Multipraktik

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

tema odprta - 27. nov 2007 11:42 | ogledi: 15.006 | odgovori: 20

Rada bi vašo pomoč:kupila bi multipraktik,gledala sem po reklamah,zdej bi še rada (nimam pluskote) če je kakšen forum na katerem bi najdla še korisnih informacij o multipraktiku.LP.

golubić

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

27. nov 2007 12:07

Moje mnenje je sledeče:jaz imam multipraktik,ampak ga sploh ne uporabljam,ker imam raje palični mešalnik z vsemi nastavki.Čisto odvisno je,za kakšen namen ga imaš uporabljati.Meni je žal ,da sem vrgla stran tisti denar,ker mi pač leži sedaj v omari. Ampak še enkrat poudarjam,da je odvisno zakaj ga imaš namen uporabljat. Drugače pa ne vem katera znamka je boljša.Vseeno ti želim,da se boš odločila za pravega. Lep pozdravček!vanilija76

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. nov 2007 12:13

Jaz ga imam že kakih 6-7 let in je skoraj v vsakodnevni uporabi. Rabim ga za mešenje, gnetenje, ribanje, strganje, sekljanje......pripravo raznih šejkov, krem, .... kruha in mesa, pasiranje....skratka, brez njega več ne bi znala živeti. Palični mi je z dodatki enostavno premalo in premajhno. Kyara

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 12:20

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5114

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=8937

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2427

Jaz multipraktika skoraj ne uporabljam. Skoraj vsak dan pa je v uporabi mešalnik bosch mumm. Za gnetenje testa in za vse vrste piškotov, peciv... Ima pa tudi nastavek za mletje orehov, lešnikov, mandljev. Za ribanje... tega ne uporabljam, razen, da nalistam mandlje. Preštudiraj za kaj ga boš uporabljala pa ti bomo mogoče potem bolje svetovali.

jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. nov 2007 13:04

jade, pa zna to čudo res nalistat mandlje, tako da so taki, kot če jih kupiš??? Veri

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. nov 2007 13:04

Za nakup sem začela razmišljati ko se mi je pokvaril ročni mikser-delala sem somun-recept iz kulinarike,in od takrat se je mikser pokvaril.Prebrala sem o tem boschevem mum,in se mi zdi v redu,važno da stepa,gnete,meša.Za mletje orehov,čebule...imam strojčekMia-Fix Mix,pomaga, res da je hitro vroč.Zanima me ali se lahko meso seseklja na primer za " makaronovo meso".Pa pravite da v Merkurju imajo ta MUM?LP: golubić

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. nov 2007 13:24

Jade ali bi mi napisala še katero številko Bosch mum-a imaš,malo sem gledala po merkurjeveh straneh (ha,ha,sej vem da nisem pravilno napisala samo se res zdej ne morem spomniti kako ).Ko še ne vem v čem je razlika,razen v ceni,sem že napisala :najvažnejše je da stepa(ker mi je mikser pokvarjen)gnete,pa če ima še kaj drugega še boljše. golubić

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. nov 2007 13:50

Jaz s paličnim mešalnikom delam omake, mezge, juhe, ipd. Potem imam še en mikserček za testo. Čudo od multipraktika je prvenstveno namenjeno rezanju, sesekljanju in ribanju jabolk za štrudl. Pa si mislim, od viška glava ne boli, bolje ena posoda več kot manj, pa če mi en mikser crkne, lahko imam še vedno rezervno aparaturo doma (da ne bom kot sneta sekira v nedeljo dopoldne letela v nakupovalni center po nov mikser - te stvari se vedno pokvarijo v soboto popoldne ali v nedeljo dopoldne). Sicer pa moram priznati, da sem večino aparatov dobila in sicer tako, da sem prijateljem pred rojstnim dnevom sporočila, da naj si nikar ne razbijajo glave z iskanjem daril za moj RD, ker potrebujem to-in-to s področja gospodinjske opreme - in da za mojo emancipacijo ne bo nič hudega, če mi kdo podari multipraktik ali kaj podobnega (ker za potovanja, oblekice, nakit ipd - to moja plača zmore). V treh letih si tako človek kar nekaj MGA-jev nabere... Skratka, Golubič, če ti ni frka, počakaj do kakšnega relevantnega dneva, in reci, da ti naj kupijo mikser... Vendelina jr.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

27. nov 2007 16:03

Do mojega rojstnega dneva je še 4 mesece,toliko pa ne bom čakala,rabim ga prej,posebej ker veliko receptov delam z kul.slo.LP. golubić

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. nov 2007 16:05

Že skoraj 15 let imamo multipraktik od Maulineksa genius2000,ima čisto vse in uporabljam ga vsak dan,najmanj enkrat,in kot že njegovo ime je res genij.samo govoriti mu manjka,zato pa včasih zapoje.Z njim delam vse od gnetenja ,ribanja,strganja,pomfrija,....Ima tudi nastavke za ožemanje,pasiranje,mletje,....Kupjen je bil v severnem delu Italije in je bil predstavljen kot prototip tovarne.Če so jih izdelovali še kasneje ne vem,pri nas pa jih nisem zasledila,bi pa dokupila posoda,saj jo vsakodnevno pranje načenja. anaeva

zdenkus  

član od: 27.11.2007

sporočila: 2

28. nov 2007 11:56

drage moje.Jaz imam pa eno morda za koga malo čudno vprašanje.Kam za vraga pa pospravite vse te strojčke,ko jih ne rabite.Moji stojijo po raznih kotih.Ker mi ni na očeh,ga pač ne uporabljam.Hvala za kakšen pameten nasvet.Zdenkus zdenkus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti