Katera margarina za alergike na mleko in jajca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 29. nov 2007 10:33 | ogledi: 12.483 | odgovori: 9

Ne, na srečo ni alergična ne moja punči, ne jaz, ampak imam prijateljico (vrane družijo se rade;), ki ima 5 mesečno punčko, ki je alergična na mleko in jajca, po vsej verjetnosti pa še na gluten, tako da se zdaj vsemu temu izogiba in še v večji meri oreškom tudi za vsak slučaj...

Mamica ni imela nikoli alergij in ji je seveda zato zdaj toliko težje in ker ni bila navajena toliko kuhat doma, se tudi še malo lovi, zato je reva zdaj skoz lačna, najbolj pa seveda pogreša sladkarije - jo čisto razumem...

No, ker so prijatelji zato, da ti pomagajo, ko kaj ne štima in ker bi jo rada razveselila, bi ji spekla kake sladkarije, ideje imam, vendar pa moram vedeti, katero margarino smem uporabiti, da nima nobenih mlečnih proteinov dodanih. In pa ali so nepšenične moke (ajdova, koruzna,...) v trgovini dovolj čiste ali imajo vseeno še malo bele primešane (torej tudi gluten)?

Seveda so dobrodošli tudi razni namigi za sladkarije, sama sem jih do zdaj napraskala za dve strani malega zvezka, bom napisala, če bo koga zanimalo.

Hvala!

Veri

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. nov 2007 10:52

Pozdravljena! Moji hčerki so pri 3 mesecih odkrili alergijo na jajca in mleko. Dieta za doječo mamico in kasneje za otroka je hudičevo tečna. Če rabiš kakeršenkoli nasvet, mi lahko brez slabe vesti pišeš na zasebni meil, pa ti bom pomagala kolikor bom lahko. Jaz sem se s tem sama ubadala in moram povedat da sem včasih tudi po eno uro hodila po trgovini in brala deklracije. Nazadnje pa ponavadi brez nakupov trgovino tudi zapustila Margarina je GEA. Ta je brez mleka. Edina užitna (vsaj zame). jaz sem hčerkici spekla tudi piškote. So pa zelo slabi in jih ni jedla. Sem jih potem dala prijateljici, ker je dojila (sin ima isto alergijo). Obstaja pa tudi pecivo. Kokosovo. To pa je dobro. Jaz sem si ga redno pekla in spravljala v skrinjo. Tako. Ne bom več morila. Če ša kaj potrebuješ.... javi Lp. E.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. nov 2007 12:36

Vitaquell tudi ima eno brez mlečnih dodatkov, samo se zdaj ne spomnim, katera točno. Kaj pa kokosova maščoba? Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2007 13:04

Aha, viš, to je tudi ideja! Hvala! Torej Gea, Vitaquell, pa baje Hoferjeva sončnična, to sem do zdaj ugotovila. In riževo mleko (sojino je problem pri teh, ki še ne vejo, na kaj vse so alergični, ker je tudi precej alergena). Porčam, kako bo ratalo... Veri

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. nov 2007 13:22

Geo odsvetujejo, ker je v njej precej konzervansov!? Vitaquelove so vse sprejemljive; pomembno je le, če sme uživati sojin lecitin, saj je v nekaterih prisoten. Tudi za kokosovo maščobo bi se bilo morda pametno posvetovati z dietetičarko na kliniki; sama namreč nisem nikoli dobila ogovora ali kokos spada med lupinasto sadje oziroma oreščke - ti pa spadajo med zelo alergena živila... Za sabo imam skoraj enoletni staž diete brez mleka in jajc. Najhuje je bilo, ko nisem smela jesti tudi sojinih izdelkov (odpadejo tudi vsi izdelki, ki vsebujejo sojin lecitin, teh pa je malo morje) in je bilo zato tudi pri sladicah težje. Če pa lahko sojo, potem se da speči skoraj vse (mapčobo zamenjaš z Vitaquellovimi margarinami, mleko s sojinim mlekom, smetano s sojino smetano, namesto jajc se kupi tudi nadomestek na bazi krompirjevega škroba znamke Orgran). V glavnem, če jo želiš pocrkljat, jo najprej temeljito izprašaj česa ne sme, še bolje, kaj lahko, potem pa se loti peke... veverica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. nov 2007 13:31

Sama uporabljam vitaquel margarino iz repišnega olja, pa mislim da so tudi druge od te firme ok. Ta je sigurno ok. Nekaj piškotkov za alergike na mleko in jajca :

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=9557

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=8250

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6606

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6572

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=6514

http://kulinarika.net/recept.asp?ID=4472

Moka bi v primeru alergije na gluten morala biti tista brezglutenska.

Aki

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. nov 2007 15:23

Hej! aki - s si mislila iz repičinega olja? meni ta margarina apsolutno ni bila dobra. Čist brez okusa. Najbol podobna navadni margarini je GEA. Za peko pa je vitaquel čist dobra. Nima konzervansov. Mi smo imeli nekaj časa dieto brez kakršnihkoli konzervansov. Smo tudi marmelado doma hiteli kuhat. Po starem, brez želinov Drugače pa običajno pri alergikih izključijo vse maščobe. Meni so dovolili samo ekstradeviško olivno olje in sončnično olje. Rastlinsko ne sme bit, ker vsebuje tudi repico. Absolutno pa odpade arašidovo olje... Jaz mam hčerkico ki je sedaj stara 18 mesecev. Alergijo so ji odkrili pri dobrih 3 mesecih. Potem sem bila na dieti jaz ker sem dojila, hčerka pa je še sedaj. Stanje se je na zadnji kontroli ful poslabšalo, tako da..... smo žalostni. Zelo zelo. No, pa lep dan. E.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2007 16:48

Morska medvedka, držimo pesti, cela kulinarika, pa ni vrag, da ne bi zaleglo! Jaz sem ravnokar malo preveč zapekla eno torto, ker se mala ni hotela odstavit;) Prej sem jo ves čas gledala, potem je pa hotla jest tik predno je urica zazvonila... Hja, bo pa malo temnejša, saj je kakavova;) Veri

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

29. nov 2007 17:04

V jabolčni sok zakuhaš koruzni zdrob,tik preden je kuhan dodaš še kokosovo moko.Vse skupaj daš na peki papir in poravnaš,po vrhu še malo posipaj kokosove moke.Ko se ohladi narežeš na kocke.Zelo dobra sladica,če želiš da je bolj sladko dodaš v jabolčni sok še malo sladkorja.

Riž skuhaš na vodi tako da popije vso vodo,ne splakovati riža.Še vročega razgrneš na pomaščeno folijo,kot za rolado,po sredini naribaš jabolka,sladkaš,dodaš cimet in lepo zavij.Daj na pekač in v pečici malo zapeci.Režeš kot rolado.

Dober tek!

SINEJA

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. nov 2007 17:58

[citat=--morska medvedka--]Hej! aki - s si mislila iz repičinega olja?  Ja MM, to sem imela v mislih in površno napisala.

Moram priznat, da meni te margarine tudi niso dobre in jih uporabljam le za Aljaža, mojega vnučka. Tisto GEO pa še nisem probala,upam da se  bom pri naslednjem nakupu spomnila.Ali slučajno veš ali je ta Gea margarina pridobljena s postopkom hidrogenizacije??  lahko pogledaš na nalepko ??

  Naš Aljaž ima pa te moje piškotke zelo rad. Poleg teh mojih mu včasih spečem še speculase po enem od receptov Nene-morje, le da sem ga priredila.

 Za biskvit pa najpogosteje uporabim recept od Sy iz baze pod imenom Adamovo kokosovo pecivo  http://kulinarika.net/recept.asp?ID=3049 .Občasno probam še kakšnega drugega, a doslej mi je ta najboljši.

Medvedka, kar tu na forumu še kaj napiši, mislim da je še precej takih, ki bi jim koristile kakršnekoli informacije.

Lp

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti