Dalmatinska počitniška kuhinja

tema je zaklenjena

bmw320i  

član od: 20.12.2005

sporočila: 3

tema odprta - 26. nov 2007 22:41 | ogledi: 3.145 | odgovori: 21

Počitnice so že daleč, vendar je že čas, ko lahko malo pomodrujemo, kaj najraje pripravljamo za večerje ob šotoru, kamp prikolici ali avtodomu, tudi bungalovu. Ko se dan prevesi v večer ni lepšega, kot posedanje v bližini morja. Kako naredite npr. hobotnico s krompirjem ali pa orade na žaru... Lignje v ostri mokci, pa tudi vratovino in krompir z zelenjavo v električni posodi za pizzo, njam njam.

Mama Manka o čudni hrani

http://www.radioena.si/ekipa.php?id=77&lid=20#top

Tale pa je najboljša

http://www.radioena.si/ekipa.php?id=77&lid=16#top

Ne, tale je pa najboljša

http://www.radioena.si/ekipa.php?id=77&lid=15#top

Mama Manka o kupleraju

Temo je spremenil(a) bmw320i dne 26. nov 2007 23:01:56

Temo je spremenil(a) bmw320i dne 27. nov 2007 23:55:17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2007 9:38

Kaj pa pred vikendom ali hišo, bi šlo? Tam se tudi da kaj ustvarjat, na gradelah, pod peko itd? Na morju mi namreč pica pekač ne znese ne za krompir ne za ribe...

Aja, pa lignje bi jaz brez ostre mokice, to je bolje prihranit za kakšno kontinentalno varianto, pozimi, ko so  "prženi" bolj na jedilniku. Ob morju pa - lignji brez moke, samo olivno olje, česen, peteršilj, morda polnjeni s kakšnimi majhnimi škampeki ali kozicami...po sistemu manj je več.

 

Pa poskusite enkrat kuhano orado, prav tako "zadene" kot tista na žaru - zakaj bi bilo vedno enako?

 

Trta, pa storžki, to pa ja.

 

ampak glavno je, da uživamo, izemenjamo izkušnje in se še česa naučimo.

 

Avto, kot imaš ime,  se pa globoko strinjam, da je pravi, prav zadovoljno zaprede pri pravem številu vrtljajev, in tudi veš, zakaj se reče freude am fahren za bemfico. Čisti užitek, ni kaj. Na cilj pridem vedno spočita...

 

Mamamia

 

mamamia

bmw320i  

član od: 20.12.2005

sporočila: 3

27. nov 2007 23:52

Da da, se strinjam tudi pred hišo ali vikendom je cool. (ampak vedno na istem mestu, pa sitni sosedi in kup nepovabljenih gostov??) Kaj pa ligenjčki (tamali Jadranski 2 -3cm), samo v olivnem olju za 30 sekudn neočiščeni. To pa je zadeva. Me veseli, da ti prija zvok 6-valjnika, ki sicer trga gate pa makar 10 let star. bmw320i Sporočilo je spremenil(a) bmw320i dne 27. nov 2007 23:56:34

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. nov 2007 9:25

No, moj je pet let star in tudi trga gate....

 

Sitnih sosedov nimamo, nepovabljenih gostov tudi ne, ker vedno koga povabimo, in če pa  kdo čisto po naključju mimo pride, je tudi dobrodošel....

 

Sama sicer bolj "padam" na one včeje jadranske lignje, okoli 20 cm..., tistile mičkeni so mi sicer za poskusit, kot posebnost, da bi pa res uživala v neočiščenih lignjih, pa priznam, da ne.

 

Imajo pa "dalmoši" še veliko drugih uživaških reči, kajne? Meni že bračka pogača tekne...Mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. nov 2007 9:49

Pa malo okrog pogledat in rukolo nabrat... pa par olov, fig in pršut... mozarella... lidka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. nov 2007 10:34

Katero temo misliš, vanilija 76, a tisto kateri ma večjega bemflna? nola

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

28. nov 2007 10:44

Na kaj namiguješ Nola,ne razumem ravno najbolje? Lep pozdravček!vanilija76

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. nov 2007 10:54

Preberi nekaj prvih postov, pa ti bo hitro jasno, da se da celo temo o počitniški kuhinji uporabiti za prepucavanje o tem, kakšen avto kdo vozi, kje/kako preživlja dopust in krčevito prepričevanje (koga ?), kako perfekten lajfstajl imajo nekateri. nola

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

28. nov 2007 11:15

Ne vem no vsak ima pač svoje mnenje.Jaz ne vidim nič slabega.V življenju je vedno bilo in bo,da eni imajo več drugi manj.Tudi mi hodimo na morje skoraj za cel mesec,ampak se ne vozimo v bmw-ju.Sicer pa bmw320i sprašuje čisto nekaj drugega,tako,da ideje na plan. Lep pozdravček!vanilija76

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

28. nov 2007 14:21

No, saj o tem govorim. Bmv320 je zvečer nekaj vprašal, zjutraj je bil že postavljen tja, kamor spada. Med proletarske letoviščarje, ki pred svojimi poletnimi bivališči (tako drugačnimi od vikendov in hiš, kaže, da zaenkrat še nismo pri vilah) uničujejo čisto dobre kalamare z moko, orade s popolnoma kontinentalno pripravo in to vse v teh groznih picopekih, ob katerih se vsaka pristna že mnogoletjadranskaskorajdomačinka samo zgrozi. Sledi promocija, sicer malo nedosledna - gradele, peka, olivc, recimo da to preživi obmorski minimalizem, spotakne se že ob česnu in peteršilju in se neslavno zloži nekam med škampekov nadev, pokopan med že ugašajočo žerjavico iz trte in češarkov (štorži se jim reče) . Sistem manj je več vedno drži, še bolj pa dejstvo, da traja nekaj generacij, preden je razumljen in obvladan. Ampak bmv320 je pomiloščen, ima primerno ime, na katerega se lahko naveže sporočilo, kako zelo izjemno se avtorica prevaža, ob tem uživa, vsi drugi se pa ob tem lahko še česa naučimo. Dobrodušni bmw320 vse vzame za dobro, najbrž še zmeraj v upanju na kakšen dober kulinarični nasvet ponudi malo bolj sofisticiran recept, se malo poheca na račun prislovičnih sitnih sosedov in kot najbrž iskren ljubitelj svojega prevoznega sredstva odgovori tudi na transportni del promocije. Ah, kakšen material za nov sijaj! Seveda je avto novejši, lignji... daljši, sosedje polni občudovanja. Dalmoši se že od oktobra pripravljajo na sprejem te skupine ljubečih družinskih članov in hvaležnih povabljencev, celo ljudomrzni Bračani že mesijo pogačo v pričakovanju cenjenih gostov O vsem tem, pa i šire bomo nedvomno obveščeni. Seveda vsi vemo, da je v življenju tako, da imajo eni več, drugi manj, vanilija76. Zares bogati, ki imajo več (najbrž si mislila tako na materialne kot na duhovne stvari) to delijo s tistimi, ki so prikrajšani. Ne govorim samo o donatorjih, mecenih, gurujih in duhovnikih. Razdaja se vsaka bolniška sestra, večina učiteljic in vsak, ki si vzame pet minut časa in malo potrpljenja, toliko, da res posluša sogovornika. Takšni ++++++ s svojimi avtomobili srednjega razreda, predmestnimi bivališči, vikendi s preštetim priborom, bazenom, ekskluzivnimi dobavljači hrane, ki so jo šele včeraj spoznali, motornimi čolni (moj bog so pa res od včeraj popoldne) , zvezami tu pa tam, eksotičnimi recepti, primerljivimi s tistimi, ki jim sledijo študentje najbolj minornih univerz v Bukarešti in Sofiji, s sijajnimi sosedskimi in seveda drugimi odnosi se mi zdijo smešni. Kakor tudi uporaba majestetičnega "mi". Nam je všeč, mi to cenimo, moj Bog, kakšna negotovost/odvisnost od črede. Pa še stric bančnik, o jej. Popolnoma se strinjam z darjod v enem od zadnjih postov .(starost) Kot praviš, vanilija76 (tole je odgovor na tvoj post) imam tudi sama svoje mnenje. Tako je, kot sem napisala. Potrudila sem se, da nisem uporabljala zaljivih terminov. bmw320i pa si zasluži gotovo drugačnih odgovorov in predogov. odprt lov, gremo! nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti