Grška kuhinja

lubica  

član od: 6.8.2002

sporočila: 2

tema odprta - 6. avg 2002 12:55 | ogledi: 3.708 | odgovori: 19

Zanima me, če ima kdo recept za omako oz. prilogo tzatiki. Za pomoč se vam lepo zahvaljujem.

Klara Rozina

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

6. avg 2002 13:06

Jaz ga naredim tako: kumaro olupim in naribam, ozmem (ce ne imas vodeno juho namesto tzatzikija), dodam jogurt (primeren je recimo lca v loncku, ker je gost, lahko pa das tudi mesanico jogurta in kisle smetane), strt cesen in malo popra. Vcasih zmesam noter se malo feta sira, da je okus bolj izrazit, vcasih pa malo mlete kumine. lucija

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

6. avg 2002 17:02

V moji grški kuharici je recept takšen: 500 g solatnih kumar 500 g jogurta ali kisle smetane 1 strok (zob) česna 2 jedilne žl. nasekljane mete olivno olje sol črne olive kodrasti peteršilj Kumare operi, razpolovi, odstrani pečke s žlico in nareži na majhne kockice ali pa jo naribamo. Dodamo jogurt, nasekljan česen, meto olivno olje in sol. Serviramo v skodelici in dekoriramo z olivami in kodrastim francoskim peteršiljem. Lp Saša

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. avg 2002 0:45

Pa eno noževo konico sladke mlete paprike lahko dodate za pikico na i! Anča

neznan uporabnik

8. avg 2002 17:38

Zadnjič smo imeli piknik in smo ugotovili, da imam na vrtu preveč kumar, pa smo šli delat tzatiki. Kumare olupiš, izdolbeš (tiste male peške lahko pustiš) in naribaš na malce debelejše rezine, da še vedno zahrusta pod zobmi. Posoliš in za nekaj časa postaviš na hladno ( da se ohladi in spusti vodo). V posodo daš žlico gorčice in nanjo dobro ožete kumare. Streš česen in ga narahlo pokapaš z olivnim oljem da zakrkne (prepreči spahovanje), poper, veliko origana in kisla smetana. Origano naj bo zdrobljen, ne v prahu. Daš ga zelo veliko, tako da zadeva zgleda kar malce temna in pri jedi izpade malo pikantno. Sicer pa poizkusim in dodam še katero izmed naštetih surovin, da jed pride do izraza. candy27

neznan uporabnik

8. avg 2002 22:37

Se mi približno sanja o čem govorite. A je to caciki? Če je to caciki pol nikar ne cviki. Tale tastar candy27 je pa že za na odpad. Kakšne bljuvotine ti je pa natrosil. V njegovem receptu manjka samo še to:"Če vam po vsem tem ne bo uspelo bruhati, vzemite cev za zalivanje vrta, si jo inštalirajte v primerno odprtino in premaknite zasun na odprto. Ko bo iz vas tekla popolnoma čista voda, boste očiščeni vse svinjarije." marjan zajc

neznan uporabnik

9. avg 2002 20:24

Zdravo! Tu spet vaš Florjan. Če česa ne veste, vprašajte mene. Lahko tudi v zvezi s Tzaziziki. Prava stvar se ne dela iz jogurta in smetane. To so le slabi nadomestki. Grki znajo to bolje. Vaš diplomirani florjan nahtigal

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. avg 2002 22:28

No in iz česa to delajo Grki? Anča

lucija  

član od: 8.7.2002

sporočila: 403

12. avg 2002 12:02

Haha, res duhovito. Grki delajo tzaziki iz jogurta, le da je grski jogurt bolj masten, ima drugacno strukturo in je iz ovcjega mleka. lucija

neznan uporabnik

12. avg 2002 14:16

No,diplomirani florjan...Razsvetli nas potem s kakšno okusno grško jedjo,ki ji lahko dodamo omako tzatiki, ha? Sporočilo je spremenil(a) p.j. dne 12. avg 2002 15:09:24

neznan uporabnik

12. avg 2002 15:22

Zdravo! A ste tudi vi diplomirali, ali bom lahko tudi jaz kaj povedal. Če pogledam vaše pisanje malo bolj natančno, je jasno opaziti, da sprašujete, nato pa odgovarjate sami sebi. Fino, a ne! Sicer se pa ne branim vprašanj. Na vsako vam odgovorim. Vaše okno v svet - florjan nahtigal

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti