Minjoni

sivcek  

član od: 2.5.2007

sporočila: 1

tema odprta - 27. nov 2007 19:44 | ogledi: 2.731 | odgovori: 4

Za rojstni dan sem dobla posebne modelčke za minjone, pa me zanima če ima katera kakšen res dobr recept zanje, sama sem namreč delala samo minjone s punčem. Zanima pa me tudi kako se naredi vzorec na biskvit ki se potem da po obodu modela za minjone.

sivcek

sivcek  

član od: 2.5.2007

sporočila: 1

27. nov 2007 19:45

Prosim tudi za kakšen nasvet kje se kupi papirnate posodice za minjone malo manjše kot itste za muffine in pa tudi različnih oblik. sivcek

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

27. nov 2007 20:18

Za vzorec se dobijo posebne šablone, mislim da jih imajo v PV. Za temne "črtice" zmešaš kakav in vodo (kar gosto pasto), namažeš na šablono, jo odstraniš, čez pa namažeš testo za biskvit. Če pa nimaš šablone,si lahko pomagaš tudi tako: kakavovo pasto namaži na peki papir, potem pa z vilico ali nazobčano lopatko nariši vzorec ( vijuge, črte,... ), nato pa čez to namaži testo za biskvit. Tako nam je na tečaju svetoval mojster G. sama pa še nisem poskusila. Aja, kakavova pasta naj bo gosta kot zobna pasta. Veliko uspeha! jezek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. nov 2007 20:42

Ampak šablone imajo pa zdaj samo še mrežaste, jaz sem dobila zadnjo s pikicami, imajo pa tiste silikonske, ki so pa kar drage. Sem vzela ta veliko za nekaj čez 9 evrov in jo dala na pol, sva si jo z Lidko razdelili.

Drugače pa imajo papirčke za minjone ravno tako v Pekarni Vrhnika, pa še v akciji so -čudežno traja ta akcija že dobro leto, očitno so imeli resnično veliko zalogo.

Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. nov 2007 23:14

Tamale papirčke sem dobila v Leclercu, videla p tudi drugod po večjih centrih. katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti