Damijan v sobotnem popoldnevu

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

13. mar 2009 10:59

uh... se opravicujem, ce sem koga zalil... ce koga, sem sicer kritiziral RTV... damjan, je cisto simpaticen fant. se vedno se mi zdi, da prevec packa (to isto je zasediti tudi v kaksnem drugem komentarju)... zanto je seveda prevsem kriv RTV, ker je odaja malodane amaterska (cemur ni razlog kuhar, ki je cisto simpaticen in tudi njegovi recepti na koncu koncev niso ravno slabi in najbrz fantu, ki najbrz poleg kuhanja na rtv pocne v zivljenju se kaj, ni ravno lahko pripravit receptov, pa vodit odajo, pa verjetno tudi kupi sestavine, pa cel dan snemanja...)... TV je vizalni medij in tako se oddajo tudi pripravi. kakor tudi doma pomosno zlozim hrano na kroznik, da je videti cimlepse. jemo tudi z ocmi... predvsem mi je bil star koncept oddaje veliko bolj smiselen, kot je zdaj. ta je zelo povprecen, ce ne celo nevereden institucije z letnim proracunon 127 milijonov evrov tudi nasege denarja... o debelosti se strinjam, da je to osebna stvar posameznika, vendar s tem, ko imas oddajo na rtv postanes javna oseba in taka podvrzena tudi kritiki javnosti in na drugi stran vzornik. javna televizija pa skrbi za javno dobro in debelenje slovencev nikakor ni v javnem interesu, ali se mogoce motim? ;) in seveda kuharju ni potrebo biti maneken, ker se to od kuharja tudi ne pricakuje, je pa lepo, ce poleg dobre hrane skrbi tudi za svoje zdravje, ker potem vemo, da skrbi tudi za nase zdravje... ce naprimer omenim vsaj dva tudi televizijska kuharja, ki sta poskrbla za svoje zdravje in posledicno nekaj kg manj, pa se vnovcila to znanje s kuharskimi knjigami: to sta gordon ramsay, ki zaradi tega, ker zdravo je, ni izgubil nobene michelinke in antony worrall thompson, ki je to pocel celo v nekaksnem reality showu... pa ne pravim, da bi moral damijan poceti isto! cellnet

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

13. mar 2009 11:18

Pridruzujem se mnenju Rimljanke. Mene zelo moti,ce nekdo zali in ocenjuje ljudi glede na njihovo tezo.To se mi zdi popolnoma puhloglavo.Pomembno je,da je clovek urejen in kako kdo skrbi za svoje zdravje je njegov osebni problem,pa ceprav je javna oseba.Damjan in njegova oddaja mi je zelo vsec in jo rada gledam.Ce mene kaj moti,potem preklopim na drug kanal in pac tega ne gledam. Opazam pa,da se v nasi dezelici vse vec kritizira vsevprek. soncka Majdina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2009 11:22

Loni je napisal/a:

Ne vem, no, če bi bil kuhar kot kak taboriščnik, ne vem, če bi jaz ravno z veseljem gledala njegovo oddajo. Za moje pojme se mora kuharju videti, da je kuhar, ne pa maneken za kajjazspetvem katero znamko. In da njegova kuhinja zgleda kot kak znanstevnofantastični laboratorij, to pa spet ne.

Loni Makaroni

Točno tako in ti ga cellnet fejst ser*ješ. Kdo si pa ti, da boš postavljal standarde videza? Če so za tebe pojem lepote manekenske trlice z 40 kg težine ( skupaj s prtljago, predvidevam ), tudi prav ti pa kar uživaj, nam drugim pusti druge standarde lepote, zdravega videza pa kajvemčesar še. Nas je en kup, ki jim lepotne standarde ne postavlja Pariz ali modne revije, nekaterim pa tudi ( mal prebrskaj po temah, pa lahko občuduješ modrovanja o farbicah in ženskih gatah ( rečejo jim sicer ličenje in linžerija, vendar je to to )). Pa, kot ti svetuje rimljanka, zakaj ne uporaboš tist čarobni gumbek na daljincu? A veš kolk je za moje pojme neumnih oddaj na TV, pa jih ne gledam in ne mislim, da sem kaj izgubil, kvejčemu dobil.

pa brez zamere

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. mar 2009 12:05

Damjan je fejst in prijazen in dobrovoljen fant, ki niti slučajno ne misli, da je požrl pamet celega sveta, z veseljem pa kuha. In meni je v velik užitek gledati takšnega dobrovoljnega "kao packača". Ne maram pa vase zagledanih prepotentnih puhoglavcev, ki bi radi bili videti brez puha, pa jim to nikakor ne uspeva! In tako izpadejo še večji puhloglavci.

Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 13. mar 2009 12:06:30

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2009 12:11

Damjan je zelooo fejst fant (vsaj po mojem mnenju). Simpatičen, nasmejan in še kaj komplimentov bi se našlo. Da ne govorim, kako lepo napet predpasnik čez trebušček ima :) - vedno lepo barvno usklajen s srajco in pokrivalom.

Bi mu pa sama privoščila malce več opreme v tisti njegovi studijski kuhinjici - predvsem večje sklede za mešanje testa, pa kak valjar, pa desko za valjanje. Se mi kar smili on in gostje, kadar se spravijo mesit testo za kruh ali kakšno sladico v tistih majhnih skledicah, kamor še sestavine gredo "glih za glih", za roke pa skoraj že zmanjka prostora

Mojca

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. mar 2009 12:13

N tole se moram tudi jaz malo oglasiti. Z zdravo prehrano in zdravim življenjem nasploh sem se začela ukvarjati že davno preden je postalo to moderno. Sem bila pač podvržena vplivu medija neke zahodne države, ki je o tem razpravljal in vabil k razlagam različne strokovnjake za zdravje. Na kratko - s tem sem se začela obremenjevati cca 40 let nazaj, še kot teenagerka. Jasno da je bilo temu primerno usmerjeno moje gospodinjstvo, kuha in prosti čas. Moja otroka sta s temi idejami "prepojena", jesta zdravo, se gibljeta in sta zdrava. Eden je precej okrogel, drugi suh. V službi sem delala z žensko, ki je ves delovnik dobesedno žrla bombone, čokolado, njeni ogromni sendviči so bili pojem. Sovražila je vsako idejo o gibanju, popoldne je bilo namenjeno najnujnejšemu domačemu delu, potem pa poleževanju in gledanju TV. Ženska je bila koščena, ne le suha. Skrajno mi že preseda to enostavno enačenje suhosti z zdravim življenjem. NISO vsi suhci asketi in tudi NISO vsi okroglejši nedisciplinirana svojat, ki smisel življenja vidi samo v nažiranju. Ne morem govoriti o tistih, ki so veliko pretežki, z indeksom telesne mase preko 30 , za preostale pa veljajo različne navade in stili življenja. Dostikrat kakšna "balkansko popunjena" ženska živi veliko bolj zdravo kot njena manekenska soseda. Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. mar 2009 12:22

mamaF je napisal/a:

 

Bi mu pa sama privoščila malce več opreme v tisti njegovi studijski kuhinjici - predvsem večje sklede za mešanje testa, pa kak valjar, pa desko za valjanje. Se mi kar smili on in gostje, kadar se spravijo mesit testo za kruh ali kakšno sladico v tistih majhnih skledicah, kamor še sestavine gredo "glih za glih", za roke pa skoraj že zmanjka prostora

Mojca

 

In si predstavljaš zdaj še ene tri od tukaj, kako mu asistirajo, verjetno bi šla kuhinja v luft, samo končni izdelek bi bil pa fenomenalen, zabavali bi se pa vsi po vrsti. Sklečke ma pa res mini, v takih jaz še jajca ne morem ubit noter.

Loni Makaroni

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

13. mar 2009 12:46

Bog ne daj, da ta mala gleda Damijana. Po koncu oddaje obvezno sledi: "Oči, to bomo pa jutri jedli" Stari pa ko stari (malo smotan), v nedeljo zjutraj v najbližjo trgovino po sestavine, laptop na kuhinski pult, pa startamo še enkrat z Damijanom, tokrat na bolj "osebni" ravni. Meni je oddaja všeč, prijetna, nevsiljiva. Recepti so prav tako zanimivi, včasih nenavadni, pa ne praveč. Bi pa bilo fajn, če bi Damijan kdaj gostu pokazal, kako se kaj dela, da bi to tudi gladalci videli in se naučili kako mojstri strežejo stvari. Zadnjič je npr.gost moral ubiti dve jajci, pa ga je bilo prav mučno gledat. Bograč: že res, da je dan danes dovoljeno vse, ampak rožmarin! v prekmursko nacionalno jed, to pa ne gre. Pomeni, da vanj lahko vtaknemo kar koli, krompir nadomestimo s špageti, pa je še vedno bograč? Sicer pa "Časarjev" bograč se na bogračijadi nikoli ni uvrstil v top. Pa tudi mnenja o njem so zelo zelo deljena. Damijan, samo tak dale, fajn te je gledati, ešče lepše pa küjati po tvojij raceptaj. lp Vlado

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

13. mar 2009 13:03

za morebitne zalitve kuharja sem se opravicil, ker niso bile namerne, ker sem poskusal bolj kritizirati oddajo, kot kuharja. kritika je bila namenjena se enkrat povem RTV, ker se mi zdi oddaja slabo narejena in s premalo denarja (saj tudi mamaF opaza da je stvar malodane smesna, kar se tice opreme...) bi pa rekel, da imam pravico do svojega mnenja in sem ga tudi napisal in ne vidim zakaj vsi povprek kritizirate moje mnenje. to se mi zdi, da izpade zelo netolerantno. povejte raje kaj lepega o damijanu, ce tako mislite, pa bo. :) ker pa je forum moderiran, pa ce sem prekrsil s cim mejo, ki jo jo postavi urednistvo, s svojo kritiko lahko seveda moje mnanje ali mnenje kogarkoli drugega moderator/urednik ustrezno cenzurira ali odstrani. ker to ni tema, kjer bi se pogovarjali o debelosti bom odprl novo temo, kjer bom napisal, kaj si o tem mislim. cellnet

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. mar 2009 13:33

Če sam nisi debel, nam lahko mirno prihraniš svoje razmišljanje na to temo in se držiš tistega kar obvladaš. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti