Lepinje

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

tema odprta - 7. avg 2002 9:40 | ogledi: 9.071 | odgovori: 27

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč!!! Že nekaj časa iščem recept za lepinje.... tista ta prave..... iz stare Juge.

Imate kaj idej?

Tina Verbič

tadi  

član od: 2.10.2001

sporočila: 27

17. sep 2002 14:08

Jaz tudi ! Hvala ! tadi

neznan uporabnik

3. okt 2002 11:06

Tudi jaz se pridružujem povpraševanju po tem receptu. Pa morda še kaj o "tapravih" čevapčičih, pleskavicah,.... Hvala ! bojan grobelnik

tadi  

član od: 2.10.2001

sporočila: 27

8. okt 2002 10:38

Zraven recepta za lepinje, me zanima ali kdo ve, če se da v Ljubljani, dobiti bamije in kje. Hvala ! tadi

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. jun 2005 18:26

Pozdravljeni, tri leta so naokoli pa nobenega recepta za "ta prave bosanske" lepinje. Tudi jaz bi ga strašansko rada dobila. Pa tako enostavno izgledajo - čist puhasto, saj skor ni testa, a vendar tako dobre. Ne vem v čem je fora saj jih verjetno delajo že od pamtiveka in ne more biti "neka jaka" znanost. Recept bi pravzaprav rada zato, ker bi ga rada uporabila za pizzo. Ja, vem, da obstaja sto receptov za testo za pizzo, a mi res čisto nobeno ni všeč. V pizzeriji sem jedla tako, puhasto - točno tako, kot so lepinje, a tam ti seveda nikakor ne povedo recepta. Morda je fora v krušni peči, temperaturi,... Bi bila neskončno vesela, če bi nam že končno kdo povedal, kako in kaj. p.s. Sem enkrat vprašala eno bosanko kako je naredila lepinje, pa je rekla, da jih je kupla v pekarni???!!! LP, Vanja vanjatajnsek

Xenna  

član od: 11.4.2005

sporočila: 34

6. jun 2005 23:38

Jaz imam en recept,prave po bosanskem preizkušenem receptu. 1 kg moke,10 g kvasa,sol Narediš kvasek v mlačni vodi in pustiš vzhajati cca. 10 min. Nato narediš jamico v moki ,dodaš vzhajani kvasek i zamesiš malo bolj redko testo,s toplo vodo. Testo naj vzhaja pokrito najmanj 2 uri.Premesiš testo in oblikuješ lepinje,odvisno kako velike želiš. Posuješ pekač z moko in polagaš lepinje gor.Pustiš ponovno vzhajati cca 20 min.Pečeš v vroči pečici 200 C.Skrivnost je tudi v tem ,da lepinje ko oblikuješ, ne dodajaš moke,imaš lahko samo malo pomokane roke.Upam ,da sem vam pomagala in naj vam uspejo. LP Xenna Xenna

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

7. jun 2005 7:28

maychi, ta recept je kr "ta pravi". in zelo enostaven. testo je dokaj tekoče, tako da kupčke samo prekucneš iz posode. pomembno je le, da se ne pečejo predolgo, ostati morajo svetle, ker drugače kaj hitro dobiš podplat. bom pa vsekakor poskusila še xennnin recept. tabina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. jun 2005 9:27

xenna, 10 g svežega kvasa? Za kilo moke se mi zdi to malo malo, (celo zame:), verjetno je mišljen suhi kvas? Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. jun 2005 9:52

Probajte na link saray.net, tam je kup pravih bosanskih izvirnih receptov. Mamamia mamamia

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

7. jun 2005 12:14

Mamamia, sem pogledala na link saray.net. Super Zanima me, kaj je kadaif (piše paket kadaifa)? lp, burbonka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti