Darila za praznike

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

tema odprta - 22. nov 2007 11:58 | ogledi: 16.281 | odgovori: 233

Bližajo se prazniki, pa me zanima kaj boste podarile svojim bližnjim?

stara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. nov 2007 12:06

Jaz bom moji sestri škatlo za piškote in noter polno stvari, ki se jih potrebuje za peko. : )  Za ostale še ne vem...

 

 

lidka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. nov 2007 12:09

Joj vsako leto se sekiram, ker sem čisto brez denarja. To je postal tako skomercializiran praznik da... Vsak pričakuje pol pujsa, pa parfum za sto € pa.... Se mi zdi, da nikomur več ne pomenijo nič tista mala darila, saj veste ko človeka spremljate celo leto, potem pa ga presenetite z neko zadevo, ki jo je omenil pred pol leta! Torej, da ne bom nakladala-jaz si za vsakega precej zapomnim kaj čez leto reče, da mu je všeč ipd. ali pa si včasih tudi napišem na kak listek. Tako bom npr. očetu podarila cd z instrumentalno glasbo indijancev. ZAČETNICA

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

22. nov 2007 12:14

Začetnica, meni pa se zdi, da se motiš. Tako in tako imamo vsi vsega preveč in edina darila, ki kaj štejejo so ravno takšna, ki pričajo o tem, da te človek pozna in da te zna poslušati, ne glede na vrednost. Iz takšnih daril veje ljubezen in povezanost in to je nekja najlepšega kar ti lahko nekdo podari. Mislim, da si na pravi poti. magnolija

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

22. nov 2007 12:16

Jaz sem lani vsaki družini (imam sestro in dva brata, mož pa sestro) podarila poln krožnik slaščic, ki sem jih sama spekla. Tako idejo sem dobila tu na kulinariki. Vsi so bili veseli, ker razen moje sestre, nobena od gospodinj ne peče tako raznovrstno pecivo (ene pa sploh ne). Letos pa moram podariti kaj drugega in vem, da bom idejo dobila na kulinariki. stara

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

22. nov 2007 12:26

No magnolija hvala za vzpodbudo! Da sem na pravi poti mislim! Aha kaj si pa kaj ve želite za praznike? Jaz si želim (tako malo za hec-no saj bi res pasalo po pravici povedano), da bi prišel do mene Abramovič ali pa kak podoben z preveč denarja pa bi rekel: na Maja res se mi smiliš, tu imaš 60.000 € pa odplačaj tisti kredit za stanovanje! Sicer pa tudi mene veselijo tiste male pozornosti, npr. ko mi je partner iz kartona izrezal srček, ga pobarval z barvicami (zgledalo je kot da bi barval 5-letni otrok), zgoraj naredil zareze in pripel eno kičkasto verižico (ki je bila zelo lepa) za max 10 €. ZAČETNICA

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

22. nov 2007 12:36

Jaz bom letos za darila pekla male medene hiške. Moji obdarovanci imajo večinoma dovolj denarja, da si kupijo stvari, ki jih potrebujejo, zato sem s parfumi, kozmetiko in podobnimi stvarmi že obupala. Ročnih in kuharskih spretnosti pa jim še malo manjka! piščanec

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

22. nov 2007 12:36

Zelo aktualne so kakšne tople nogavice, šal, kapa , rokavice, kak luštkan porisan kozarec ali skodelica, zanimiv zvezek za beleženje...Takšne malenkosti, ki ne presegajo zneska cca 5 EUR. Mislim, da je le to pomembno, da je lepo zavito v krasen ovojni papir in da vsakega čaka kakšen majhen paketek....in da je presenečenje tako za male kot tudi velike. titta=

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. nov 2007 12:51

Mi smo, hvala bogu, že daleč proč od časov, ko je bilo otrokom pomembno, da je kup velik..pa saj se je dalo, smo malenkosti zapakirali v velike škatle, pa je šlo.

 

Prijatelji bodo od mene tudi letos dobili kakšno lepo škatlo, polno piškotov, pa zraven kak čajček in cedilka za čaj, zraven malo suhega sadja, orehi v medu, steklenička naše domače travarice.

 

Za dvanajst domačih pa še ne vem. Oče bo vesel kakšne knjige na temo zgodovine, mama kakšnega darilca za razvajanje v dišeči kopeli in nego telesa, tašča podobno, otroci pa dobijo kaj uporabnega -sin ima novo sobo in še kaj potrebuje, hči je vesela kozmetike in perila, nečaka dobita nekaj za šport, ker se tega najbolj razveselita, mož tako ni komplikator in je vesel vsake reči, ki jo dobi (zato dobi letos škatlo cohib št. 5), svak in svakinja sta pa totalno nezahtevna in dobi svakinja knjigo o Plečniku (je arhitektka), svak pa nekaj v zvezi s pijačami ali za kuhinjo (od vseh daril, ki jih je dobil lani, se je najbolj razveselil mojega - predpasnika z majhnim medvedkom, kuharske kape in krp v enakem vzorcu).

 

Z naštetim sicer nismo kdo ve kako originalni, ampak pomembno je, da smo veseli. In tudi jaz si med letom zapisujem, ko kdo omeni, kaj si želi, pa mu to potem za rojstni dan ali ob novem letu kupim.

 

Sama pa nimam kake posebne želje, morda tudi zato, ker vem, da mi moji vedno kupijo nekaj takega, kar me razveseli. KAr pomeni, da me poslušajo, tako kot jaz njih.

 

Mamamia

 

mamamia

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. nov 2007 13:33

Oh joj. In ti prazniki. Pri nas doma smo bili vedno navajeni da so nas obdarili dobri možje. Ampak samo pri starših in starih starših. Mislim, da je vse skupaj imelo nek smisel. Pri fantovi družini pa ..... KATASTROFA!!!!!!!!!!!! Ima 2 brata (oba poročena in po 2 otroka) in sestro z možem. Obdarujejo se vsevprek. Za miklavža, za božička, ... Želje pa imajo ti otroci takšne da kr glava peče. Jaz sem takoj povedala da nočem tega sistema, ampak so me napadli da se moram pač privadit na njihov način.... jej jej jej Torej otroci si želijo žametne hlače, bundo, škornje, neke obupno drage igrače, kepe, šale, rokavice..... Ampak.... moram bit žleht, drugače lahko bankrotiram Tako bo miklavž vsaki družini (brez posebnosti za otroke) prinesel darilno škatlo z domačimi piškoti. Božiček pa vsaki družini viljamovko ali nek domči likerček (če mi ga bo uspelo skuhat), otroci pa bone v vrednosti 10 evr. In to bo to. Doma pa bo hčerkica dobila knjigico in nekaj stvari za oblečt, krhlje, orehe, rožiče, rozinice..... Za božička pa še ne vem. Moji starši in brat pa piškotke, za božič pa .... ah neko malenkost. S fantom pa bova šla verjetno v savno in na masažico. In to bo to.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. nov 2007 13:36

morska medvedka, le zakaj bi se morala ti prilagajat njim????? Se mi zdijo tvoje ideje dobre in tako bi tudi jaz postopala. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti