Kaj se dogaja s kvaliteto naše hrane?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2007 7:16

Ponavadi so krivi trgovci, ki nepravilno skladiščijo določene artikle. Pomemben pa je tudi rok trajanja. Jaz sem imela podobne probleme pred leti. Pa sem ga rešila tako, da sem vse, ampak res vse, stran zmetala, generalno počistila shrambo, nabavila posode za shranjevanje živil v shrambi. Nato te posode napolnila in sedaj imam mir. Če že kupim kakšno takšno živilo z nogicami, je samo tisto  in ga vržem stran. Vse ostalo pa je v redu.

Kupujem vse na zalogo, ker nimam časa niti volje vsak dan po trgovini letati. Pa nikoli ne  vem, kdaj mi kdo od prijataljev naleti, da imam kaj v roke vzeti. Tako sedaj nimam več živalic z nogicami, niti tistih s perutničkami.

Kyara

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

22. nov 2007 8:27

Moja mama je neke nedelje ali sobote, ene 10 let nazaj, delala potico, zamesi testo, vzhaja, valja, že želi dati na testo nadev, ko opazi, da nekaj miga..........testo je bilo polno črvov, potica je bila pa za prijatelje..moka pa ni bila več kot kakšen dan na zalogi....potem je oče rešil situacijo tako, da je našel eno dežurno trgovino, stal kar lep čas v vrsti.......da je potem z par urno zamudo prišla potica do naročnika......................dobro, da ni bila tista s vitaminsko beljakovinskim dodatkom....

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. nov 2007 8:29

Potem imam pa jaz srečo. Sploh se mi ne zgodi, da dobim tite migajoče proteinske dodatke. Hvala bogu. Vse kar odprem pretresem v steklen kozarec z navojem.

Se mi je pa res enkrat zgodilo, da so bili črvički v sladki papriki, v tisti steklenilčki. Sem jo zabrisala stran.

jade

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 8:50

Madona, jaz imam tudi vse to doma, v plastičnih posodah nekaj, nekaj pa tudi ne, pa nisem nič opazila,...danes grem v izvidnico. Če že, potem vržem kdaj kako moko stran ali mogoče kaj riža, več pa ne. Zdaj me pa skrbi,..... Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 9:01

Hotela sem reči, da imam taka živila, ne vse te črve in ostale "domače živali". Jelenckova

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

22. nov 2007 10:03

Uh, tudi jaz še nisem opazila, da bi kaj migotalo po živilih. Moram danes vse pregledat! Sem pa že parkrat prinesla domov vložene višnje z belimi črvički na dnu. Od takrat kozarec vedno dvignem, da pogledam na dno, če tam kaj crknjenega plava, potem šele dam v voziček. juma

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. nov 2007 11:13

Poznate rek "Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni?" Ne rečem, da se to meni ne more zgodit mislim pa, da je verjetnost mnogo manjša. Precej dobro poznam poslovanje trgovskega podjetja Tuš, kljub temu, da moja noga še ni prestopila njegove trgovine. Ker poznam tudi rek, "nikoli ne reci nikoli" tega ne bom rekla a do sedaj sem uspešno delala velik krog okrog. V Hoferju, Lidlu in podobnih trgovinah sem bila zgolj zaradi firbca, kupila nisem nikoli nič. Ko se odločam o kakršnem koli nakupu živila imam posebna merila in me cena ne zanima. Moj mož pravi,pa takolie: "ne vem kako naši vedno rata izbrat najdražje." Po mojem mnenju imajo dražji izdelki bistveno krajši rok trajanja ker so brez konzervansov. Take vsaj kupujem jaz. To pomeni, da jih trgovec na dolgi rok ne more skladiščiti in posledično tudi nima neljubih posledic. Nemalokrat se celo zgodi, da iskanega izdelka preprosto ne dobim na polici. Tisto malo zaloge je pošli, nove pošiljke še ni a ko bo, bo sveža. Pa še nekaj, vedno večja vrednost bo v tistem kar bomo pridelali sami doma in meni je to letos zelo dobro uspelo. Zdajle bom po vsej verjetnosti naletela na kritike češ, da si vsakdo ne more privoščiti drage hrane. To še kako drži, drži pa tudi to, da naša grda slovenska navada je, da ne jemo zato ker hrano rabimo zato da preživimo, ampak preprosto zato ker je. Mize so preobožene vseh vrst hrane pa če je to treba ali ne. Če bi kupili manj, bi si lahko privoščili boljši izdelek, bili zato bolj zdravi, pa še takih problemov ki jih omenjamo tukaj nebi imeli. Sicer pa vsak zase najbolje ve, to je bilo le moje skromno mnenje. lp Vesna

Vali2  

član od: 25.3.2007

sporočila: 12

2. dec 2007 17:56

O dragi hrani: lani sem v dragi trgovini Jablana v pokriti tržnici v BTC v Ljubljani kupila drage pinjole, mislim, da kake četrt kila. Niso bili pakirani, ampak si si jih vzel na "kilo". Čez kakšna dva tedna začnem opažati male bele črve - bili so po celem stanovanju. Dolgo nisem ugotovila izvora - dokler nisem pogledala v pinjole. Ogabno, "deratizirala" sem celo kuhinjo in seveda vse zmetala stran. In nikoli več ne kupim ničesar na "kilo", čeprav vem, da je lahko zapakirana hrana ravno tako okužena. Psihologija, pač. Čez kakšen teden grem nazaj v trgovino, povem (prijazno in korektno) prodajalki, kakšne pinjole mi je prodala. Namesto opravičila ali vsaj "žal mi je" ipd. me nadre (!) in to pred vsemi, da kaj si jaz mislim, smrklja mala (btw pinjole sem rabila za pogostitev za magisterij, torej nisem ne smrklja in ne mala), da tukaj prodajajo bio hrano in da je bio hrana živa. Torej so črvi in ostale živalice v takih hrani dobrodošli in normalni. Tako je obrazložila. Seveda nisem nikoli in ne nikoli ne bom več vstopila v trgovino. Kar pa se moke tiče, se pri meni zelo dobro obnese mlinček za žita. Kupila sem ga pri Biotopu, mislim, da je bil dobrih 300 evrov. Tako sedaj pri njih kupujem vsa bio žita po znižani ceni v pakiranju za 5 kg. Poleg tega da investicijo hitro prineseš noter, je taka moka najbolj zdrava in polna vseh mineralov in ostalih koristnih stvari. Ker si jo zmelješ sproti toliko, kot jo rabiš. Vali2

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

7. mar 2008 23:59

Moj fant dela na Zavodu za zdravstveno varsto in ne niti misliti si ne moramo, kaj vse živi v trgovskih skladiščih... nočem zdaj tu delati slabe reklame in izpostavljati samo enega, samo sami veste, sploh ko se nek objekt gradi, obnajvla, dograjuje, kako ugodne razmere so to za podnajemnike. in skladišče, polno pasje hrane, zraven pa moka in riž... Nočem niti razmišlat...ker potem bom res ves denar zapravila na Ekološki tržnici. nitta

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. mar 2008 8:28

Ni ravno hrana, ampak naj dodam še svojo izkušnjo. V DM sem vedno kupovala robčke v škatli - tgovska znamka Balnea (podolgovata škatla). Doma jo odprem in postavim na polico, ter veselo posmrkam polovico robcev in opazim na steni bele črvičke (3-5 na dan) in si mislim, od kje hudiča, so se vzeli?! Premetala sem omaro s sladkarijami (škatla z robci stoji vedno na tej omari) - notri najdem boga in pol, nekaj pomečem stran, nekaj na novo zavijem, vendar teh črvičkov v omari ni bilo. Nakar po 5 škatlah le razdrem eno škatlo (novo, do vrha nafilano z robci) in notri, se opravičujem, ampak res je bilo nagravžno, je kar gomazelo te golazni. Tako da ni problem samo hrana, ampak tudi kozmetične stvari. Lep dan! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti