Bučno olje

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. mar 2013 21:15

Kvačkarica,me jezi, da me delajo butla.Ker bučno olje konzumiram že 50 let.Prav imaš bom opazovala, čeprav sumim, da ni 100 procentno bučno, čeprav naj bi bilo.Okusno je,a teče kot voda, in za mene to ni to.

dari

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

17. mar 2013 6:46

Veš, pri nas je bilo drugače,mi smo imeli svoje seme. Šli smo v oljarno in si s pomočjo oljarja,  sami napravili olje. Kar nekaj dni me je spremljal prijeten vonj olja. Tudi zato vem, približno, kakšno mora bit! Na tvojem mestu bi poiskala kakšno privatno oljarno in tam kupovala, če si na Štajerskem ti lahko pomagam, v okolici Lenarta imamo kar nekaj manjših oljarn. Če boš želela ti pokažejo celotno proizvodnjo, lahko pa kupiš bučno seme in ga greš sama delati. Marsikaj boš izvedela in še doživetje bo.....Pa ne boš imela dvoma, koliko so ti preveč dodali belega olja, ker ga boš sama dodala!Je pa res, da kakšen dan ;reskiraš;, ampak se splača.

kvačkarica

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

19. mar 2013 19:09

Pri nas doma buče gojimo, ker jih imamo za krmo za  Sedaj pa že par let sadimo samo buče golice, potem pa semenke poberemo ven, operemo in posušimo in jih vsako leto potem brat  na poti k svoji punci nese na kmetijo Mavrin in tam zamenja: 3kg suhih semenk za 1l olja.

Našim doma je zelo dobro, jaz pa nisem ljubiteljica bučnega olja

Roncolino

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. jul 2020 6:25

Včeraj mi je znanka dejala, da bučno olje zamrzuje.  Kadar ga naenkrat kupi več, kot bi ga lahko porabila v pol leta, preostalo prelije v pollitrske plastenke in zamrzne. Pravi, da je po odmrzovanju (na sobni temperaturi)  enakega okusa, kot pred njim. 

Meni v kleti lepo zdrži, tudi po enem letu ne postane žarko. Bi ga bilo vseeno smiselno del zamrzniti. Ko je prilika, da nabavim dobro domače olje, vzamem vedno večjo količino.

Cila

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

23. jul 2020 7:52

Jaz pa ga sproti nabavljam, ker ga tudi sproti stiskajo in tak je najboljši, no vsaj meni. Itak je to stvar okusa.

irena

madoka  

član od: 17.10.2018

sporočila: 83

24. jul 2020 0:11

Cila...znanka ima prav. Mi tudi pridelujemo buče. Olje delamo sproti (žakelj a!i dva, ko zmanjka, gremo spet). Ko je zadnji na vrsti, dam 2,3 steklenice za rezervo v zamrzovalno skrinjo. Kot svež 

madoka

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

25. jul 2020 20:36

Jaz tudi gojim buče golice.tudi semenke posušim. Sem jih pa doslej šla zamenjat kar v oljarno GEA v Slov. Bistrico. Verjamem pa da je v domačih manjših oljarnah bučno olje boljše.

Anemiilat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti