Pečen piščanec

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 24. nov 2007 9:15 | ogledi: 40.519 | odgovori: 39

Potrebujem pomoč od izkušenih kuharjev. Jutri bom namreč pripravila kose piščanca za kosilo (v pečici, imam pa krače in perutničke) za kopico izbirčnežev, ki niso ravno mahnjeni na začimbe (hočem reči, da kakšen piščanec po kraško z rožmarinom odpade). Jaz pa bi vseeno rada, da bi bil piščanec hrustljavo pečen in dobrega okusa (kaj drugega kot: piščanca nasolite/navegetate in date pečt). Ima kdo kakšno idejo?

Hvala za pomoč!

Lp

anajana

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

24. nov 2007 9:49

piščančji žur, recept je v bazi,.................... s tem menim da ne moreš zgrešiti! pa srečno plopsa

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. nov 2007 10:04

ali pa tole

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4191

 

odvisno od količine, daš lahko manj soli - 1 kg soli je na primer za 1,5 kg piščanca -. Lahko so tudi samo krače in perutničke, s tem, da perutničke daš v pečico malo kasneje. Ne vem več točno, koliko časa sem pekla same krače, najbrž kaker 3/4 ure, pač pogledaš vsake toliko časa v pečico. Prednost takega pečenja je tudi, da perutničke ne bodo preveč mastne, kožica pa lepo hrustljava.

Cila

 

PS: začimb iz soli v okusu piščanca skoraj ni zaznati, če misliš, da bi motile, jih pač izpustiš.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 24. nov 2007 10:06:36

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. nov 2007 10:17

Če se še nisi trdno odločila za hrustljavo zapečenega, ti predlagam petelina v vinu. priprava je enostavna, rezultat pa vrhunski. V večji kastroli malo popeči koščke slanine, dodaj kakšen ducat šalotk in ko se še te obarvajo, kose piščanca. Praži nekaj minut, potem pa odlij maščobo.V zajemalko zlij kozarec konjaka, prižgi in zlij po kokoši. Ta postopek ni afnarija, na ta način pokuriš še zadnje ostanke maščobe. Nato zlij v posodo liter črnega vina (naj bo res črno, ne rose, pa refošk ali teran sta tudi preveč trpka, daj kakšen merlot ali podobno vino). Posoli, popopraj, dodaj kakšen list lovorja, malo česna in peteršilja. Kastrolo poklopi in za kakšno uro pozabi nanjo. Potem pa jo odkrij, vzemi ven lovor, česen in peteršilj in če je omaka preredka, jo zgosti s kroglico masla, umešanega z moko. Orto varianta zahteva, da v tem trenutku dodaš še nekaj šampinjonov. Vsekakor jed še prevri. Naslednja kura tudi ni hrustljava, ampak je vseeno odlična. Najbrž ne bo čisto po okusu tvojih prijateljev, ki ne marajo dišav, mogoče ti bo prišel recept kdaj drugič prav. Takole gre: Kose piščanca popraži na maslu s kakšnimi desetimi stroki česna. Ko se meso zmehča, ga polij z gorečim konjakom (sem že v prejšnjem receptu povedala zakaj, saj smo vsi veterani borbe proti holesterolu). Po požaru zalij kokoš s četrt litra belega vina, deci vinskega kisa in deci goveje juhe. Dodaj še šop pehtrana (če svežega ni več pa žlico suhega), žlico paradižnikove konserve in prevri vse skupaj. Piščančje meso preloži na krožnik, omako pa malo pretlači in ji dodaj štiri rumenjake, vmešane v dva dl smetane. Omako samo pogrej, ne sme zavreti, ko se pogreje, jo zlij po kokošjih kosih. nola

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

24. nov 2007 12:09

absolutno priporočam piščanca na soli - brez začimb ariella

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2007 12:11

isto kot ariella, recept je v bazi katka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. nov 2007 12:14

Jaz ponavadi narežem krompir na kose (krhlje), posolim, gor naložim kose perutnine (posoljene, začimbe po želji) in dam peči. Če je domač piščanec, ni treba dodati nič maščobe, saj se je dovolj scedi. Malo pred koncem pečenja prižgem žar v pečici in piščanec se čudovito hrustljavo zapeče. Atina

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

24. nov 2007 15:59

Pečen piščanec na soli ali pa nadevan piščanec. breskva

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

24. nov 2007 17:34

Definitivno najboljši pečeni piščanec, ki sem ga kdaj jedla je bil prelit z omako iz meda, limone in česna! Gre pa tako, da na pol spečeš kose piščanca, vzameš iz pečice, preliješ z omako iz medu, soka limone in malo česna in daš nazaj pečt, da se hrustljavo zapeče. Pa po pravici povedano tudi sama nisem mahnjena na začimbe, še posebno ne na rožmarin, tak piščanec je bil pa super!! Urša

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

24. nov 2007 17:38

Naredi filo iz namočenega kruha, jajc in začimb, ki ti odgovarjajo,ter zatlači pod kožo na bedrcu.Jaz zatlačim povsod kjer pridem pod kožo.Bedrca spečeš v pečici. Za prilogo potenstam čebulo, ter v jena posodo dam plast riža, plast čebule in vse skupaj zalijem z juho.Proti koncu še malo naribanega sira s kislo smetano in stvar je pripravljena. BISERKA55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti