English cake

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 2. dec 2007 14:27 | ogledi: 4.650 | odgovori: 13

Prosila bi za preizkušen recept za English cake. Pecivo iz suhega sadja.

Hvala

buruolan

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. dec 2007 15:25

A misliš v stilu božičnega pudinga oziroma božičnega kruha, ki mora počivati kak mesec, da se vse skupaj prepoji? Loni Makaroni

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

3. dec 2007 20:27

Ja Loni, točno ta. Obstaja vrsto receptov - različic, jaz pa bi želela narediti tistega najbolj originalnega. Lahko pa tudi tistega, ki je vam najljubši. Hvala za pomoč, lp Buruolan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2007 13:13

Hja, darling, če nekaj kuhaš 6 ur, potem naj za vraga zdrži for months...ker če v tistih šestih urah niso vsi mikroorganizmi pockrali... V osnovi je english cake, ki ga delajo za božič, kombinacija mletih oreščkov vseh vrst, jajc, suhega sadja (ker je s sadjem na otoku itak bolj slaba) in alkota. Če malo pomislim, nekakšna apgrejdana varianta domačega prijatelja... To vsaka gospodinja naredi po svoji varianti in ko je zadeva ohlajena, je ob čajčku zelo fina. Bog ne daj pa to jesti kak teden kasneje, če je bila zadeva več kot eno uro izven plehnate piksne...Se zadeva hitro suši, večina kolača pa ostane na zobeh, ker tisto sadje nekako ne gre dol...skratka, je treba kar zobno nitko imeti s sabo... Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. dec 2007 13:21

O, res ni nujno, da v 6 urah takega kuhljanja pocrkajo, vendelina jr. So mikroorganizmi (sploh v trpežni obliki - endosporah) grozljivo trpežni. rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2007 14:21

no, pa je šlo moje prepričanje v franže... Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

4. dec 2007 18:29

Glede na raznolikost receptov domačega prijatelja, ne bi rekel, da je tale angleški kolač njegova nadgradnja. Razlika je le v obliki, kajti prijatla pečemo kot "klobase" dočim angleški kolač pečemo v "hlebcu". Manjši kosi, ki jih dobimo pri peki domačega prijatla so tudi neprimerno bolj praktični za serviranje kot rezine kolača, le te so pa bolj privlačne za oko. V primeru napake v testu ali ob večji količini sadja kot je predpisano se vam bo Angleški kolač spremenil v sadno-biskvitne drobtine, domačega prijatla pa je vedno moč popraviti, tako da se kosi obdržijo skupaj. Skratka za Angleški kolač lahko vzameš recept domačega prijatla, ki je malo bolj bogat s sadjem in jedrci, pečeš ga pa kot hlebec na 140-150 stopinjah 1-2 uri. ati zlati

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

4. dec 2007 20:13

Pred dobrima dvema tednoma sem naredila eno različico english cake-a, po receptu, ki sem ga slučajno zasledila na netu. Ker v tistem trenutku nisem imela vseh sestavin navedenih v receptu sem improvizirala - namesto brandy-ja sem uporabila rum, namesto kandiranih češenj in arancinov - pa kar marelice in slive, količino oreščkov sem znatno povečala. Skratka zadeva je bila vseeno zelo okusna, čeprav se nisem mogla načuditi, da je treba kolač peči slabih 5 ur!!!! Zdaj bi rada naredila kolač, ki naj bi bil narejen po originalnem receptu. Če ga kdo ima bom zelo vesela (za recept na spletni strani nisem 100%, da je ta pravi). Sestavine navedene na spletni strani: # 300 g moke # 300 g masla # 300 g temno rjavega sladkorja # 5 jajc # 425 g korint # 250 g sultanin # 250 g rozin # 300 g kandiranih češenj # 75 g citronata in oranžata # lupina 1 velike limone # lupina 1 velike pomaranče # 60 g mandljevih jedrc # 8 žlic konjaka # 1 žlica melase # 1 žlička začimbna mešanica za medeno testo Prirava: rogel model s premerom 23 centimetrov ali kvadratni model s stranico 20 centimetrov namažemo z maslom. Dno in obod modela obložimo z dvojno plastjo peki papirja, potem pa z maslom namažemo še tega. ■ Neolupljene mandlje grobo sesekljamo. ■ Lupino limone in pomaranče drobno nastrgamo. ■ Pečico segrejemo na 140 °C. ■ V kotliček presejemo moko. Dodamo zmehčano maslo, rjavi sladkor, nastrgano limonino in pomarančno lupino, melaso in začimbno mešanico (gl. opombe). Sestavine z električnim ročnim mešalnikom razmešamo v gladko testo, ki mu nazadnje primešamo namočeno sadje (s tekočino vred) in sesekljane mandlje. Zmes nadenemo v obložen model, potem pa jo po vrhu zgladimo. Model pokrijemo s peki papirjem, potem pa ga za (slabih) 5 ur potisnemo v segreto pečico, da postane kolač čvrst na dotik. ■ Pečen kolač vzamemo iz pečice in ohladimo. ■ Ohlajen kolač dokaj na gosto prešpikamo z zobotrebcem, še bolje s tanko paličico (za ražnjiče), potem pa ga pokapljamo s preostalim konjakom. Kolač vzamemo iz modela. Najprej ga ovijemo v peki papir, potem pa še v alu folijo. Kolač na hladnem hranimo do 3 mesece, da se razvijejo in premešajo prav vsi okus. Vmes ga nekajkrat odvijemo in pokapljamo s po 1 do 2 žlicama konjaka. Gl. izboljšanje. Dobrodošli so vaši preizkušeni recepti. Hvala. Buruolan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti