Kitajska zelenjava

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

tema odprta - 24. nov 2007 12:56 | ogledi: 14.339 | odgovori: 9

V zamrzovalniku imam vrečko kitajske zelenjave.Zanima me,če jo kdaj delate in na kakšen način.Ponavadi jo dušim in zavijem v listnato testo skupaj s sirom.Tako dobim nekakšen štrudelj.Če imate še kakšen preizkušen recept,je dobrodošel.

Hvala za ideje!

Lep dan vsem skupaj!

tanya017

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. nov 2007 11:26

Lahko jo dodaš tudi h kakšenmu mesu, ki ga prej narežeš na kose in opečeš. Ali  h kakšnim rezancem - te najprej skuhaš in ohladiš, potem jih segreješ na olju, dodaš zelenjavo in malo sojine omake, ingver, česen (to dvoje daj na razgreto olje in potem takoj rezance gor, zelenjavo dodaj nazadnje, ko so rezanci že pregreti).

 

Sama za kitajske jedi nikdar ne uporabljam zamrznjene zelenjave, izključno samo svežo, tako da zgornjih predlogov ne bi uvrstila v to kategorijo. Kar pa ne pomeni, da jed ni dobra.

 

Pozdrav, Mamamia 

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. nov 2007 13:41

 

En star recept iz Naše žene. Pri nas kar dostikrat na jedilniku, le da imamo namesto špagetov raje dolgozrnat  riž

sestavine za 4 osebe:

30 dag najtanjših pšeničnih rezancev ali špagetov

10 dag ostrigarjev

25 dag svinjine za zrezke

1 žlička jedilnega škroba (Gustin)

sol

sveže zmlet poper

2-3 žlice olja

45 dag zamrznjene mešane zelenjave za kitajske jedi

1/8 l čiste zelenjavne juhe iz koncentrata

3 žlice sojine omake

Rezance ali špagete skuhamo v veliko slanega kropa. Kuhane odcedimo.

Medtem ostrigarje temeljito očistimo, po potrebi operemo, do suhega popivnamo in narežemo na ozke rezance.

Meso oplaknemo pod mrzlo vodo, do suhega popivnamo in narežemo na daljše koščke, debele za prst. Posolimo, popopramo in zmešamo z jedilnim škrobom.

V veliki ponvi segrejemo olje, dodamo meso in svetlo rjavo opečemo po vseh straneh. Dodamo ostrigarje in zelenjavo ter skupaj pražimo približno 15 minut.

Dodamo odcejene rezance ali špagete in zalijemo z vrelo juho.  Prilijemo še sojino omako in vse skupaj zmešamo. Po želji  še kratek čas dušimo. Pokusimo in po potrebi dosolimo in dopopramo.

OPOMBE:

Namesto svinjine lahko uporabimo tudi narezane piščančje ali puranje prsi. (Vendar je po mojem okusu svinjina boljša)Čisto okusno je tudi s šampinjoni ali kakšnimi drugimi gobami., riž dodam šele na krožniku.

Cila

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2007 14:21

Tudi jaz jo uporabim podobno kot mamamia..... z njo pripravim riž po kitajsko s tofujem (za mesojedce meso) in jajcem...........načeloma sem zagovornik sveže zelenjave, ampak pozimi, ko je ni toliko na razpolago oz. ob pomanjkanju časa, pa ni slaba izbira. katjushka

tanya017  

član od: 16.2.2007

sporočila: 216

25. nov 2007 21:04

Hvala za recepte in ideje,bom vsekakor poskusila.Ponavadi uporabljam svežo zelenjavo,ampak mi je kolegica povedala,da sama večkrat,ko ni toliko sveže zelenjave, kupi zamrznjeno od Bo frosta,da je zelo okusna.Zato bom poskusila še sama in vam sporočim,če je uredu. Lep pozdrav! tanya017

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2007 21:57

tanya017, tudi jaz večkrat kupim njihovo zelenjavo in ko sem pisala o rižu po kitajsko sem imela v mislim ravno to mešanico zelenjave..... zelo v redu mešanica, posebej takrat, ko je manj časa...........dodam le čebulo in česen na začetku, malce ingverja ter seveda sojino omako.......poleg tofuja ali škampovih repkov, kuhanega riža in narezane jajčne omlete, ki je dam kar dosti, ker naradi riž bolj okusen. LP katjushka

Tadeja_k  

član od: 6.4.2012

sporočila: 11

13. avg 2012 11:30

Imam sladko-kislo omako v vrečki, kupljeno v Hoferju. Kaj naj dodam poleg purana, kaj od zelenjave (sveže)? Lp

Tadeja_k

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

13. avg 2012 14:59

Takole se odlično porabi zmrznjena kitajska zelenjava:

- piščanca brez kosti nareži na koščke

- zmešaj par žlic škroba in malo sojine omake, da dobiš gosto pasto: v to stresi piščanca in dobro zmešaj

- zavri juho/jušno osnovo, stresi noter koščke piščanca in kuhaj 10 minut

- stresi noter še zelenjavo, na hitro pokuhaj, da ostane hrustljava

- tik pred serviranjem vloži v juho še prej skuhane riževe testenine

Dober tek.

LP.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. avg 2012 10:20

Tadeja_k je napisal/a:

Imam sladko-kislo omako v vrečki, kupljeno v Hoferju. Kaj naj dodam poleg purana, kaj od zelenjave (sveže)? Lp



Tadeja_k

 

V bistu lahko dodaš karkoli. Papriko, čebulo, por, bučke, korenje ... le da najprej na hitro in na visoki vročini prepraži meso, potem dodaj vso zelenjavo, praži največ tri minute, da se zelenjava ne zmehča preveč, potem dodaj to omako iz vrečke, po potrebi še malo sojine omake (odvisno od okusa), kuhaj kakšno minuto ali dve in jed je gotova.

mamamia

Tadeja_k  

član od: 6.4.2012

sporočila: 11

17. avg 2012 9:40

Hvala, je kar uspelo =) samo te umetne omake vedno razočarajo... ostajam pri sojini. Lp

Tadeja_k

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti