Zanimiva dejstva iz slovnice

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

25. nov 2007 12:47

Elaphus, pogledala sem v pravopis in je v vseh primerih vejica, tako da ... Zapletena je slovnica, ni kaj. šnorca

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

25. nov 2007 13:01

Veste, saj še glede velike začetnice ni vse dorečeno. Naša profesorica za slovenščino se tako ne more odločiti, ali je Ahilova peta ali ahilova peta, ali je Adamovo ali adamovo jabolko, Pitagorov ali pitagorov izrek, Eustacijeva ali eustacijeva cev ... V šoli smo porabili kar kakih dvajset minut z utemeljevanjem prvega in drugega zapisa. Na koncu smo se strinjali, da ne more biti narobe, če te zadeve pišemo z veliko, vendar jaz ahilova peta in adamovo jabolko vedno napišem z malo ... Pitagorov izrek pa z veliko! Zapletena je naša slovenščina, ni kaj. :) Muffsy

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

25. nov 2007 13:10

Muffsy, pri vseh primerih, ki si jih navedla, pravopis pravi, da je prav oboje (verjetno pa si mislila Evstahijevo cev). šnorca

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

25. nov 2007 13:59

Veste kaj, tako se vneto sučete okoli vejic, dvojine pa še česa. Lepo, res lepo ... Vendar pa bi želela opozoriti še na nekaj: skladnja ali pravilno oblikovanje stavkov in povedi. Včasih, ko popravljam kakšno besedilo, me kar prime, da bi . Že nekajkrat sem avtorjevo verzijo kakšnega dela besedila natisnila, potem pa zbrisala in sama napisala na novo, saj bi sicer imela s spreminjanjem besednega red, sklonov, časov, oseb in trpnika v tvornik preveč dela, pa še ušla bi mi kakšna napaka. Ljudje, berite več leposlovja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. nov 2007 14:16

pegasti, mal si čudna - saj beremo veliko leposlovja, kar poglej forum "kaj beremo", hehehe!

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti