Božični sejem v ljubljani

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

tema odprta - 26. nov 2007 7:56 | ogledi: 25.233 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kdaj se začne sejem v LJ, ker nam v Celju se začne šele okoli 15.12.. Kolikor se pa spomnem, je pa v LJ prej.

Prosim za odgovor!

LP;)

a1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. nov 2007 8:02

Ja, stojnice so že postavili, kdaj pa bo, pa ne vem. Ponavadi se začne tudi tam okoli sredine decembra. Najlepše je tam med božičem pa do novega leta, ko so kakšni koncerti. Lani sem bila na Gibboniju. Jelenckova

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

26. nov 2007 8:10

Men se najbolj gre za to, da bo tamala (10 mes.) videla prvič vse ter lučke pa okraske ... Ko jo zdej vse zanima, sam da se sveti! :) LP;) a1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. nov 2007 8:19

A ni noro s temi mičkenimi, sam da se sveti in dogaja, ... lidka

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

26. nov 2007 8:22

Začel se bo tretjega decembra. bios

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

26. nov 2007 8:26

Lidika, res je krasno!!! Drugo leto bo še boljše, ko pričakujem spet januarja! Bios, hvala za odgovor! LP;) a1

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

26. nov 2007 9:33

Previdno z majhnimi otročki - naša bo februarja stara dve leti in v vrtcu ves čas poudarjajo da so tako močni dražljaji (svetlobni, hrup, veliko dogajanja) za tako majhne otroke preagresivni... pa če se nam zdi, da še tako uživajo... Je pa res bil tudi nam lanski božič poseben, ker smo bili prvič štirje... Irena

kozamurnik

sporočila: 2311

12. nov 2011 5:08

Veliko evropskih sejmov sem obrala, v Ljubljani pa še nisem bila. Moji dobri prijatelji iz tujine so se letos najavili na obisk, pa bi se rada malo vnaprej pripravila in me zato zanima, kaj tipično slovenskega se ponavadi najde tam? Vem, da imajo radi ročno izdelane stvari, kot so pletenine, keramika, izdelki iz lesa , skratka karkoli kar je hkrati posebno in lepo, kasneje pa tudi uporabno. Tudi kulinarika seveda. Tisti, ki ste redni obiskovalci, kaj vas najbolj privlači, kaj je drugače kot na ostalih božičnih sejmih po Evropi? Baje je ljubljanski iz leta v leto lepši? Hvala vnaprej. murnik

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. nov 2011 9:13

Hm, vse našteto je bilo zadnja leta - štrikarije ene dveh slovenskih obrtnikov (poleg štrikarij Perujcev), umetnije iz keramike (kot jih lahko vidiš tudi v nekaj trgovinah/galerijah po LJ in Slo), za les se ne spomnim (npr. kake suhe robe ponavadi ravno ni bilo). Od kulinarike kuhanci, preste in medica, balkanska hrana, na tržnici se je dalo sprobat slovenske jedi (kislo zelje, klobase in podobno), lani so imeli tudi štantek s piškotarijo, nekaj je bilo industrijskega in ročno narejenega nakita, praholovne robe tudi nekaj...

To je to. Od kar so uredili in tlakovali nabrežje in naredili še tisti nov stekleni most, je vse skupaj še lepše, bolj povezano, urejeno. Prav prijetno je .

Pa če uletiš na kak večer, ko je še kaka prireditev, imaš še ta bonus (poleg gužve ).

tjas

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

12. nov 2011 9:32

Hja, bi rekla da je na tem sejmu več kiča kot ročno izdelanih stvari. Kar se tiče slednjih v mojem spominu še najbolj izstopa stojnica z glasbili (mislim, da so ročno izdelana, imajo pa razna "stara" glasbila), precej je čebelarskih stojnic (imajo tudi izdelke iz voska), pod arkadami je ponavadi stojnica z ročno poslikano keramiko, zraven pa tudi stojnici s poslikanim steklom (tudi to se uvršča bolj v kič). Spomnim se še stojnice z lectovimi srci in podobnimi izdelki, nekaj je tudi stojnic z ročno izdelanim nakitom. Področje kulinarike poleg stojnic s fast foodom pokrivajo še stojnice čokoladnic ter že omenjene čebelarske. Aja, kuhanega vina seveda ne smem pozabiti.

 

Skratka, meni se zdi ponudba, ki ustreza vašim željam, bolj skromna. Veliko več slovenskih dobrot najdeš na tržnici, predvsem v času eko tržnice. Za stolnico je tudi tudi trgovinica z kulinaričnimi izdelki iz primorske (upam, da še obratuje). 

Kašne lepe - bolj tradicionalne - ročne izdelke lahko najdeš v trgovinici ob tromostovju (na vogalu Cankarjevega nabrežja), in v galeriji zraven magistrata. Skozi leto (od maja do septembra) se ob sobotah zelo lepe stvari dobijo na umetniški tržnici. Nekaj let nazaj je bila organizirana tudi v decembru na Gornjem trgu, za letos pa nimam informacij. Bo pa ena umetniška tržnica 17. decembra: http://www.napovednik.com/dogodek93729_bozicni_sejem_17

 

roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti