Sendviči

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

tema odprta - 2. dec 2007 17:28 | ogledi: 3.927 | odgovori: 18

Imam sina, ki obiskuje 1 letnik srednje šole in tako kot veliko srednješolcev živi od sendvičev. Od jutra 5.30 pa do 15. ali celo do 16.. Za zajtrk poje kako malenkost

( čokolino, topli sendvič,...), v šoli pa sendvič, ki si ga prinese od doma. Šola namreč ponuja tudi sendviče, pa pomfri, pa hot dog in podobno "zdravo" hrano. Zdaj pa moj problem. Prosim za čim več različnih "polnil" sendvičev, ker je nama že zmanjkalo idej.

Hvala za pomoč in nasvete.

nana1

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

2. dec 2007 20:03

hoj! kaj pa , če bi za spremembo bil sendvič brezmesen, bi šlo ? recimo : - cvrte rezine bučk ( lepo rumeno zacvrte !), mazavi sir, sesekljan peteršilj , pirin kruh;ali - rezine mozzarelle, rezine paradižnika, sol, origano in sesekljana čebula, francoska bagetka; ali - cvrte rezine melancane, luske parmezana, paradižnikova omaka,ržena žemlja; a - umešana jajca na praženi čebuli, krajček polnozrnate štruce zraven pa seveda , obvezno, kak sezonski sadež ! pozdrav! GOSPAKATJA

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. dec 2007 20:46

Moj sin si notri naredi vse živo, pač odvisno od trenutnega navdiha, želje in zmožnosti hladilnika. Najraje pa ima sendvič z domačo veliko žemljo, skuto, šunko, sirom, svežo solato. Včasih si je celo naredil z trdo kuhanimi jajci , solato, .....kečap, ajvar in majonezo, ali pa razne salame vsaj 3 vrste, spodaj ajvar, zgoraj kisla smetana, vmes pa kisle kumarice. Pa razumi čudne okuse današnje mladine. Vsak dan znova eksperimentira in sprobava. Enkrat je celo hotel sendvič z jajci na oko, hehe Kyara

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

2. dec 2007 20:55

No pri nas pa ni več tega problema.Sin je čez poletje shujšal za kar 46 kg.Seveda pa kaj sedaj v šoli kako bo z malico, ko pa vemo,da tam nidrugega kot sendviči, hamburgerji itd.Pravi on, ni problema bom si nesel svojo malico, jogurt s skuto, razno sadje.Pa gre ,čeprav je bil prej velik jedec nezdrave hrane. Tako,da brez skrbi naj kdaj zamenja sendvič za kaj drugega. dari

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

2. dec 2007 22:19

Dari, si se mogoče zatipkala? Shujšal ZA 46 kg, ali NA 46kg? To se mi zdi malo veliko. Tudi če je bil prej zelo pretežak, bi bil sedaj močno prelahek... Issi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. dec 2007 22:52

Issi, vse je možno, poznam zgodbo fanta, ki je pred enim letom tehtal 130 kg, in sploh se mu niso te kile takooo videle, sedaj jih ima pa 80. Je pa hujšal pod nadzorstvom kliničnega centra, je mogel shujšati zaradi težav s kolenom. Tako, da je po moje dari kar prav povedala... Kyara tole z jajci - se spomnim sošolke v OŠ, je imela s seboj žemlje, v njih pa umešana jajčka, ali pa dajali smo tudi čips v žemljo, čudno ja. katka

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

2. dec 2007 22:54

No, saj nisem hotela biti nesramna, ljudje imajo res vsemogoče težave (tudi sama nisem med manekenkami ), le malo čudno se mi je zdelo. In dečko se mi močno smili - vsekakor pa vse pohvale za dosežek! Issi

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

3. dec 2007 8:14

Tudi sama imam srednješolca - drugi letnik. Lansko leto si je celo leto nosil sendviče seboj, letos pa smo to navado opustili. Si kupi sendvič kar v kiosku pred šolo. Me pa pošteno jezi, ker so prav srednješolci v nemilosti. Osnovnošolci imajo organizirano kosilo, študentje imajo študentske bone. Očitno po mnenju ministrstva, srednješolci ne rabijo jesti. Sama delam od osmih do štirih in imamo vsak dan kosilo ob petih. Se mi zdi, da samo za štedilnikom stojim in nič drugega. Ko pridem domov, hitro za štedilnik, da sfiniširam kosilo, se najemo, pospravim in zopet priprave za naslednji dan. bina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti