Kokosovi kupčki

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

tema odprta - 22. nov 2007 14:58 | ogledi: 5.454 | odgovori: 4

Zanima me, če ima katera recept ali pa če se bodo pluskoti bolj znašli, za take kokosove kupčke, ki ležijo na tistih malih okroglih hostijah.

Začetnica

Temo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 22. nov 2007 14:59:56

TERRY  

član od: 19.11.2007

sporočila: 32

22. nov 2007 18:01

Sicer niso kokosovi...Ma so glih tako dobri: 3 beljaki, ščepec soli, 200 g sladkorja, 200 g mletih olupljenih mandljev, pol žličke cimeta, 2 žlici instant kavne mešanice, 20 g jedilnega škroba, 40 oblatov (hostij premera 4 cm). Beljakom dodaš sol in jih stepeš v čvrst sneg. Med stepanjem jim počasi vsipaš še sladkor, odvzameš nekaj snega in ga shraniš za okrasitev. Mlete mandlje zmešaš z jedilnim škrobom, instant kavno mešanico in cimetom in vse skupaj previdno vmešaš v sneg. Pripravljeno zmes daš v dresirno vrečko in na hostije nabrizgaš zmes za vetrce in jih 25 minut pečeš v ogreti pečici (na 150 stopinj C). Vetrce po koncu peke ohladiš na rešetki in nanje nabrizgaš preostali sneg iz beljakov, na vsakega pa postaviš en čokoladni bonbonček v obliki kavnega zrna in počakaš, da se sneg popolnoma posuši. TERRY

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

22. nov 2007 20:14

Začetnica, po tem receptu pečem kokosove kekse že več kot trideset let, tudi moj 13-letni vnuk jih zna spečt. Potrebujemo: 4 beljake, 200 gr kristalnega sladkorja, noževa konica cimeta, 2 kaplje grenkih mandljev, 200gr kokosove moke. Naredi sneg iz beljakov, počasi vmešaj sladkor, cimet , kaplje mandljev in kokosovo moko. Zmes namažeš cca 1 cm na debelo na oblate in pečeš oz. bolj sušiš v pečici na 130 stopinj. Ko vzameš kekse iz pečice, so še na otip mehki in ko se ohladijo so primerno kompaktni za jest. Po želji lahko v maso dodaš tudi naribano čokolado. Upam, da sem ti kaj pomagala in dobro peko želim! regina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. nov 2007 8:16

Punce točno to sem želela! Tisočkrat hvala. Terry tebi pa hvala, da si ponudila možnost še za kako drugo varianto. Imejte se blazno dobro. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti