Pečena jabolka

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 2. dec 2007 17:45 | ogledi: 10.220 | odgovori: 12

Imate kakšno idejo za dober nadev?

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

2. dec 2007 17:49

Mleti orehi s sladkorjem in cimetom, čez pa stepena sladka smetana blažkaa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

2. dec 2007 18:15

Če ni pečena ampak kuhana pol so pa: tufahije ( tako kot je napisala blažka ). ežoj

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

2. dec 2007 19:14

Lahko jih izdolbeš nadevaš z marelično marmelado, spečeš.Nato jih daš v sklečko in čez poliješ vanilijevo -vanili puding kremo bolj redko.Ali pa da tisti sokovi ki ostanejo v pekaču dodaš malo vode,da malo povreje in zaliješ s sladko smetano.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. dec 2007 19:19

Obstaja posebna sorta jabolk - pri nas smo jim rekli sladka jabka - ki se pečejo sama. V pekač, pa malo vode na dno - to je vse.  No, morda surova malo prešpikana z iglo, da ob peki ne popokajo. Ampak letos ni pri sosedih drevo prav nič rodilo, taka je navada starih sort, eno leto rodijo, drugo leto ne.

Ni ravno odgovor na vprašanje, pa vendarle. Pečena jabolka, pa zraven postrežena brusnična marmelada in smetana z malo vanilijevega sladkorja. Ne more biti slabo.

 

rimljanka

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

2. dec 2007 20:14

hoj! skočim malo vstran, a mi bolj navijamo za "tenstana " : jabolka (sorta ni pomembna ) olupim, razrežem na štiri dele ( jasno odstranin kar je treba odstraniti ), položim v ekonomlonec, dodam žlico vode, žlico rjavega cukra in za en "šepet" masla, cimeta in mleti klinčkov. lonec zaprem in kuham ravno toliko, da "zapiska". pustim zaprto kako uro, in ko odprem...!!! moj dragi si za zraven odreže rezino kruha GOSPAKATJA

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

3. dec 2007 1:51

- V vsako izdolbeno jabolk žlico medu, na vrhu orehovo jedrce. v pekač nalijemo malo vode in jabolka spečemo. Pečena potresemo s sladkorjem. - Rumenjak penasto umešamo s sladkorjem. Iz beljakov naredimo trd sneg. Rumenjak in pol snega iz beljakov zmešamo z jabolčno kašo tik preden damo jabolka v pečico, da se masa ne sesede. (Jabolčna kaša - izdolbeno jabolčno sredico brez pečk sesekljamo, zmešamo z limoninim sokom in sladkorjem, vse skupaj kuhamo, da jabolka razpadejo v kašo. potlačimo skozi cedilo, začinimo z vanilijinim sladkorjem in ohladimo). Dodamo lahko tudi malo ruma. Taka jabolka pečemo 10 - 15 min.v nepregorni posodi, namazani z maslom, eno minuto predno so pečena, nabrizgamo na vrh jabolka kupček snega iz beljakov, na hitro popečemo da sneg zarumeni in takoj ponudimo. Kajcika

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

3. dec 2007 6:48

Tako kot "gospakatja", le brez masla. odličen nadev za palačinke. kobra 1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. dec 2007 9:28

Tako koz GOSPAKATJA naredim tudi jaz,otrokom to ponudim čez njoke ali zraven pire krompirja.Večkrat pa to položim na albert kekse ,to naredim v pekaču in čez vse polijem čokoladni puding. anaeva

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

3. dec 2007 9:44

Jaz imam narejeno suho sadje v medu,pač enostavno narežeš suho sadje(oreščki,rozine,orehi....)in daš vkozarec i počasi dolivaš -dodajaš med(strd)in zapreš kozarec.Uzamem 4jabolka,naredim luknjo,izdolbem koščice in pecelj odstranim.V luknjico dam med,pečeš v pečici do zlato rumene barve.Ko se mi se da naredim biskvit 4 jajc in prelijem na še ne pečeno jabolko in pečem še 30 min.,smetana na vrh obvezno!!To je to! senka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. dec 2007 10:18

Med in mandljevi lističi. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti