Kako narediti kale - škrniclje

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 27. nov 2007 23:06 | ogledi: 2.041 | odgovori: 7

Zdaj, ko bi nujno rabila, pa nikjer ne najdem navodil za izdelavo kale (škrniclja) iz ticino mase.

Na pomoč!

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

27. nov 2007 23:29

Ej, hvala Katka. Tako sem že zaspana, da že nič več ne vidim. Zjutraj pa nisem po tem spraševala, je morala biti katera druga. Jaz sem ravno iz pečice vzela Goljatov biskvit, jutri navsezgodaj ga obložim in okrasim. Upam, da rata... Hvala še enkrat, ravno to sem iskala.

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

28. nov 2007 0:05

Katka, ti moram povedati, da je moja ticino masa še vedno uporabna, čeprav sme jo imala v hladilniku. Malo jo med rokami zmehčam, pa je. Si me pa zanjič dobro prestrašila, sem že mislila, da bo vse romalo v smeti. No, je romalo nazaj v hladilnik. :)

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. nov 2007 0:45

Vem, da nisi ti zjutraj spraševala, je bilo pri dekoraciji tort. Saj ni problem, sedaj vsi to rabimo - tele zadeve za okraševanje. Ne, saj ni problem, da bi se pokvarila, pač naj bi se shranjevala na sobni temperaturi, če je v hladilniku rata zelo trda, saj potem jo daš za par sekund lahko v MV. No, ko sem jo imela jaz prvič v hladilniku, je bila zelo čudna, tudi potem, ko se je otoplila in zdi se mi, da se ni dala tako lepo valjat in oblikovat. Mogoče je bila pa že sama masa čudna, ker sem jo kupila v sveisvašta (ne vem, kakšna stara zaloga ali kaj...). Oprosti, nisem te hotela prestrašit, samo sem imela pač tako izkušnjo, saj če je pri tebi sobra, pol je itak super. Pa tudi mojster pravi na sobni, ravno tako za tisto biserno kremo, ki sem jo imela btw tudi v hladilniku... katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 28. nov 2007 00:45:33

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

28. nov 2007 14:38

Meni je pa rekel za biserno kremo, naj jo kar zamrznem, kar bo viška in potem samo odtalim. Po moje na sobni temperaturi ne bo v redu, če pa je to v bistvu margarina?! No, jaz sem jo zamrznila, ti poročam, ko jo bom spet uporabljala. :) Mogoče si ti res imela kako bolj staro ticino prvič. Jaz je včeraj nisem nič dala v mikrovalovno, samo zunaj sem jo imela nekaj časa, pa se je lepo valjala. Rabila sem jo pa samo za okraske. Če bom spet oblačila torto, si bom verjetno šla kam kupit svežo. Kam, še ne vem, če nam bo do takrat Goljat pobegnil...

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

28. nov 2007 18:16

na dekoraciji tort sem ga prav vprašala in je rekel na sobni :))) da ne v hladilniku..joj je hecen :)) katka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. nov 2007 18:52

Nam je rekel, da se biserno kremo ni treba dat v hladilnik. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti