Prekmursko kosilo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. nov 2007 15:34

POSOLANKA sestavine: -30 dag ostre moke, -1 dag kvasa, -5 dag sladkorja, -0,5 dl mleka za kvasec, -4d ag masla Iz moke, vzhajanega kvasa in preostalih sestavin zamesimo mehkejše testo, oblikujemo hlebček in pustimo, da počiva. Hlebček razvaljamo 1cm debelo, pocakamo nekaj minut, da testo ponovno vzhaja. Obložimo ga z nadevom in spečemo v krušni peči. Nadev: Skuto na drobno zdrobimo z vilicami, dodamo stepeno jajce, kislo smetano, ostro moko in zdrob, malo soli in sladkor po želji. Takoj, ko vzamemo posolanko iz pečice, jo namažemo še s kislo smetano.

vir: http://www.sobe-apartmajipanker.com/recepti/1

 

rimljanka

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

27. nov 2007 15:42

Moja mami je tudi iz Prekmurja :) in dela tudi orehovo posolanko; na razvaljano kvašeno testo namaže orehov nadev (pripravi kot za potico - z mlekom in sladkorjem). Ko je pečeno in malo ohlajeno pa premaže s kislo smetano. Meni je to boljše kot potica ... sjaj

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

28. nov 2007 9:08

Mislim, da že nastaja končna slika kosila. Da pa ne bi jedli kruha pri predjedi in potem še pri bograču, me zanima. če imate še kakšno močnato idejo. Posolanko bom vsekakor posvojili. Hvala, Rimljanka. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti