Japonska meta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. nov 2007 20:40

Me resno zanima, če je gor kakšno ime v latinščini (seveda ni, ker bi potem bilo marsikaj bolj jasno). Vse mete imajo eterična olja, če je pa menda japonska, je pa bolj fino slišat.

Saj ameriški slamnik tudi pri nas raste, zakaj pa njivska meta ne bi na Japonskem?

rimljanka

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. nov 2007 20:53

Mentha arversis se imenuje moja, ki jo imam doma.Ne vsebuje konzervansov in alkohola, gor piše pri sestavinah, da je notri 100% ze mete in nič drugega. Meni za vse živo zelo pomaga, pa tudi mojim bližjim. Kyara

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

26. nov 2007 20:59

glej rimljanka saj je vseeno, pa naj se sliši fino, pa kaj pol, meni je všeč (drugače pa ja ima podobno ime kot si ga uporabila, boš pač kupila olje iz njivske mete, če meniš da bo enako, kakor komu paše). Vem pa da pomaga za marsikatero stvar, to stvar izdelujejo pa avstrijci, drugače je pa tu link kje se jo da dobiti in notri so vsa navodila kako se jo uporablja (če pa je katera na kakšnem sejmu na gospodarskem razstavišču je pa tam vedno štant s to meto pa še razložijo vam uporabo in dajo navodila), dodala bi še to da pomaga tudi, pri otrdelem vratu (heksenšus, ne vem kako se temu pravilno reče) v glavenm namažete se po vratu parkrat in je do zjutraj skoraj dobro, za kopel pa bi rekla previdno, ker zna pri riti zelo peči :) http://www.atom.si/trgovina/product_info.php?pro

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. nov 2007 21:08

No, kyara, hvala, smo razčistili. pač nisem vajena mačka v žaklju kupovati.

Saj sem hotela samo pomagati, vesnal. Očitno nisi opazila. Ja, mene moti, da lovijo kupce z nekimi eksotičnimi imeni, ki so skregana z resnico. Kot, da se ne bo prodalo, če bi pisalo, da je olje njivske mete,........

Nisem pa oporekala trditvam, da ta izvleček (karkoli že je), pomaga. Saj vsaka meta vsebuje soroden nabor eteričnih olj in drugih sestavin. To mi je pa seveda jasno. Poobnih, ne pa povsem enakih, niti v enakih razmerjih ne, seveda. Je pa oboje odvisno tudi on načina pridelave, priprave ekstrakta in še česa.  

Še malo vsebine:

http://www.msinp.com/herbs/menthaar.htm

Če vtipkaš v brskalnik Mentha arvensis oil dobiš celo množico zadetkov.

rimljanka

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

26. nov 2007 22:38

eterične kapljice japonske mete se imenujejo Ying Jang. Kapljice so zelo koncentrirane in pomagajo pri različnih prehladnih obolenjih, glavobolih, bolečini mišic.. Pri nas jih že dlje časa vsi uporabljamo. Nekaj kapljic kapnemo na dlani, vdihnemo skozi nos, nato pa jih vtremo na tilnik in sence. Ta postopek naredim, če sem nervozna ali kadar ne morem spati. Pazimo,da jih nanašamo čim bolj stran od oči, ker povzročajo solzenje. Kapljice prodajajo na zeliščnih stojnicah, v Interšparu.So precej drage, vendar se jih izplača kupiti. atic

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. nov 2007 4:02

Tisto, kar prodajajo v šparu, ni niti podobno tistemu, kar imam jaz. Pri ingredients piše vse živo, pri mojih pa piše: !00% oil mentha arversis. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti