Grška kuhinja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

12. avg 2002 15:42

Florjan, na našem forumu spet povzročate precejšnjo zmedo, poleg tega ste obiskovalce rajzelil s pisarijami o mrtvem psu v gnojaku... Prvo in zadnje opozorilo imate! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

12. avg 2002 15:55

Spraševala sem te po jedi h kateri paše priloga tzatiki. Sicer pa, saj si lahko sama odgovorim! Imam vse odgovore! In nisem še diplomirala. In ne bom o tem tako zelo razpredala. Pa bi glede na to kaj študiram še kako lahko! P.J.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

13. avg 2002 13:08

Že kar nekaj let zapored počitnikujem v Grčiji in si vedno privoščim razne njihove specialitete in tradicionalne jedi. Tudi tzaziki. Poskusila sem ga pripraviti sama doma in sem dodala pol kisle smetane in pol jogurta iz čisto preprostega razloga, če dodamo samo jogurt je jed preveč tekoča. Pri ostalih stvareh nisem komplicirala, dodala sem naribane osoljene in ožete kumare, strt česen, sol, rdečo mleto sladko papriko. Zdelo se mi je čisto O.K. in kar zadovoljiv približek grškemu tzazikiju, zato mislim da si pač vsak po svoje-tudi brez diplome- lahko pripravi okusen obrok, pa naj se mu reče tzaziki ali pa kumare s smetano. Saj tudi slovenska "kitajska" hrana ni popolna kopija prave kitajske hrane. A ne? Anča

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

13. avg 2002 13:10

Pa še to , ponavadi zraven tzazikija paše ( no vsaj meni) meso z žara ( pleskavice, kotleti, pečene hrenovke, čevapi,...) Anča

neznan uporabnik

13. avg 2002 15:03

Kaj pa paše zraven tzazikija, če si vegetarijanec? No, saj me je samo malo zanimalo. Če pa imaš idejo, jo lahko vseeno pošlješ. Pa hvala za odgovor. LAYNE

neznan uporabnik

13. avg 2002 21:01

Ej folk, sorry no! Kakšna štala! florjan nahtigal

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

13. avg 2002 23:35

Če si vegetarjanec, hjam kaj pa vem, verjetno bi bilo najbolj na easy jest kruh zraven, ampak drugač pa kakšna vegetarjanska klobasa. Anča

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

14. avg 2002 10:03

Tzatziki pase k souvlakijem, kar so po nase nekaksni raznjici s papriko in cebulo, samo da jih Grki se polijejo z olivnim oljem in dodajo mesanico zacimb (ne vem na pamet kaj je noter, ker sem kupila celo mesanico za souvlaki). Seveda lahko z malo domisljije namesto puranovega mesa (ali se kaksnega) hitro naredis vegetarjansko nabodalo. Zelo okusna jed, ki sem jo jedla v grciji pa so peceni nadevani paradizniki. Nadevas jih z zelenjavno rizoto (porabis tudi kar si izdolbla iz paradiznikov) in jih das v pecico za toliko casa da postanejo malo temnejsi (se vidi da so zapeceni). Jozica Stensak

neznan uporabnik

14. avg 2002 11:40

Se pravi, malo tzazikija, pa na easy kruh, pa še malo souvlakijev. Si bom zapomnila. Recept za polnjene paradižnike se sliši dobro, mislim, da se jih bom kmalu lotila!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti