Bučno olje

chamomile 07  

član od: 28.11.2007

sporočila: 8

28. nov 2007 11:27

vanilija 76-Doma sem iz prekmurja, delam in živim pa v Ljubljani. chamomile 07

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. nov 2007 11:30

Tudi meni ne gre živeti brez bučnega olja. Imam srečo, da ga dobim od mame, ki prideluje buče in potem bučnice odpeljejo in sami stisnejo olje v oljarni Korošec, ki jo Anaeva omenjaš....nahaja se v Prlekiji (prleki so občutljivi, če jih zamenjaš s prekmurci in obratno). Ker pa mi je zmanjkalo olja in do božiča ne grem nič domov, sem (v Meraktorju) kupila olje, ki ga omenjata smrko in klavdijaB. Se mi dopade, ker je v 0,25 l flaški. Okus in vonj sta božanska. tigris

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. nov 2007 13:26

draga tigris,koliko možnosti imam,da mi poveš koliko stane liter olja iz oljarne Korošec,je treba k njim dostaviti tudi steklenice koliko možnosti imam,da mi jih dostaviš do lj,in koliko računaš,hvala hvala hvala že vnaprej anaeva

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. nov 2007 13:29

Mi ga delamo sami in višek prodamo prijateljem in znancem.Nekaj pa ga tudi podarimo ob kakih posebnih prilikah. Nekateri iz kulinarike so ga kupili in so zadovoljni, vsaj meni so tako povedali. 

Iz trgovin ni dobro, ker je razredčeno, pa naj na etiketi piše, kar hoče. Preverila sem v oljarnah, tudi Framu in Središču ob dravi. Ponavadi dodajo okoli 10-20 % belega zraven, da ni preveč gosto.Mi ga delamo na stari počasen način, je zelo gosto in diši, da se ti kar pocedijo sline. V še toplega radi pomakamo kruh. Božansko.

Kdo ve, kaj je pravo olje, nikoli ne bo kupil v trgovini. Če je komu premočno ali pregosto, pa si lahko doma doda še kakšno drugo olje.

prleki in prekmurci, hm, se imamo radi, vsak pa rad potegne bolj na svoj konec. Med nami pa ni nikakršnih zamer, zasiko obolji radi jemo, samo prleki imajo boljšo, zato pa imamo prekmurci spet doljšo šunko, hahah

Pa nas razumi, kdo nas more.

Kyara

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. nov 2007 13:31

Chamomile: a prodate tudi kakšno kilco ali dve bučnic? lp, proxima

chamomile 07  

član od: 28.11.2007

sporočila: 8

28. nov 2007 14:29

Proxima, seveda prodajamo tudi bučna semena, saj jih obiramo ročno in zato ostanejo cela. Če te zanima, mi javi na ZS. Kyara: se strinjam s tabo, da je domače bučno olje najboljše in kdo ga je poskusil, mu razni pripravki iz trgovine oz. oljarn ne odgovarjajo več, ker enostavno ni isto. Podobno je z olivnim oljem, kolegica mi prinese domače olivno olje in je res dobro. chamomile 07

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

30. nov 2007 22:26

Nemrem si pomagati, a ko vidim BUČNO OLJE, se spomnim na MS. Vauuu, kaki dečko! tumpika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

1. dec 2007 21:42

tumpika je napisal/a:
Nemrem si pomagati, a ko vidim BUČNO OLJE, se spomnim na MS. Vauuu, kaki dečko! tumpika

Si že pogruntala, s čim gre flek od bučnega olja iz kavbojk? Nisi imela slinčka s seboj...

Ognjič

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. dec 2007 7:03

Ja z vinom seveda! Ga malček šlukneš, pa fleka več ne vidiš!

Mogoče pa z mlekom?

Kyara

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

2. dec 2007 11:40

Al jih pa vidiš še kaj več, Kyara. Zdaj pa zares. Naredile ste mi tak lušt do domačega olja. Da pa ne bo prišlo do reklame, kdor ga ima in če je kakšna možnost dostave do Ljubljane, tukaj sem. Bom pa jaz naredila kakšno uslugo komu, če bo le v mojih zmožnostih. N.pr. za prihajajoče praznike, za v domača peciva sodijo domači orehi. Pa lepo se spočijte danes, vreme je ravno primerno za to. oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti