Pralineji

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 29. nov 2007 6:16 | ogledi: 2.785 | odgovori: 5

Oj!

Danes grem malo po nabavi,po steklenice k Stenko,...in me zanima,če kdo ve kje bi se dalo dobit kakšne papirčke,celofan za zavit pralineje.Na tak način,kot se dobijo zavite tiste čokoladne kroglice z različnim polnilom,pa ne tiste papirnate za rum kroglice.

Joj,ne vem drugače opisat.

Hvala lepa že v naprej

lp

nejcanja

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

29. nov 2007 7:52

Jaz jih bom zavila v košček celofana ali kakšnega zlatega papirja in spodaj prilepila z vročim lepilom na papirnate posodice- tiste za rumove kroglice. Izgledalo naj bi nekako tako kot Fererro rocher. Nisem še poskusila, upam pa, da bo lepo izpadlo. Basti

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

4. dec 2007 15:22

Mene tudi zanima, kje se dobi celofan za zavijanje živil ali vrečke za zavijanje, ki so malo bolj dekorativne, kot običajne polivinil vrečke. Ali se lahko v običajni celofan za zavijanje daril zavije hrano, npr. piškote?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. dec 2007 15:53

Vrečke različnih velikosti sem dobila lani v Millerju. Imam še staro zalogo in ne vem če jih letos imajo. Pojdi preverit. Sicer pa ne vidim razloga zakaj nebi piškotke hranila v celofan vrečki. lp Vesna

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

5. dec 2007 13:48

Za celofanaste vrečke sem pogledala v Muellerju v Ljubljani in jih nimajo. Tudi prodajalka jih ni našla. Ali ima še kdo kakšno idejo ali informacijo, kje se najde celofanaste vrečke za zavijanje npr. peciva ali piškotov?

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

5. dec 2007 14:02

Celofanske vrečke sem videla v mladinski knjigi pred kakšnimi 14 dnevi (Velenje) kupila sem jih včeraj v Millerju. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti