Katero marmelado za sacher torto

akinela  

član od: 3.10.2007

sporočila: 13

23. nov 2007 23:59

Jaz sem zadnjič kupila eno marmelado v Lidlu in naredila zaherco. Ni bila gladka - je bila bolj džem, ampak je bila vseeno zelo dobra. akinela

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. nov 2007 22:19

Moj recept: 200 g sladkorja v prahu (!) 200 g jedilne cokolade (prisegam na Gorenjko ali Manner) 180 g masla 6 velikih ali 7 srednjih ali 8 drobnih jajc 180 g moke zlica ruma Rumenjake in 100 g sladkorja v prahu stepamo, da nastane skoraj bela pena, dodamo rum, po zlicah dodajamo najprej omehcano maslo, nato nad paro zmehcano cokolado, nazadnje po zlicah izmenicno (bohobvari z mikserjem, cisto narahlo na roke!) umesavamo sneg iz beljakov in preostanka sladkorja ter presejano moko. Pecemo pri 170-180"C, 45 minut do ene ure - odvisno od pecice. Kolicina je za tortni model premera 28 cm. Za glazuro uporabim jedilno cokolado in maslo ana partes aequales, vse skupaj stalim nad paro. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti