Teran na bež čevljih

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 21. nov 2007 9:50 | ogledi: 4.033 | odgovori: 10

Živjo, mi lahko prosim kdo pomaga z nasvetom kako spraviti iz bež (mislim, da semiš) čevljev kapljice terana, brez da vse skupaj še bolj razmažem?

Hvala

Lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2007 10:00

Pojdi h kakemu mojstru čevljarju (tisti, ki imajo popravila čevljev in usnjenih izdelkov), naredi najbolj žalosten obraz na svetu in potem se bo morda potrudil in bo počasi s kakšnim finim brusilnikom in sprejčkom zadevo spravljal dol. Ne poskušaj tega očistiti sama. Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. nov 2007 10:15

Lahko pa preveriš med Backmanovimi (Muller, male zelene plastenke) izdelki za odstranjevanje madežev če zadeva deluje tudi semišu. Na blagu deluje fenomenalno. K

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

21. nov 2007 10:16

No super ravno danes se odpravljam v Muller, pa se bom malo pozanimala Hvala

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

21. nov 2007 10:19

Navadno je sveže rdeče fleke vina dobro preliti z belim vino, pri svežih deluje 100%......

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

21. nov 2007 10:24

Kroki zelo uporabna informacija, samo moji fleki so od sobote :((

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

21. nov 2007 22:12

Za semiš jakne velja, da gre "umazanija" od las na ovratnikih dol, če potreseš čez pecilni prašek in nato zradiraš. Če ti ničesar drugega ne bo pomagalo, lahko še vedno preveriš, če je učinkovito tudi za teran. seherezada

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. nov 2007 3:35

Vesnal mogoče se je res že preveč zasušilo... takoj bi morala očistiti z radensko ali belim vinom (večrat preizkušam čez vikende ). Ampak priznaj- žur je bil pa dober (no vsaj jaz se običajno zaradi dobrega žura ne sekiram preveč, če zaradi tega totalno zapackam kakšno majčko, hlače ali tako kot nazadnje- skoraj izgubim špice od čisto novih "štiklov" ) Lep dan in veliko se smejte

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

22. nov 2007 6:00

Jaz imam kar nekaj cevljev iz velurnega usnja,zato imam vedno doma dva spreja, enega za impregnacijo in enega za ciscenje. Se mi je ze veckrat zgodilo da sem kaj popackala, pa se hitro pospreja, potem ko je suho pa se zdrgne- vedno v kroznih gibih- s posebno gumijasto scetko ali pa s finim brusilnim papirjem. Semis ali velurno usnje se cisti drugace kot blago,zato jaz ne bi delala kakih posebnih eksperimentov, posebno ce cevlji niso poceni,... sprej si pa le kupi, saj ves- preventiva...! lucka

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

22. nov 2007 7:34

Ko ti pa vse odpove in si ze tik pred tem, da cevlje vrzes stran, poskusi se zadnjo moznost. Oba cevlja enakomerno namoci v teran. Spremenila bosta barvo in dobila bos par bledoviolicnih cevljev, ampak brez madezev. Mogoce ti bodo pa celo vsec. Ampak naredi to res kot skrajno moznost. Pa ne me vedno vzet resno! slepakura

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

22. nov 2007 8:00

Hvala vsem za ideje, včeraj sem v Mullerju kupila od Backmana roll-on za čiščenje madežev in še sedaj ne morem verjeti kako učinkovit je bil, samo porolčkala sem po madežih in obrisala s suho krpo in madeži so izginili v 2 sekundah, enako sem potem naredila na beli majici, ki je bila ravno tako poluta s teranom (elastan) in madeže pod rolčkom kar izginjal kot da bi ga radiral, tako da priporočam vsem za raznorazne madeže (saj piše gor za katere je ta roll-on, ker imajo pa tudi neke tekočine, ki so pa za posamezne stvari, na primer za madež od trave, črnila, ... samo tam moraš pa namakati) lp vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti