Božična štruca

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

tema odprta - 26. nov 2007 22:56 | ogledi: 6.733 | odgovori: 5

Zanima me če je že katera pekla Božično štruco.Jaz jo nameravam peči te dni ,pečem jo po receptu iz revije LISA.ČE ima kdo boljši recept bi bila zelo hvaležna ,saj moja štruca mora počivat vsaj 2 tedna.Že vnaprej vam hvala.

metoda

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

27. nov 2007 8:23

Kako pa zgleda ta božična štruca?Ali je to kot potica ali kaj drugega? Lep pozdravček!vanilija76

metoda  

član od: 1.10.2007

sporočila: 55

27. nov 2007 8:34

Pozdrav vanija 76 ta štruca izgleda kakor Škofov kruh če ti je kaj znano le namesto suhega sadja damo citronate,antracine ,rozine ,mandeljne.Je zelo okusno pecivo in se pripravljo na začetku decembra tako da ga imamo na mizi okrog Božiča. metoda

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

27. nov 2007 11:01

"Božična štruca" je prevod nemškega izraza "Christstollen" ali samo "Stollen". Gre za značilen nemški božični kolač (tako kot je pri nas potica). Posebno znan je tisti, ki ga delajo v Dresdnu (tako kot npr. saherca za Dunaj). Testo je kvašeno z zelo veliko maščobe (in zato tudi veliko kvasa) in zelo veliko rozin in kandiranega sadja. Ko je kolač pečen, ga namažejo še s stopljenim maslom in posujejo s sladkorjem v prahu. Nato ga zavijejo v folijo in mora vsaj dva tedna počivati na hladnem. Sama sem kolač že pekla, a moje mnenje je: kolač je čisto dober, a ne tako dober glede na količino dobrih sestavin, ki jih damo vanj. Meni je ljubša potica. Sicer pa, če znaš nemško, tu imaš 72 receptov (pa tudi kar nekaj koristnih slikic): http://www.chefkoch.de/rs/s0/stollen/Rezepte.html teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 27. nov 2007 11:16:45

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. nov 2007 11:22

kot teta torta - toliko in toliko dobrih stvari daš v testo, pa potem ni tako dobro kot bi pričakoval. mi ga raje kupimo v Hoferju, drugo pa spečemo doma (kekse) klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti