Mlinček za žito

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

tema odprta - 26. nov 2007 10:21 | ogledi: 14.305 | odgovori: 14

Ali kdo ve kje se dobi mlinček za žito ? Ali je nastavek pri multipraktiku enake kvalitete ?

Hvala lepa 

Aki

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

26. nov 2007 12:48

Pred enim mesecem sem kupila tale mlin, dala sem 250 E. http://www.mk-les.si/urbanmlin.htm Ne morem prehvalit, kako sem zadovoljna, da naredim kruh in žgance iz čisto primarnih sestavin. Je bistvena razlika, če greš kupit kruh v trgovino ali pa če prej še zmelješ pšenico, ki si jo po možnosti sam pridelal ali pa vsaj veš kdo jo je. Tako si z vsemi čuti vpleten v proces nastajanja naše najpomembnejše hrane. Mislim, da je bistvenega pomena, da je žito zmleto s kamni in ne s koviskim rezilom, kot je npr. v kavnem mlinčku. tigris

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. nov 2007 13:17

Jaz sem pred dvemi leti na sejmu v Celju kupila mlinček, s katerim lahko meljem tudi koruzo in čičeriko, saj   melje s kamni. Prodaja ga podjetje iz Šmarja pri Jelšah. Sedaj pa sem njihove mlinčke videla tudi v Hipermarketu v Šiški, na oddelku zdrave prehrane - v bližini krajne blagajne. Pri nas je kar precej v uporabi, saj ko pečem kruh, žito vedno nameljem sproti. Kakšne je pa cena sedaj, pa žal ne vem.

 

kača

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. nov 2007 13:03

V podhodu Maxija so jih imeli, samo meni ni dobro delal in sem ga po par popravilih nesla nazaj, ker ga enostavno niso znali dobro popravit... Sicer baje nimajo slabih izkušenj z njimi, po moje sem imela samo smolo... Je bil pa tudi na kamne in zelo luškan na pogled. Kača, a tisti iz hipermarketa so ok, delajo? Mislim, meljejo tudi na drobno moko? Moj je bil sposoben samo drobljenec naredit... Veri

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

27. nov 2007 17:00

Veri, melje tudi drobno moko, kakor pač nastaviš. Kolikor se spominjam z ogledov po celjskem sejmu ima mlinček, ki ni na kamne, številke, da lahko vidiš na kateri debelini melješ, tisti na kamne pa nastaviš po občutku.  Jaz ga imam nastavljenega na fino mletje. Meni dela zelo dobro, sem ravno prejle zmlela malo pire, rža in ovsa, sedaj pa mi mašinca že peče kruh. kača

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

27. nov 2007 19:25

Tudi v Ribnici jih dela ( Kozina Goriča vas) Baje so zelo kvalitetni, če vas zanima lahko povprašam. tutifruti

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. dec 2007 13:22

zanima me takle strojček iz zelo enostavnega razloga: rada imava različne moke in različno zrnje in zdaj moram imet vsega oboje na zalogi, kar se kar precej nabere, ker tega ne uporabljava vsak dan... Tako bi mela samo zrnje, pa sproti namlela moko... Pa še lepi so taki leseni... kača, tisti, ki sem ga jaz imela, je bil sicer na kamne in se je tudi nastavljalo različno fino mletje s tako ročico, bilo je pa narisano s pikicami različnih velikosti. Ampak na fino mletje sploh ni delal, na začetku straaaašno počasi, potem pa sploh ne več. Samo drobljenec sva lahko mlela:( Rada pa bi mlela tudi koruzo in čičeriko, vsekakor! Veri

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. jun 2008 17:47

No, pa me zanima, če je kaj novih izkušenj na to temo. Atina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. jun 2008 18:27

Atina, moja prijateljica ima novega, je navdušena. Če te zanima, lahko poizvem podrobnosti.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti