Tabor

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 28. nov 2007 9:55 | ogledi: 3.602 | odgovori: 6

sinoči sem prebirala neko prošnjo, kjer se je spraševalo po dobri gostilni na krasu. mi ( naša družina ) radi obiščemo gostilno TABOR v vojščici. predvsem zato, ker je to prava "oštarija", kamor zahajajo domačini na partijo briškole ; kjer se ne afnajo z metrskimi podkrožniki, kjer je "slowfood" takrat, ko je oštir utrujen ( ali se mu ne ljubi ), kjer ti prinesejo na mizo zabeljeno solato, kjer ima juha okus po juhi ( in tudi vonj ), kot jo je skuhala nona,kjer ne povsod kraljuje rukola, kjer ti oštir našteje 2 predjedi, 2 glavni jedi in 2 sladici. ampak to je vse doma pridelano, ker z gostilno živi cela vas. ena soseda prispeva redič ( na krasu ni radiča ), drug sosed proda vino, tretji redijo jančke , četrti imajo obilico orehov....

oprema je stara kakih 30 ali več let, prti so banalni, a pikolovsko čisti. hrana pristna, cene dostopne, wc čist, a tak, kot so jih delali pred 30 leti.zato lokal priporočam le tistim, ki vas ne zanima "ovojnina", pač pa "vsebina".

GOSPAKATJA

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

16. dec 2007 13:12

Ker se v kratkem odpravlajmo na zahodni konec Slovenije, bi prav rada izvedela za naslov oziroma vsaj telefon te gostilne. V imeniku je namreč nisem našla. Vaš opis je tako simpatičen, da smo se odločili, da takega lokala nikakor ne smemo izpustiti, če smo že tam. Janca

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

16. dec 2007 22:11

hoj! torej, naselje vojščica se nahaja na poti, ki vodi iz komna proti novi gorici ( ali obratno). gostilna je tik ob cesti ( cesta v bistvu okoli nje naredi ovinek) v "centru" vasi. v smeri proti komnu je to na levi strani ceste. če boste tja šli za vikend, boste gostilno prepoznali po tem, da so okoli nje ob cesti in v jarkih avtomobili. odprti so od četrtka do nedelje. naslov je vojščica 44. GOSPAKATJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2007 8:29

GOSTILNA TABOR Vojščica 44 Urnik: Čet-pet 12-22 sob-ned 11-22 Telefon: ++386 (0)5 308 06 13 Loni Makaroni

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

17. dec 2007 18:57

hoj loni! torej si tudi ti fan te gostilne. jaz sem pa hotela biti diskretna in sem janci poslala telefonijo kot "hudo privatno" sporočilo. saj ne vem zakaj, konec koncev bi bila to reklamna poteza, ki bi jo oštirji morali pozdraviti. GOSPAKATJA

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2007 19:24

Če je ošatrija dobra, bom delala zanjo tudi reklamo, pa če se svet na glavo postavi. Loni Makaroni

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

17. dec 2007 23:30

Ja, Gospakatja, Loni, najlepša hvala za poslane podatke! Upam, da nas ne bo odpihnilo, ko kar naprej strašijo z burjo, mi Štajerci pa je nismo vajeni! In strinjam se: če je kaj v redu, se to MORA povedati na glas. To ni reklama, ampak pozitivna informacija, saj nihče od nas nima nobene koristi od tega. Bodoči uporabniki pa tako pridejo (mo) do koristnih podatkov. Tako jaz mislim in tudi ravnam! Slabega je tako in tako več kot preveč. Janca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti