Mesar, ki postane vegeterjanc

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

tema odprta - 2. dec 2007 10:22 | ogledi: 2.851 | odgovori: 20

Živjo!

Vse bolj ugotavljam, da pojem preveč mesa. Začetne korake k zelenjavi delam tako, da ob zresku skuham veliko zelenjavne priloge. sedaj potrebujem samo še kakšen dober nasvet za dobrote brez mesa. Rada bi si kupila kuharsko knjigo o nemesnih jedeh. Ima kdo kakšne izkušnje? Katera je najboljša? katera se priporoča in je trenutno hit?

Vnaprej hvala.

Lep mesni pozdrav z zelenjavno prilogo

Jerča

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. dec 2007 10:29

Goljat ima zelo dobro Vegetarijanske jedi za vse ljudi, potem je pa meni zelo uporabna tudi Krišnova kuhinja. Pa Zelenjavne jedi, tista kjer je zelenjava našteta po abecedi in seveda z recepti. Ah, najboljše, da greš malce v knjižnico na oglede. Knjig je na metre.

Aja, drugače jem jaz tudi meso, ampak sem pa velik zelenjavar.

Loni Makaroni

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

2. dec 2007 10:43

Sem že več kot 10 let ovolaktovegetarijanka in lahko povem, da je mogoče skuhati in spečti ogromno brezmesnih jedi, če se malce potrudiš. In, seveda, obstaja kar zadovoljivo veliko literature oz. kuharskih knjig, ki so naklonjene vegetarijancem ( celo knjiga z naslovom VEGETARIJANSKA PREHRANA ZA OTROKE). Moj sin sicer je meso, vendar so to redki trenutki (naj povdarim, da zanj skuham mesno jed, če si zaželi, mu ne omejujem tega in ne vsiljujem svoj NAČIN PREHRANJEVANJA!). TERRY

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

2. dec 2007 10:44

Jogijska kuharica - pravkar izšla pri založbi Didakta. Nena

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. dec 2007 11:03

TERRY ne zameri moji nevednosti,ampak kaj pomeni to, da si ovolaktovegetarijanka? Kristina

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. dec 2007 11:46

Hvala Cila Zanimiv link! Kristina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

2. dec 2007 11:52

Ta prehod je hud, ker ponavadi ni idej, kaj vse zelenjavnega se da skuhat... .

Potem se počasi spoznava, da se vse da brez mesa, od segedina, pasulja, golaža... Pa da je potem malo drugačen okus , kar kakšni kar težko sprejmejo...

Na začetku malo v knjižnjico, mal pofirbcat pa kej probat, tisto, kar ti najbolj diši. Loni ti je predlagala dobre knjige, jih imam tudi jaz doma...

Jaz praktično vse kuham brez mesa, kdaj pa kdaj se pa pregrešimo, priznam.

lidka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. dec 2007 13:00

Joj kakšna zadrega  je danes kaj skuhati brez mesa . Včasih smo pa ves teden jedli brezmesne jedi, meso je prišlo na mizo le ob nedeljah. No ja, svinjska zabela je bila tudi čez teden, saj je bila doma, olje je bilo pa treba kupiti. Cila

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

2. dec 2007 13:14

Meni je zelo všeč knjiga "Osnovna vegetarijanska kuharija" (Vale-Novak): Ker nisem vegetarijanka, sta mi všeč tudi ostali dve knjigi iz te serije

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

2. dec 2007 13:46

Nekaj idej se da dobiti tudi na kulinaričnem forumu "vegetarijanska kosila", poglej še tam. Adrijanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti