Balkanska kuhinja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 16:07

katjushka, lahko samo posoliš, je čisto zadosti, lahko pa kakšno baziliko, timijan ali rožmarin. katka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. nov 2007 18:15

Katka, tole bom pa sigurno pripravila v bližnji prihodnosti, če ne že za RD. Sliši se njami, sploh zame, ker ne jem ostalega mesa. katjushka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 18:19

Probaj ja, je zelo okusno, sem bila tudi sama pozitivno presenečena, recept pa mi je zaupala soseda iz Srbije, ko v decembru dela te "postne" sarmice - ne vem že za kateri praznik katka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

24. nov 2007 23:00

Ali je še kdo, ki bi mi zaupal recept za navadno (nepolnjeno in nedimljeno) vešalico. Kolikor sem se seznanila na googlu je to svinjska ribica in............................. no, tukaj se potem stvar zaključi, zato vas prosim za pomoč. LP katjushka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. nov 2007 12:17

V času, ko iščem recept za vešalico - je še nikdar nisem delala, to jem najraje izpod rok pravih mojstrov - ti pošiljam še en prdlog. Hajduški čevap (pod tem imenom je recept v kjigi tisoč i en recept yu kuhinj).

pol kg svinjine ali teletine brez kosti narežeš na kocke in premešaš s šestimi manjšimi čebulami, narezanimi na kockice. Dodaš še zrezane tri zelene paprike, soliš, popraš in dodaš še sesekljan zelen petršilj. Vse daš v alu folijo in dobro zapreš, da med pečenjem ne izteka sok. Pečeš na 180 do 200 stopinjah kakšno uro.

Jed je perprosta za pripravo in zelo okusna, sočna. Prednost je tudi v tem, da z njo nimaš skorajda nobenega dela, saj se peče v pečici, ti pa se lahko tačas brez skrbi ukvarjaš z drugimi deli jedilnika.

 

Mamamia 

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. nov 2007 13:17

nola je napisal/a:
Tukaj jih je pa res dosti , ki ti lahko iz prve roke svetujejo. Kar je seveda odlično.Dokler se ne skušajo s še bolj vzhodnimi recepti. Kar pa ni več odlično. nola

Nola, tudi tukaj si zajedljiva, pa še izven konteksta so tvoje pripombe. Katjuska je seveda NATANKO zato, ker VE, da lahko na tem forumiu veliko izve, postavila vprašanje oziroma prošnjo.

Zakaj pa nekdo ne bi smel ( kdorkoli, da se razumemo!), pisati o manj ali bolj ali najbolj vzhodnih kuhinajh, če o tem nekaj ve???? In, če rad pomaga. Zakaj bi to ne bilo več odlično, veš (vsaj tako izgleda)pač ti. Pusti ostalim, da presojajo sami.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2007 14:15

mamamia je napisal/a:

V času, ko iščem recept za vešalico - je še nikdar nisem delala, to jem najraje izpod rok pravih mojstrov - ti pošiljam še en prdlog. Hajduški čevap (pod tem imenom je recept v kjigi tisoč i en recept yu kuhinj).

pol kg svinjine ali teletine brez kosti narežeš na kocke in premešaš s šestimi manjšimi čebulami, narezanimi na kockice. Dodaš še zrezane tri zelene paprike, soliš, popraš in dodaš še sesekljan zelen petršilj. Vse daš v alu folijo in dobro zapreš, da med pečenjem ne izteka sok. Pečeš na 180 do 200 stopinjah kakšno uro.

Jed je perprosta za pripravo in zelo okusna, sočna. Prednost je tudi v tem, da z njo nimaš skorajda nobenega dela, saj se peče v pečici, ti pa se lahko tačas brez skrbi ukvarjaš z drugimi deli jedilnika.

 

Mamamia 

mamamia
Super ideja, pa še hitro narejena. Mislim, da imam jedilnik zaključen, ki bo okusen in še enostaven........ zadnje čase sem ožje sorodstvo bolj ali manj uspešno prepričevala o okusnosti vege kuhinje, zato sem se odločila, da bom pa enkrat za spremembo poskusila nekaj popolnoma drugačnega. Mamamia, katka lopatka in ostali, hvala za predloge. LP P.S. mamamia, če se ti bo dalo pobrskati za tole vešalico, bi ti bila vseeno hvaležna. Bi jo znala pripraviti ob kakšni drugi priložnosti, pa še zaradi splošne izobrazbe, je fino poznati takšne jedi.............. katjushka

escada179  

član od: 27.7.2007

sporočila: 15

25. nov 2007 15:56

Vešalico katero sem jaz jedla je bilo sušeno meso , tako kot naš kraški pršut. Samo da je bila iz govejega mesa. escada179

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. nov 2007 16:16

Drugače pa obstaja tudi kuharska knjiga podobnim naslovom - Kuhinje Balkana, ki je izšla tudi med žepnicami, meni zelo všečna in uporabna. Sem jo kupila za darilo, a sem jo kar sama obdržala. Loni Makaroni

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

25. nov 2007 16:44

Loni je napisal/a:
Drugače pa obstaja tudi kuharska knjiga podobnim naslovom - Kuhinje Balkana, ki je izšla tudi med žepnicami, meni zelo všečna in uporabna. Sem jo kupila za darilo, a sem jo kar sama obdržala. Loni Makaroni [rozica]
Loni, kje si pa to kupila? Do sedaj sem naletela le na večjo varianto (preko 300 strani pri Svetu knjige). katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti