Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

26. jun 2014 9:04

http://www.kulinarika.net/recepti/6827/sladice/cokoladn

ti so dobri ,sama ne vem v čem je razlika med pecilnim in sodo bikarbono,vem da meni pecilni ne odgovarja in pol v vsakem receptu namesto pecilnega dam sodo bikarbono in mislim da je končni izdelek zaradi tega enako dober.

golubić

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

27. jun 2014 6:26

aha hvala :)

še kdo? :)

Leikolinko

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

27. sep 2014 20:57

Zdravo,

Prosila bi za pomoč. Je je kje tema o sesalcih Pro aqua?

Hvala!

Elen

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

29. sep 2014 11:08

golubić je napisal/a:

 ,sama ne vem v čem je razlika med pecilnim in sodo bikarbono,vem da meni pecilni ne odgovarja in pol v vsakem receptu namesto pecilnega dam sodo bikarbono in mislim da je končni izdelek zaradi tega enako dober.

Na hitro in po domače: običajen pecilni prašek je sestavljen in sode bikarbone in kisline (običajno jedilna soda). Če je med sestavinami peciva kaj kislega, potem soda bikarbona deluje. Če med sestavinami ni kisle komponente, potem soda bikarbona bolj slabo deluje.

Če ti pecilni prašek ne odgovarja, soda bikarbona pa je ok, potem ti verjetno ne odgovarja kisla komponenta v pecilnem prašku.

rdkapica

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. okt 2014 10:16

Iščem spletno stran s cenami prehrambnih izdelkov v različnih trgovinah – primerjava cen oziroma kje je najceneje.

Nekoč je obstajala stran, ki ni zahtevala prijave (registracije) in je bil možen pregled osnovnih živilskih izdelkov.

rdkapica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. dec 2014 19:38

Pred približno dvema mesecema je nekdo objavil link (mogoče je bil PDF) s tradicionalnimi slovenskimi recepti, med katerimi je bil neke vrste pražen krompir, neki zanimivi štruklji in več vrst potice, med katerimi je bila tudi medena. SPomnim se, da sem se zahvalila za link (pdf) in celo napisala, kaj bom iz te knjižice pripravila.

A mogoče katera (ali kateri) od vas ve, o čem govorim (hehe, pišem) in če me usmeri v pravo smer. Vem samo, da to ni bila ena od Gostilna išče šefa knjižica.

Najlepša hvala za pomoč. 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. dec 2014 20:52

Hvala. :)

 

Vanja

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

11. mar 2015 13:56

Da ne odpiram nove teme bom tle vprašala -ali je na you tube kakšna odaja od Alys Fowler z prevodom?Nekaj angleščine znam sam toliko pa ne .

Iskala sem samo nisem najdla .Hvala v naprej .LP

golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti