Ideja za torto

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 13:43

Naredi pravokoten osnovo (ne vem točno, kaj ima torta nutela - kak biskvit ali še boljše marmorni kolač, ker ga lažje oblikuješ), pa ga zgoraj odreži v polkrožno obliko, da dobiš neke vrste mornarsko skrinjo. Parkrat prereži in napolni s kako fajn kremo (otroci se navadno ne branijo čokoladne;), sestavi nazaj, oblij s čokolado, da boš dobila lepo rjavo skrinjo. NO, zdaj pa zabavni del: iz marcipana naredi kroglice, ki jih nanizaš v ogrlico, zlatnike, krone,... Vse lahko okrasiš še s sladkorno glazuro ali pošpricaš z zlato barvo, če jo imaš. Veri

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

16. jan 2008 14:12

Veri hvala, podobno sem tudi jaz razmišlljala, prvič pa slišim za zlato jedilno barvo. Nisem je še zasledila na policah naših trgovin. Mi lahko modoče poveš, kje bi jo lahko dobila ? LENČA

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. jan 2008 17:44

ja, rimljanka, to je to. Vidim, da si tudi ti improvizirala. Zelo lepo. Jaz sem jih napikala tudi že v slano hrano za popestritev. Sedaj sem se pa jaz spomnila, da potrebujem pomoč. Ali imate kakšno idejo, kako narediti torto čoln? Moj dragi je že lani položil izpit za čoln, čolna pa še od nikoder. Morda bi pa sladek za bližajoči se rojstni dan bil za prvo silo?! lp, župca

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. jan 2008 18:51

župca je napisal/a:
Moj dragi je že lani položil izpit za čoln, čolna pa še od nikoder. Morda bi pa sladek za bližajoči se rojstni dan bil za prvo silo?! lp, župca

 

katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. jan 2008 18:53

A se te tubice z jedilno barvo lahko uporablja direktno za pisanje, ali jih je treba mešati z smeteno, marcipanom.... In ali se mešajo s belo čokolado? katti

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. jan 2008 19:01

Jaz imam te tubice, pa z njimi direktno rišem na torto. Upam, da misliva na iste. Jih moram pa kar fajn stiskat, da gre kaj ven,... Jelenckova

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

16. jan 2008 19:57

ja, saj je res za smejat se. On ve vse o signalih, če srečaš tanker v megli na morju, svet pa še vedno opazujeva s kopnega. Ko je položil izpit, sem mu takoj vabe za lignje kupila in iskala recepte za pripravo rib. Pa jemo še vedno tiste iz ribarnice. Tale sladek čoln bi bil pravo presenečenje, samo kako naj se ga lotim? Če ne drugače, bom pa na okroglo torto en čolniček na vrh prilepila. lp, župca

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jan 2008 20:33

Lenča, v pekarni Vrhnika imajo zlato in srebrno barvo v spreju (ni pa glih poceni, se mi zdi...), po netu pa lahko naročiš tudi take v prahu. Župca, hehe, midva mava tudi izpit, čolna pa ne. Počasi se daleč pride, pravijo;) Ampak jeva pa v glavnem ribe, ki jih on prinese, to je pa res! Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. jan 2008 22:11

Katti, to sta dve stvari, eno so tubice za pisanje, ki so malo večje in direktno pišeš na površino, kot je napisala Jelenčkova. Druge pa so barve v tubicah, manjših, ki pa jih zmešaš s smetano, marcipanom, tičino maso...in niso primerne za pisanje. Obojne pa so od iste firme Schwartau, v zelo podobnih škatlicah, zato moraš paziti, da pogledaš kaj piše gor Z njimi lahko pobarvaš belo čokolado. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. jan 2008 22:11:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti