Buče

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

tema odprta - 28. nov 2007 10:44 | ogledi: 3.832 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Ker več glav več ve,se obračam na vas za ideje,kako še porabiti buče. Buče so mi zelo všeč, a kaj več kot marmelado, juho in zavitke še nisem pripravljala. Rada bi še kak kvaliteten recept, slišala sem, da se da narediti tudi kandirane buče, pa me zanima, če kdo ve,kako.

LP

lesnik

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. nov 2007 11:28

Poizkusi še kruh ali njoke, pa štruklje z bučnim nadevom.

Kandirane pa tudi mene zanimajo... ?... 

lidka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

28. nov 2007 11:35

Kako pa pecete kruh in delate njoke iz buce? Sorry, nisem ravno najbolj izkusena kuharica. slepakura

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. nov 2007 11:42

Rižota z bučo 300 g riža S.Andrea ali arborio, pol kile buče (očiščene), čebula, nekaj žajbljevih listkov,česnov strok, olje (seveda olivno), maslo, nariban oparmezan,sol, poper. V posodo daj seskljano čebulo, očiščeno bučo, narezano na koščke, strt strok česna, žajbelj in nekaj žlic olja. Pokrij in duši na majhnem ognju, dokler se ne zmehča, kakšne četrt ure ali malo več. Vsebino posode spasiraj s paličnim mešalcem in prilij liter in pol vrele juhe, če je nimaš, pa slanega kropa. Ko tekočina zopet zavre med mešanjem dodaj riž. Rižoto mešaj, dokler ni kuhana, ostati mora precej tekoča. Odstavi z ognja, dodaj maslo, poper in parmezan in za nekaj minut pokrij posodo. Tortelli z bučo testo za rezance iz 400 g moke, 1 kg buče, 100 g amaretov, 150 g naribanega parmezana, jajce, muškatni oreh, sol, poper, Očiščeno bučo zreži na koščke in jo speči v pečici. Pretlači jo skozi cedilo in dodaj zmlete amarete, parmezan, muškatni oreh, sol in malo popra. Testo razvaljaj in nareži na kvadrate. Na sredo vsakega daj žličko nadeva, pregani ga in dobro stisni robove. Tortele skuhaj v soljeni vodi in jih zabeli z raztopljenim maslom v katerem se je namakaj žajbelj. Potresi s parmezanom. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti