženju. Odvisno od sezonskega sadja, če hočem čokoladne pa masi dodam kake 1/2 žličke kakava pa čokoladko nastrgano. Moram tudi jaz poskusiti s čokolado in banano, me je ta okus nekako navdušil pri torti nutela. Sicer so mi najljubši iz svetle mase in borovnicami. Začetnica

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

3. dec 2007 9:48

Mi jih obožujemo z after eighti :) ful dobri pridejo :D evagirl

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

3. dec 2007 12:27

Jaz sem pa mnenja, da je vseeno kateri recept iz baze uporabiš. Meni so vedno dobro uspeli,ne glede katere sem preizkusila, bili so sočni in nikoli ni noben ostal. Ima pa moja sestra en način "mehčanja" muffinov (če slučajno kateri ostane do jutra). Za nekaj sekund ga postavi v mikrovalovno pečico, da se muffin malo segreje in potem je tak, kot bi bil sveže pečen. teacher

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti