Pickpoint tehnika-tehnika vezenja čestik z sukancem po pikicah

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

21. nov 2007 11:25

lep pozdrav. ampak moram priznati, da ste pravi mojstri izdelovanja voščilnic. letos sem se tudi jaz odločila, da bi jih sama naredila. ampak še morem malo pogledati vaše, da dobim kakšno idejo. brkn83

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 11:48

Nitke, tudi zlate, imajo v prodajalni Elne ( Lango) po Sloveniji. Metoda je preprosta, vendar je treba že zdaj začeti. Lani sem cele noči šivala, ker sem v zadnjem trenutku videla vizitke na portalu otrok zakladov. Poglejte pod čestitke in . F r i n a

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

21. nov 2007 12:11

Jaz sem uporabila pavolo za gobelin - pavolo sem razdelila na 5 nitk in je šlo super. Kupila sem tudi svetleče pavole za gobelin (nekoliko dražje) v Veletekstilu nad Globusom v Kranju. Z njimi se je delalo super. Če boste delale s perlicami pri nakupu pazite na velikost odprtin - luknic, ker če so majne težko dobiš tako tanko šivanko, da gredo skozi.

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

21. nov 2007 21:00

Kaj pa kakšne inštrukcije za tiste - očito zelo redke - ki tega še ne znajo? Punce, fantastične ste!!! anen

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. nov 2007 22:00

Kar nekaj tega bi se našlo pri nas, samo najti bo malo večji problem. Bom probala in če mi uspe, se oglasim znova. lp Vesna

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

21. nov 2007 22:18

Eno uro sem gledala vse tele čestitke. Ma, kaj naj rečem, več kot krasne so. Veverica, tvoje so super. Tudi meni so najbolj všeč tiste iz leta 2oo5 iz naravnih materialov, no pa tudi ostale.Ne morem verjet, kaj vse znate! buča

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 23:28

Meni je pickpoint zelo všeč in potrebuješ le nekaj stvari. Podloga za pikanje: podloga za rač. misko ,ali pa zložen servet, iglo za pikanje lukenj, razprto varnostno sponko, vzorec, lepilni trak, barvne nitke. Upoštevati je potrebno, da se nato karton zapogne, da se hrbtna stran ne vidi, prilepi na drug karton.

Na mizo položiš: peno, karton, vzorec in nato z iglo napraviš luknjice kot na vzorcu in to zelo natančno. Na hrbtni strani z malim koščkom selotejpa prilepiš začetek niti in jo potegneš skozi luknjico. Potem na vidni strani vbodeš na naslednjo številko in na zadnjo stran. Nato od zadaj ponovno ven. Do konca, ko konec niti spet prilepiš in odrežeš višek. Uporabiti je treba drobne šivanke, da gredo skozi perlice.

Priporočam tudi začetnikom. Vsaj enega, no.

Tista, z adventnim venčkom je zelo enostavna za začetek. Vredno je poskusiti.

OP Za vsako vizitko skopiram poseben vzorec, ker lahko kako luknjico na že preluknjani osnovi pozabim.

 

F r i n a

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

22. nov 2007 10:18

veverica, mene pa zanima servetna tehnika in sicer s čim si premazala krožnike in kolikokrat? Hvala za informacije. aknelab

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

22. nov 2007 21:11

Saj sem že napisala, da voščilnice niso plod mojega dela. Našla sem jih z iskalnikom veverica

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

22. nov 2007 21:28

aknelab, sarvetno tehniko lahko najdeš na forumu http://otokzakladov.mojforum.si/otokzakladov.html, ki je že bil objavljen pri neki drugi temi. na tej strani najdeš to pa še katero drugo tehniko. sem že slišala za servetno tehniko, vendar pa ti samega postopka ne bi znala razložit. mogoče ti bodo prav prišla navodila na tem forumu. se mi pa zdi, da je dokaj zahtevna ta tehnika pa še poceni ni. dascha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti