Bučno olje

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2009 8:07

Razlika v ceni je tudi v tem da kmet proizvede 40 steklenic, oljarna pa 40.000. Kolikor imam sam izkušenj, domači proizvajalci vseeno malo pretiravajo s cenami, odkar je "bio" in podobna hrana popularna, pač izkoriščajo to kolikor se da. Pa sam uporabljam domače olje, ampak 17€ pa tudi ne bom dal, če ne zaradi drugega iz principa. zzak1977

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

25. sep 2009 8:26

Jaz pa bom/bi plačala tudi 20 € in imela dober občutek, da bo ta denar ostal tistemu kmetu, ne pa pogoltnežem, ki se skrivajo za "najboljšimi sosedi", "vedno boljšimi" itd. Dokler si seveda takšen izdatek lahko privoščim in itak se pravega domačega olja ne porabi veliko, ker je precej gosto. Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. sep 2009 21:41

zzak1977, pa ti veš, koliko je dela od semena do novih semen, pa potem od njih do olja v steklenici? Jaz (kot Ognjič) spoštujem delo kmeta, ker ga poznam. Konec koncev je 17€ za 1 l olja malo, če pomislim, za koliko časa ga imam in koliko kav dobim za to v navadnem bifeju, kjer se jim še mize ne da pobrisati, preden nanjo postavijo skodelico s kavo......................

rimljanka - zasebno mnenje

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. sep 2009 7:50

Jaz bi tudi dala toliko za liter olja, če bi le dobila kje pravega, ker tisto v trgovini, pa četudi najdražje je za eno figo.

jade

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. sep 2009 8:30

Še vedno prisegam na bučno olje - oljarna Fram, ne ugotavljam, kakšen procent je katerega, je zelo okusno in prijetnega vonja. Pravo bučno olje je pa itak vedno imelo ceno, ne glede, kje si ga kupil. Sosedovi vozijo bučna semena v oljarno in imajo svoje, domače olje, mogoče sem čorava, ampak ne vidim neke velike razlike med njihovim in framskim. galja

Merjinaa  

član od: 25.11.2009

sporočila: 102

13. mar 2013 17:23

Pozdravljeni,

Rabila bi vašo pomoč, zato bi lepo prosila, če bi mi kdo znal svetovati, kje bi lahko kupila plastenke v katere bi lahko nalili domače bučno olje. Namreč imamo nekaj odvečnega domačega bučnega olja, katerega bi radi prodali, vendar je transport včasih vprašljiv pri steklenicah. Zgodilo se je že, da je steklenica počila. Zato bi raje polnili v plastenke.

Sem že pogledala po internetu ampak ne najdem, kje bi lahko te plastenke kupili. Zasledila sem steklenice, vendar nam te ne pridejo v poštev.

Za kakršno koli pomoč se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav.

Merjinaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. mar 2013 20:03

Če gre za le nekja steklenic, bi ti jih morda prodali v kakem vinotoču, kjer iz sodov točijo vino v plastenke. Čeprav, za olje bi bilo boljše, da so temne, zelene, ker ni dobro, da je olje na sbvetlobi, saj ta razgrajuje barvila v njem.

Tukaj je po moje pravi naslov, vsaj eden od njih. Če v brskalnik vtipkaš: plastenke za olje, se kaj najde, link imaš le na prvi uporaben zadetek.

rimljanka

Merjinaa  

član od: 25.11.2009

sporočila: 102

13. mar 2013 20:39

Najlepša hvala Rimljanka za pomoč. Sem prej tako dolgo brskala in našla tisti naslov, katerega ste napisali. Sem našla še nekaj drugih, ki so bolj v bližini nas-štajerska.

Bom jutri malo povprašala kako je z nabavo teh plastenk.

Lep pozdrav.

Merjinaa

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

13. mar 2013 21:55

V oljarni Vučko moji sorodniki nabavljajo olje v plastenkah- 1l, žal so svetle. Morda ti povedo, kje jih naročajo??

Olje je pa itak božansko.

 http://www.bus-vucko.com/

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti