Država po nemško

tema je zaklenjena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. nov 2007 14:05

Scorpy, nič na tem svetu ni samo črno ali belo, torej se da tudi na vsako vprašanje odgovriti  drugače kot zgolj z da ali ne. No, marusino vprašanje terja bolj kompleksen odgovor kot da ali ne, vsaj kak link zraven, in ga je tudi dobila.

Je pač tako, da vsak od nas, ki kaj napiše na forum, lahko računa tudi na kak odgovor čisto zunaj konteksta tistega, po čemer je spraševal.  Tako je bilo tudi z marušo - ene so brez kompliciranja prilepile link, ene so povedale svoje mnenje in vlak gre lepo naprej.

 

Z grehom pa tako vemo, kako je: grešiti je človeško, občutek pa božanski....

 

Aja, pa zunaj tako lepo sije sonce. Mamamia

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. nov 2007 14:49

Scorpy, forum je odprt za vse. Ne moreš prepovedati, da bi katerikoli uporabnik povedal svoje mnenje in prav nobeno od napisanih NI neprimerno, žaljivo,....... Vsa se držijo teme.

Če bi Maruša prosila za pomoč na malo drugačen način, bi tudi dobila malo (ali precej) drugačno pomoč.

Nalogo je dobila ona, ocenjena (najbrž) bo ona, večino dela pa naj bi opravili mi. Če se s tem tako zelo stinjaš, pač naredi namesto nje. Jaz ji ga nikoli ne bi. Vsaj tako ne, da bi ji članek poiskala, izbrala in poslala.

Mislim, da je zadosti, če dobi namige, kje naj išče. Konec koncev pa nisi pomislila niti na to, da punca ni povedal, ali potrebuje to za zadnji razred devetletke, 3. letnik gimnazije ali kaj tretjega. Nekako se mi dozdeva, da zahtevnost jezika ne bi smela biti enaka.

Lahko mi verjameš, da bo učitelj(ica) takoj znal(a) presoditi, kaj in koliko je na njenem zelniku zraslo.

rimljanka

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

29. nov 2007 7:52

jaz sem ji prilepila link, ker mi je na Yahooju takoj vrglo to stran ven, ko sem vpisala v brskalnik kaj želim. S tem nisem imela namena narediti naloge namesto nje. Saj tudi učitelji niso tako butasti, da ne bi vedeli kakšne izraze/fraze/besedišče obvlada kakšen učenec. Link ima za orientacijo. Da vidi kako določeno zadevo naredijo drugi in ji je lažje sestaviti svoj koncept. Če bi ona v osnovi napisala par besed in prosila naj ji prevedemo, bi ji pa takoj povedala, da to mora sama. Lahko ji potem samo popravimo napake. klavdija

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2007 10:00

klavdijaB, moje pripombe nikakor niso letele nate (oz. na tvoje dejanje) ampak na dejstvo, da je maruša 2 želela napisano 5 minutno predstavitev, torej, da ji naredi nekdo nalogo. rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2007 10:08

Hja, na anglosaksonskih univerzah že itak dalj časa testirajo, koliko teksta je v študentskih delih copy-paste od drugod. Postopek gre takole: študent pošlje svoj esej in potem knjižnični browserji preiščejo ujemanje teksta z drugimi teksti. Potem se pogleda, če gre za citate in navedbo virov ali pa si je študent "prilastil" kako misel, da ne rečem stran. Mislim, da bo tovrstno orodje kmalu dostopno tudi v drugih jezikih in potem se bo obseg copy-pastanja zmanjšal tudi pri nas. Hvala bogu. Kar pomeni, da bodo za maruse in podobne, ki se tako ali drugače šlepajo, nastopili težji časi... Kar me posebej ne žalosti. Je pa nekaj, za odnos šlepanja moraš imeti dve strani: Eno, ki je lena in freh in brez skrupulov reče, da rabi to in to in da se naj zadeva poišče....in drugo, ki je ravno zadosti neumna ali pa naivna, ki gre na tak način pomagati (a mislite punce, da vas bo zaradi tega kdorkoli kakorkoli bolj cenil?). Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. nov 2007 10:19

Vendelina jr. je napisal/a:
(a mislite punce, da vas bo zaradi tega kdorkoli kakorkoli bolj cenil?). Vendelina jr.
Ni nujno, da pričakujejo za povračilo spoštovanje, nekateri pač radi pomagajo... kar tako... Isto je s kuharskimi (pekarskimi) nasveti - nekdo predela literaturo, prebere tuje forume in cel kup člankov, da se nauči, kako se oblikuje s tičino maso, dela vrtnice, recept za doma narejeno tičino maso... to mu vzame kar nekaj časa in "googlanja", potem pa to napiše nekomu na Kulinariko, ki je pač odprl novo temo in vprašal. Torej če nebi bilo takih, ki pač rade pomagajo, tudi na kulinariki nebi imeli kaj brati, pa tudi receptov bi bilo bolj malo. Če gremo še malo dlje, kje bi pa sploh dobili kakršnekoli brezplačne informacije, če nebi bilo ljudi, ki radi pomagajo drugim... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 29. nov 2007 10:25:19

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2007 10:30

matilda, med "pomagati drugemu" in "opraviti delo namesto drugega" je, vsaj po mojem razumevanju stvari velika razlika. rimljanka

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

29. nov 2007 10:31

rimljanka, vem da ni letelo name. samo sem napisala zakaj sem podala link. itak, da če učitel reče, da naj pobrskajo po netu, da bo ziher tudi on - ravno iz razloga, da vidi, če je sploh mogoče kaj najti in da ne bo vse samo skopirano. sama imam dve punci, od tega je ena že srednješolka, pa še nisem namesto katere naloge delala. klavdija

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. nov 2007 10:31

Mislim, da pri nas osnovnošolski učitelji lahko, brez kakršnekoli pomoči, takoj ugotovijo če je naloga narejena s copy paste oz. z preveliko pomočjo odraslih. Učitelji poznajo svoje učence in vedo koliko in kaj so sposobni sami narediti. Problem je v tem, da prenekateri učitelji, take naloge nagradijo s previsoko oceno. K

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

29. nov 2007 10:37

rimljanka je napisal/a:
matilda, med "pomagati drugemu" in "opraviti delo namesto drugega" je, vsaj po mojem razumevanju stvari velika razlika. [rumenimak] rimljanka
Rimljanka, jaz to že razumem, moje pisanje se nanaša na tisti citat - ker ne pomagajo vsi samo zato, da jih bo nekdo bolj cenil, ampak so tudi taki, ki pač radi pomagajo. In brez takih bi tudi google bolj malo našel. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti