Muffini - kateri recept

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. dec 2007 14:03

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=8242 Okej, tule favoriziram enega od svojih umislekov (konec, koncev, vsak svojo malho hvali). Štos je v tem, da imaš notri navodila za tako imenovano smetanovo testo. Ki je rezultat mojega eksperimentiranja s kolački. Namreč, po nekaj poskusih se mi je zdelo, da so izdelki preveč praškasti in suhi in sem si rekla, da ni vrag, da se ne da to bolje narediti. V glavnem: osnovo tvorijo jajca, sladkor in smetana in v to shemo dodajam raznorazne stvari, odvisno od razpoloženja in tvarin, ki so doma: - mlete mandlje, kokosovo mleko in kokosovo moko (in potem še posujem s kokosom in temu se reče Vendelinini rafaello kolački.... - čokolado, zmlete vitalisove müslije, cimet, pomarančni liker, pomarančno skojico, koriander, na koncu vrh premažem s čokoladnim polivom - in temu se reče božični kolački.... - rožčevo moko, mlete lešnike, čokolado, na koncu to premažem z belo čokolado....in ta stvar še nima imena V glavnem nimam tega po količinah urejeno, filo mešam toliko časa, da je že precej kompaktna in odstopa od stene, potem jo malo razredčim s kakšno žlico mineralne vode in v to zadevo umešam trd sneg. Ko je zmes toliko kompaktna, da ne teče od žlice, jo lepo pečem pol ure na 180 stopinjah, dam pa pekač v ogreto pečico in med peko zadeva itak vzhaja in v bistvu leze ven iz silikonskega pekača in po pol ure pečenja in še 5 minut počivanja v pečici, so kolački pečeni. Hobotka, ti kaj poskušaj. Od enega poskusa še nobeden ni postal znalec. Jaz sem nekje po štirih poskusih osvojila smetanovo testo in ne bi šla več nazaj na moko+moko+ pecilni prašek. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. dec 2007 14:08

teacher, ta metoda je dobra tudi za "mehčanje" drugega peciva, ki recimo ostane, krofov, rogljičkov... katka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

13. jun 2009 18:48

Ima kdo recept za čokoladne Muffine z jaffa keksi? Roncolino

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

31. dec 2009 15:22

Bom kar tule odgovorila LariD:

pri muffinih se drži osnovnega pravila, da posebej zmešaš MOKRE (npr. sok, mleko, olje...) in posebej SUHE (moka, soda, pecilni prašek, cimet) sestavine. Ko mokre in suhe sestavine na koncu zmešaš jih mešal le toliko časa, da se suhe navlažijo. Ne uporabljaj elektičnega mešalca.

Moji mafini/muffini (za katero besedo se bomo odločili?) so se sesedali, dokler nisem velik del pecilnega praška nadomestila s sodo bikarbono. Od tedaj skoraj nimam težav. Edino, kadar naredim premokro mešanico, s tako imam vedno težave.

tulka

LaraD  

član od: 2.10.2009

sporočila: 1

1. jan 2010 14:18

Hvala tulka! Ko bom naslednjič pekla, se bom držala tvojih navodil :) LaraD

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

3. jan 2010 14:35

Jaz imam pa najraje muffine s kokosom m višnjami.Tudi ta recept je v bazi. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

3. jan 2010 17:48

Nasvet naše mlade kuharice: koliko mokre toliko suhe mase. Res in vedno ji uspe. Tak nasvet je dala sosedi in ji je po dolgem času uspelo. Uporabi recept s kulinarike, ki si ga prilagodi in doda tudi sodo bikarbono.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti