Pralineji za darilo

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

25. nov 2007 17:52

Terry, tudi jaz bi se postavila v vrsto za recepte, če lahko;) sonjaskof

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

25. nov 2007 17:54

Se lahko tudi jaz priporočim za recepte? Lotti

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

25. nov 2007 18:06

Še jaz se pridružim v vrsto za recepte. Lepo prosim. Dipsi

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

25. nov 2007 18:11

Evo nekaj malega : MARCIPANOVI PRALINEJI: surov marcipan zmešaš z različnimi dodatki (sesekljani lešniki, grobo zmleti mandlji...) in s sladkorjem v prahu (polovica teže marcipanove surove mase). Aromatiziraš z žganjem ali likerji.Maso oblikuješ v palico- narežeš enako velike koščke. Lahko jim tudi vtisneš trdo jedro in oblikuješ kroglice ali paličice. ANANSOVE KEPICE: 100 g smetane, 200 g belega čokoladnega preliva, 200 g biskvitnih obreznin, 100 g zelo drobno sesekljanih ananasovih koščkov, 50 g pomarančnega soka. Iz smetane in belega čokolad. preliva pripraviš kremo in jo ohladiš. Vse sestavine premešaš in oblikuješ kroglice, ki jih povaljaš v čokoladnih mrvicah in posipaš s sladkornim prahom. GIANDUJOTTI: 140 g grenkega čokoladnega obliva, 90 g mlečnega čokoladnega obliva, 1 čajna skodelica fino mletih lešnikov. V vodni kopeli skupaj stopiš grenko in mlečno čokolado in temeljito premešaš, da se obe popolnoma spojita. Odstaviš z ognja in še naprej stepaš z metlico, da se čokolada ohladi in rahlo strdi. Primešaš mlete lešnike, zmes naliješ v modelčke (jaz jih imam več vrst, sem jih kupila na sejmu Eurochocolate,Perugia-lahko pa uporabiš tudi tiste, ki jih uporabljajo v hobiprogramu za vlivanje iz keramomase) in površino zravnaš z lopatico. Modelček postaviš v hladilnik in počakaš da se strdijo. KAVINA ČOKOLADNE KEPICE: 300 g masla, 750 g segretega čokoladnega preliva, 10 g zelo drobno mlete kave. Sestavine penasto umešaš, z brizgalno vrečko, ki ima zvezdasto odprino, nabrizgaš z maso na papir kepice in pustiš, da se strdijo v hladilniku. V segret čokoladni preliv potopimo polovice (odvisno kako velike brizgaš) ali zlepljene dvojne kepice in jih okrasimo z zlatimi lističi. Pa še kakšna dobra receptura za pralineje in čokoladne bonbone se najde pri meni. Lp TERRY

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

25. nov 2007 18:15

imaš kakšne slikice od tega terry? tile recepti so zares zanimivi in dobri. p.s. zanima me še nekaj glede marcipana. zanima me kateri marcipan uporabljate? videla sem ga v lidlu in hoferju ko je pakiran po 200 gramov in zavit v celofan. ali je ta pravi? nektarina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. nov 2007 18:31

Terry, HVALA TI!!!

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. nov 2007 18:42

Nektarina, lahko uporabljaš tudi tisti marcipan. Ko jaz delam pralineje, jih delam iz treh barv - naravna, rdeča in zelena. Po navadi sem barvan marcipan nabavljala v Avstriji, zadnje čase pa ga lahko kupiš tudi v Leclercu - ploščica je v treh barvah, tako lahko narediš pralineje različnih barv. Ko imam barvaste pralineje, jih nekaj ne oblijem s čokolado, da je bolj pisano. kača

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

25. nov 2007 19:01

Fotk nimam, žal. So pa krasno darilo, če jih nadevaš več vrst ali v celofan vrečice ali v lične škatlice. Pri nas že kar čakajo na obdarovanje, ker vedo, da bodo dobili tudi doma izdelane praline poleg darila, je vsako leto tako. Lahko izdelaš veliko varijant čokoladnih bonbonov in pralin. Domišljija! Lp TERRY

tinar  

član od: 19.10.2006

sporočila: 17

25. nov 2007 19:04

Tudi jaz se priporočam za recepte. Hvala!! tinar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti