Keramični noži

tema je zaklenjena

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jun 2010 13:47

Kaj pa bi rekli na take, ki imajo tole afnanje z noži za eno navadno preseravanje? ( saj ne rečem, da sem jaz od teh, zagotovo pa so taki ). Pravijo, da v kapitalizmu gre sam za zaslužek, torej kako na*ukati naivne, da plačajo velike pare za nevem kakšen nož, in se potem počutijo imenitno in več vredno od navadne raje, ki ima navadne nabrušene nože in si domišlja, da lahko z njimi pripravi  dobro kosilo. Pričakujem, da se bodo vsak čas pojavili tudi recepti za imenitneže v stilu: z nožem znamke ćakija, odrežite kos bio mesa proizvajalca vol, in v posodi znamke piskar, ga prepražite na trikratnem virigin olju znamke oil. Kolk se boste pa nekateri počutili imenitno pri pripravi takih receptov?

ežoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jun 2010 14:13

Priporočam ti da kuhaš samo krompir in repo, brez kake zabele, da ne boš zaradi tega padel v krog kamor si ravnokar vrgel nas. Edino če veš povedat, kje je meja med preseravanjem in prehranjevanjem. Mogoče je to tudi kos lososa? Nenazadnje tvoj izlet in 30 strani o njemu na tem forumu? Nenazadnje dandanes nešpricano sadje? Jaz si takega izleta, kot si si ga ti privoščil ne morem, pa pošteno delam, ti pa kot si praviš sam "študent" lahko, in mi naprej mečeš nož za par deset evrov? Vse kar je, je treba prebrat malo stvari o teh zadevah, in ta nož bom uporabljal precej, precej dlje kot če bi kupoval keramična jajca, pa četudi najcenejša.

almama  

član od: 3.5.2010

sporočila: 2

18. jun 2010 16:32

meni se je dokaj hitro okrušil. almama

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. jun 2010 19:31

zzak1977 je napisal/a:
Priporočam ti da kuhaš samo krompir in repo, brez kake zabele, da ne boš zaradi tega padel v krog kamor si ravnokar vrgel nas. Edino če veš povedat, kje je meja med preseravanjem in prehranjevanjem. Mogoče je to tudi kos lososa? Nenazadnje tvoj izlet in 30 strani o njemu na tem forumu? Nenazadnje dandanes nešpricano sadje? Jaz si takega izleta, kot si si ga ti privoščil ne morem, pa pošteno delam, ti pa kot si praviš sam "študent" lahko, in mi naprej mečeš nož za par deset evrov? Vse kar je, je treba prebrat malo stvari o teh zadevah, in ta nož bom uporabljal precej, precej dlje kot če bi kupoval keramična jajca, pa četudi najcenejša.
Ežoj, če bi poskusil delati z dobrim nožem in še vedno mislil, da gre za preseravanje, ok. V tvojem primeru pa ... s0ncek*

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jun 2010 19:34

ta nož je fajn in poceni. za sadje in zelenjavo je super. imamo malega in vedno ko režem sadjem, uporabim tega.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jun 2010 20:52

Verjamem, da so dobre kvalitetne in drage stvari fajn. Verjetno to velja za vse, tudi cote, kozmetiko in ostalo. Pa vendar nosim poceni cote in ne uporabljam nobene kozmetike. Vsega ne moremo imet in kdor si jih lahko privošči, mu jih iz srca privoščim, mi gremo recimo rajši na morje, na izlete, itd... Vsak si naredi svojo lestvico in meni pač superduper noži niso na prvem mestu. Mi je pa všeč, da imam 1 dober nož, ki je pa keramičen. Ampak tudi če bi imela ogromno denarja in ne vem kako krasne ostre in sploh in oh in ohoho nože, ne dam svojega keramičnega zelenčka, ker sadje in zelenjava preverjeno in večkrat opaženo in tudi dokazano kasneje oksidira - in to mi je važno, čeprav ne pripravljam hrane vnaprej, ampak jo takoj pojemo. Vendar se največ uniči prav takoj in če lahko to zmanjšam, zakaj ne bi?

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. jun 2010 21:19

In živeli boste 16 let dlje... Če je to najbolj pomembno, potem stvari pač poješ in jih ne režeš? Ne razumem.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

18. jun 2010 22:08

Evo, vsi moji noži ( slikano exkluzivno za to temo ):

prvi v vrsti na levi, je najdražji, nož za pršut stane nekaj evrov, kupljen je sam za rezanje tort ( pršut kupujem bolj poretko, pa še takrat narezan ). Drugi v vrsti, kupljen nekje na razprodaji cca 1€, uporabljam za rezanje kruha in morda, večjega kosa mesa. Tretji z rdečim ročajem, kupljen podobno, praktički se ne uporablja. Tisti popolnoma kovinski, je iz nevem več kakšnega " bešteka ", imam jih tri, uporabljam jih za testo in rezanje pit in štrudlov. Peti po vrsti, z rdečim ročajem, je s tenkim rezilom ( imam jih pet ) in se največ uporablja, za vse " obdelave " hrane ( rezanje, lupljenje, strganja....... ). Na desni strani je ostrilo za nože in v nekaj potezah je vsaki od teh nožev oster kot britev in sposoben rezati paradižnik ( za mene je to test ostrine noža ). Če izključim tistega dragega za pršut, vse skupaj je stalo ena tri evra. To pa je posledica dejstva, da sem jaz bogat ( pa lahko kupujem poceni ), sicer pri meni vzrok in posledico zamenjajte. ( gre namreč za to, da so rek " nisem dovoljno bogat, da kupujem poceni" izmislili kapitalisti, da bolj ožamejo tiste, ki so bolj švoh s denarjem, keč je v tem, da za trikratno ali petkratno ceno prodajo robo ki je dvakrat boljša, ali bolj po domače, daš petktat več denarja za dvakrat več muzike  ). Pa pustimo filozofijo, trdim, da s tem kompletom nožev lahko speljem vsa kuhinjska opravila čisto enako kot z dvajsetkrat bolj vredno garnituro.

Me nič ne moti, tudi če uporabljate stokrat dražji komplet, če vam je to všeč in v tem uživate, trdim pa, da je moja garnitura enako dobra.

 

ežoj

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

18. jun 2010 22:45

:) vsak, kakor mu paše. Tudi mene ne moti, da ti uporabljaš nože, kakršne pač uporabljaš - če ti to sede, zakaj pa ne. Nikakor pa ne morem mimo tega, da trdiš (misliš), da je tvoja garnitura enako dobra. Sploh si ne predstavljaš razlike, Ežoj. Zelo pomemben pa je (vsaj meni) tudi občutek ob delu z noži. Od teže, ročaja, do uravnoteženosti - vse je pomembno. In če imam v rokah nek pločevinast (pa čeprav oster), lahek nož, nekako ni pravega občutka. s0ncek*

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jun 2010 0:19

Meni je sicer čisto vseeno, kakšne nože ima kdo, če je to v njihovi hiši. Sem že rezala z raznoraznimi in gre.

Ko pri meni obiskarji kaj režejo, najprej osupljeno omenijo, kako hudo ostre nože imam. Ko se jih enkrat navadiš...Ni pa, da bi se zaradi tega kregali, kapricirali ali, buhnedaj, preseravali. Priznam, da nobene druge stvari v hiši ne čuvam tako, kot nože. Vsi so, po vrsti, ko hiše v trsti, v stojalu na pultu.

"Paradajz test" je pa tudi moje merilo za oster nož.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti