Bučno olje

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

27. nov 2007 22:13

primorci sicer prisegamo na oljčno, a na fižol definitivno "paše" bučno.moja družina ima neke znance v letušu in oni nam ga zrihtajo. superca! GOSPAKATJA

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

28. nov 2007 6:15

mi ga kupujemo kar v vseh trgovinah- bučno olje oljarne fram. je zelo gosto, zelo lepo diši in seveda je tudi zelo okusno. pa veliko užitkov pri solatah. m.schafe

smrko  

član od: 19.9.2007

sporočila: 73

28. nov 2007 8:17

Oliva bučno olje od Droge dobiš tudi v mercatorju , a mislim da tole iz Frama tudi ne more biti slabo ,vsaj kot nekateri pravijo. sama še nisem poskusila ,včasih dobim tudi čisto domačega doma narejenega in je tako gosto ,da bi ga lahko z žlico jedel ,a ga tudi precedim in malo razrečim . Prav sedaj ga imam 0,5 L in ga rada kateri pošljem ,da sproba ta domače. bodite lepo smrko

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

28. nov 2007 8:32

hm, jaz imam doma še slabega pol litra domačega olja iz ene oljarne iz Prlekije, kjer si kmetje sami "delajo" olje. Sem bila sličajno na obisku, ko so prišli iz oljarne in sem ga dobila. Včasih paše na domač kruh malo prepražene čebule polite z domačim oljem. njamsi.... Sicer pa, če greste kdaj kaj na izlet po Prlekiji, tam je veliko oljarn in mlinov, se splača kje obstat in kupit. klavdija

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

28. nov 2007 8:50

Ja oliva se strinjam s smrko-pri nas Štajercih je olje iz oljarne Fram eno zelo priznanih. Meni je sicer drago, pa ga kupim pri eni majhni družinski oljarni v okolici Šentilja za 5 € in v časih, ko sem še dnevno potovala v službo v Lj, sem ga tja "izvozila" na hektolitre! Jaz ugotavljam kvaliteto bučnega olja tako kot kvaliteto ruma, čimbolj temne barve je boljši je. V Šparu imajo npr. rum, ki je že kar rozejaste barve... Če pa imaš pri probi šanso odpret flaško pa mora še fino zadišat. Njam njam najraje bi šla kruh v olje pomakat-pujsa jaz. Začetnica

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

28. nov 2007 9:31

Točno to sem hotela predlagati - tržnico. Pri nas se bučno olje dobi na tržnici pa na bolšjem sejmu tudi. Cena od 8 do 10 eur. Pa še za probati ti ga dajo. No, jaz osebno ga ne rabim kupovat, ker ga dobim od prijateljev iz Prekmurja. Neverjetno, koliko ljudi se "zalaga" prav s prekmurskim oljem. mimoza5

smrko  

član od: 19.9.2007

sporočila: 73

28. nov 2007 9:38

Oliva, prav sedaj sem bila v trgovini res na steklenici ne piše Droga ampak jeruzalem Ormož in čisto spodaj Oljarna SREDIŠČE OB DRAVI to je to ,a prej je bila DROGA Središče ob dravi. Na nalepki je narisana ena lepa buča. Upam ,da sem pomagala 1l je 11,74 . lp smrko

chamomile 07  

član od: 28.11.2007

sporočila: 8

28. nov 2007 10:35

Mi prodajamo domače bučno olje, cena 12 evrov. Je res dobro (100% bučno olje) in je ekološko pridelano. V trgovinah je v večini primerov mešano z belim oljem. Prodajamo le znancem in prijateljem, ker pa imamo letos nekoliko večji pridelek, ga prodajamo tudi drugim. Ko ga enkrat poskusite, boste opazili razliko, kaj pomeni pravo domače bučno olje. chamomile 07

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

28. nov 2007 10:48

Chamomile,ali lahko vprašam s katerega konca slovenije si? Lep pozdravček!vanilija76

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti