Zabavne igre/animacija za odrasle

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

tema odprta - 23. nov 2007 10:31 | ogledi: 27.980 | odgovori: 11

Počasi me bo že sram, ker zadnje čase sprašujem samo o zabavi, nič pa o kulinariki... se bom poboljšala :)

Ker ste iz vseh vetrov, me zanima, ali pozante kakšne zabavne igre, s katerimi bi popestrili novoletno zabavo uslužbencev- smo zelo pisana druščina, tako glede let, kot stroke. Znamo se sprostiti, tako da ni večjih zadržkov (no vulgarnosti ravno ne bom predlagala). Kakšni predlogi ali izkušnje o zanimivih/zabavnih igrah?

tabina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. nov 2007 11:19

Nekaj mi ni jasno, če ste vsi bolj zabavno-sproščene sorte, a ni med vami nobenega vic-maherja oziroma osebe, ki zna družbo "gor držat""? Okej, če ga ni, potem ti ne ostane drugega, kot da najamete kakšnega dobrega one-man-band-delam-na-službenih-zabavah-in-manjših-terasah profesionalca. Malo glasbe in plesa, pa so ljudje takoj bolj razživeti. Tudi kakšne karaoke prav pridejo. Vsekakor pa je treba za dobro službeno zabavo najprej vključiti moški del kolektiva (ti so na začetku mnogo bolj zadržani, da ne rečem togi, punce so mnogo bolj za akcijo). Relativno sveža, ampak deluje, je pa naslednja (se mi zdi, da si iz MB in tam se to da izvesti) - s plesnim klubom se zmeniš, da en plesni učitelj (ali pa par) naredi latino večer in se zravne ljudje učijo novih plesov in se greste Zvezde plešejo. Plesni učitelji imajo eno avtoriteto (nobeden se ne upra sedeti, vsi grejo na teren) in potem kakih petnajst minut vadite ples in potem to plešete, potem malo glasbe po izboru, pa spet vadba plesa in so večje skupine ponavadi prav dobre volje. Vendelina jr.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. nov 2007 11:41

Joj, Vendy, sem spet premalo jasno napisala. Vsako leto je kdo formalni organizator zabave ( v okviru poslovne zgradbe je več organizacij) - in letos smo to mi; Uredila sem najem prostora, kjer bomo malopovečerjali, tudi živa glasba bo, nekdo pač mora vleči rdečo nit, vendar ne razmišljamo o animatorju, saj spontano kar gre skozi... Ker je pač tradicija, da organizatorjiprirpavijo tudi kakšno vsebino, sedaj iščem ideje; problem je v tem, da je pri nas večina moške populacije in seveda so kar mene zadolžili, da se česa spomnim.... Ostale organizacije bodo zagotovo kaj ušpičile, so večinoma ženske ali vsaj enakovredno "(z)mešani" po spolu ...pa da ne bomo zaostajali, se obračam na pomoč ljudstva ;) Vseh skupaj nas je okoli 50, seveda nekateri bolj zadržani, drugi manj, ... v mislih imam kakšne igre v smislu kviza lepo je biti miljonar, tudi kakšen skeč na račun naših nadrejenih se bo našel, metla tanz itak na sporedu...bolj spontane zadeve sem imela v mislih :) Hvala zaenkrat za odgovor. Pa ko ste takšni veseljaki, ziher poznate kakšen dober štos! tabina Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 23. nov 2007 11:45:10

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. nov 2007 12:17

Hja, tabina, ali imaš izvajalce za tole? Ljudje bi se radi "kaj šli", samo potem je treba imeti resurse. Poglej, če se hočeš iti kviz, moraš imeti nekoga, ki bo napisal vprašanja (ali ga imaš?) in nekoga, ki bo to moderiral (ali ga imaš) in seveda tudi nagrade (ne vem nič o nagradnem naboru)...In zdaj je pa sklep (do katerega si že verjetno sama prišla), če bi imela izvajalce (to pa so ljudje, s katerimi si vsak dan skupaj in jih poznaš in veš, kaj zmorejo in česa ne), bi jim verjetno to nalogo že dala...in ne bi nas spraševala. A štekaš paradoks? Tudi skečev na račun vaših šefon ne more narediti nobeden tule, ker jih ne pozna. Ker imate skupino 50 ljudi je treba paziti, da so ves čas vsi vključeni - ker v nasprotnem primeru takoj nastane ena skupina 40 opazovalcev, ki se jih pasiviriza (ki potem gledajo, kako ste jih 10 potegnili v guncanje afen, večina pa čaka, kdaj bo hrana prišla na mizo). Hočem reči, igre kvizov, pantomime ipd - to funkcionira na manjših skupinah do max 15 ljudi (ker lahko še vsi sodelujejo), ko pa je skupina večja, je treba imeti vse ves čas vključene. Na skupini 50 ljudi funkcionira, če najameš profesionalnega Dedka Mraza - in ta potem deli darila - to se še da narediti tako, da vsak dobi eno darilo in mu Dedek Mraz kakšno reče, ostali pa čakajo da pridejo na vrsto, ko pa je tega konec, pa napetost hitro mine in če takrat ni dobrega plesa, gre žur samo še dol (ker se začnejo ljudje grupirati po dva in tri skupaj in potem je hitro zelo komorno). Sama sem si služila študentski dinar z animiranjem turistov - pa ti povem, stvari ki funkcionirajo na dopustu (kamor hodijo pari/družine) ne funkcionirajo na službeni zabavi. Ne gre ljudi postavljati v igrice tipo: podajanje steklenice med nogami, pa limone z brado, pa oblačenje sodelavca v mumijo s toaletnim papirjem (ene meje je treba imeti tudi v najbolj prijateljskem kolektivu). Pač pa so ljudje presunljivo bolj pripravljeni plesti na službenih žurih kot na privatnih veselicah. In če imaš plesnega mojstra, bo namesto tebe suvereno vodil zabavo, tebi se bodo pa vsi zahvaljevali, kako je bil dober žur. Vendelina jr.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. nov 2007 12:22

Klobuke na glavo in po glasbi si jih z glave na glavo in to vedno hitreje podajate. Saj veš, kateri štos imam v mislih? titta=

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. nov 2007 12:38

Ena taka lahka zadeva (kar se organizacije tiče) je "ples srčkov" - mislim, da smo temu tako rekli, ker je vsak dobil napisano ime na srčku Gre pa takole: na listke npr. modre barve napišeš imena za moške (lahko države, lahko poznane moške like kot so Tito, Tarzan, Kekec, Prešeren,...), na listke druge barve zapišeš njihove pare (prestolnice, prtnerice omenjenim moškim). Listke razdeliš med povabljence. Tako se najdejo pari, ki navadno ne plešejo skupaj... Od tu naprej sta dve varianti: prva je, da morajo pari plesati z recimo žogico ali balonom med čeli. PAri izpadejo, če jim žogica pade na tla. LAhko tudi plešejo in ko muzika preneha, se morajo vsest na stol (pri tem po vsakem vsedanju odmakneš en stol) in tisti, ki ostane brez stola izpade... Druga varianta je malce bolj zapletena in v njej naj nastopa največ 6 parov. Z bandom se dogovoriš, da bodo zaigrali cca pol minute kakšnega klasičnega komada (za balet), pol minute lambade, tanga, rock"n"rola, kakšne orientalske glasbe za trebušni ples... Pred začetkom razložiš, da bodo vsi pari zaplesali vse plese, vsak posebej in da bo na koncu zmagal najboljši. Izglasovali ga bodo gledalci (najdaljši aplavz). Pred vsakim plesom razložiš, da naj bodo pari izvirni. Vsak ples posebej predstaviš; tu se je treba malo potruditi, lahko vsaj približno poveš kaj pričakuješ (kakšno pirueto pri baletu, kakšen skok,..), kaj naj delajo plesalci, kaj plesalke, morda jim ponudiš kakšen rekvizit (vrtnica pri tangu, kakšna rutica pri orientalskem plesu, karkoli... NAto vsak par zapleše balet, nato predstaviš drug ples, pa zopet vsi zaplešejo... V glavnem, na koncu je ogromno smeha, ker se navadno vsi zelo, zelo trudijo! Upam, da sem razumljivo napisala. veverica

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. nov 2007 12:39

OK, Vendelina jr, da ne zaideva iz konteksta. Imamo resurse, brez skrbi, imamo koga, ki bo zadeve spisal skupaj, tudi glede nagrad se bomo dogovorili, v kolikor bodo igre primerne za kaj takšnega. Iz tega vidika ne štekam paradoksa :) - jaz sem sicer polna idej, nimam treme zaradi povezovanja, tudi izkušenj mi ne manjka... rabim samo namig, ali pa po pravici povedano še to ne; bolj me zanima, kaj kaj še drugi počnejo na SPROŠČENIH zabavah. Nikakor pa nisem želela nikogar obremenjevat in zadolževat, da karkoli počne NAMESTO mene. Lani so plesali balet, "rapali" na kakšno temo, vsak je kot vstopnico moral prinesti darilo v vrednosti 500 sit za srečelov na določeno temo, ni manjkalo pantomime, ne pokanja balonov s sedenjem.... Ni problem, da se ne bi znali zabavati , žal pa sama ne hodim kaj veliko po zabavah, kjer bi lahko pobrala kakšne sveže ideje, pa me zanimajo vaše izkušnje. Pri nas se ljudje pridejo resnično zabavati, brez kravat in večernih toalet in ne vidim razloga, zakaj se ne bi šli igric, ki jih navajaš v nadaljevanju.... Samo to sem želela.... pa si mi deloma le odogovorila. tabina

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

23. nov 2007 12:40

Še to: če bodo žeprej plesali, si lahko že prej nagledaš kako kdo pleše, si zapomniš tiste bolj zanimive, da ne bo preveč dolgočasno izpadlo. In jih seveda tudi čimbolj pomešaš med sabo. veverica

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

23. nov 2007 12:40

Pa me le nekdo razume...Hvala :) dobri štosi, klobuki, pa srčki...čisto pozabila nanje:) tabina

MarijaR  

član od: 2.8.2005

sporočila: 7

23. nov 2007 13:32

Na enem maturantskem plesu je voditelj je voditelj določil nekaj parov (lahko bi bile tudi malo večje skupine). Najprej so si posamezne skupine izbrale enostavno pesmico (n.pr. Na planincah), nato jim je razdelil liste s teksti (lahko so tudi vremenska napoved). Vsaka skupina je morala zapeti besedilo po izbrani melodiji. Poskusi zapeti besedilo: V sosednjih pokrajinah bo pretežno oblačno, ponekod v hribovitih krajih severne Italije in v zahodni Hrvaški bo občasno deževalo - na melodijo Na planincah. Vsi so peli, kod da skačejo po stopnicah... MarijaR

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. nov 2007 13:38

V srčkovem plesu se ponavadi vseda na stole ali pa je potrebno ob prenehanju glasbe počepniti. Zadevo lahko popestriš tako, da za tri finalne pare spremeniš nalogo. Meni je bila dokaj hecna sledeča: priraviš tri poljubne tekste iz npr. vaše stroke in potem jih morajo finalisti zapeti na melodijo, ki si jo izberejo. Tako dobiš ven kak strokoven prispevek na komad v dolini tihi. Videla sem tudi že finale v najbolj seksi mjavkanju, kar sicer ni primerno za vsako priložnost. Ena od igric, ki se jih gredo na porokah je tudi kočija. Je sicer pivska igrica, tako da tudi to ne vem, če je ok. Stole postaviš za levega in desnega konja, kočijaža, kralja in kralico, in prvo levo in desno kolo ter zadnje levo in desno kolo. Nanje posedeš ljudi. Vsak predstavlja en del kočije, oz. osebo ... NA to temo sestaviš zgodbico, kako se kralj in kraljica vozita po cesti ... in omenjaš v hecnih zaporedjih akterje alla prvo desno kolo se je zadelo ob kamen in kraljica se je prestrašila ... vmes vpleteš še finte desna roka in desni konj npr. se zmoti... vsak se mora ob omembi svojega "imena" vstati in se zavteti okoli stola. Ob vsaki pomoti se pije. In več ko se pije več je pomot. Zadevo se da seveda modificirati v 100 varijant. Muzikanti izvajajo tudi razne vulgarne igrice, ki pa meni ne potegnejo ... alla podajanje banen z rokami v žepih Hec, v katerem je udeleženo sicer malo ljudi, se pa ostali zelo smejijo je izdelava malega človeka. Ena oseba je glava, njegove roke so njegove noge, druga oseba pa iz ozadja posodi roke prvi osebi. Finta je ker ta zadnji ne vidi kaj dela. In recimo se mora oseba urediti za v službo in se mora počesati, oprati zobe, obrit ... ali kar koli. Roke lahko glavo tudi hecajo in mu banano zanalašč namesto proti ustiom usmerijo v smer ušes. Te so mi prišle na misel Lep pozdrav magnolija Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 23. nov 2007 13:48:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti