Keramični noži

tema je zaklenjena

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. jun 2010 17:55

Queridas muheras, muchas gracias! Se nisem mislil več oglasit v tej temi, pa ste me, skor poklicale. Tist, ko je kolega zzak napisal, je tudi mene zbodlo in sem mu takoj napisal SZ s mnenjem, da se mi zdi to mal nizek udarec, in mal pojasnila kako in kaj. Zanimivo pa je, da je moja ex, tudi imela pripombo v tem stilu, češ kaj si pa ljudje bodo mislili, da tolk trošim po svetu. Že v tisti temi, nekje proti koncu sem zapisal vse stroške tega in podobnega potovanja potovanja. Jaz vas čisto vse razumem, da si kaj takega ne morete privoščit, če imate enega ali več šoloobveznih otrok, če si delate/odplačujete/šparate za stanovanje, če živite v podnajemniškem stanovanju, ki ga drago plačujete pri slabših dohodkih in šolajočih se otrocih, če ste podedovali veliko hišo, ki rabi zamenjavo strehe, kopalnice, stavbneg pohištva............ Pri meni je čist drugače: dohodke ( štipendijo ) iz takih in drugačnih razlogov, imam relativno majhno, živim v " stanovanju " ( nekatere so bile in videle ) cca 40 m2 , nobenih stroškov, nič. Ne vem če se to ve, jaz jem vse in vse imam rad, če ne omenjam rib, še najrajši imam čorbice/obare/enolončnice, torej, lahko rečem da me prehrana ne stane velik. Vino: res ga redno kupujem, prej navadno namizno, sedaj buteljke, eno imam za dva dni, izredno redko da bi celo spil, pa če rečem buteljka na dan je to vse skupaj cca 60 - 70 €. Kot sem že nekje pojasnjeval: tega momenta se dobi povratna karta iz Madrida do Buenos Airesa za cca 600€. Do Madrida se da kombinirat z niskocenovnimi prevozniki za cca 100€. Potovanje se splanira tako, da, ko sem tam ravno pride " štipendija " in s tem in onimi cenami lahko tam skromno živim cel mesec. Jaz pa imam rad svoj red in sem zmeraj v hostlu pred deseto uro zvečer in tudi kmalu v postelji tako, da mi stroški po nočnih lokalih odpadejo. Ko hodim po svetu, ponavadi zajtrkujem, popoldan ( recimo 2 - 3 popoldan ) je kosilo, zvečer ponavadi sadje. Pa če že govorim, spim ponavadi po najcenejših hostlih, vsi imajo uporabo kuhinje, vsi tudi imajo en skupen prostor kjer je TV in računalnik in tam je ponavadi prav prijetna družba, si mislim da veliko bolj kot v " tapravem " hotelu za dvajsetkratno ceno.

Torej, ne bi rekel, da tukaj posebej šparam, okoliščine so take, da drugih stroškov nimam in lahko vse porabim za kar hočem: za nože od nevem kolk €-ov, lahko bi kupil " dober " avto in ga mesečno odplačeval in vsak let na njem izgubil tolk kolk me stane potovanje v recimo J. Ameriko. ( jaz vozim osemnaest let star r-5, ki sem ga pred tremi leti plačal 300€ ).

Tako, saj vem da mi ni bilo treba ničesar pojasnjevat, vendar se mi je zdelo tisto prigovarjanje kolega zzaka mal odveč.

A ja, ko sem vse lepo pojasnil, v real life pride tako: štipendija traja do polovice meseca, pol se vključi šparovni program, sedaj je do štipendije še 9 dni, jaz pa imam še 60€. Bom že ( fresh, škampi ta mesec res odpadejo ).

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. jun 2010 18:41

Ežoj, zdaj te bom pa kar malo okregala!

Sam zaslužiš, nihče ti ne da nič zraven, nikomur nisi nič dolžan, torej ni treba polagati računov kako in kaj narediš s tvojo štipendijo! Eni pač zapravijo vse za nože, avte ali kaj vem kaj, drugi se raje odpravi na potovanje!

In eni se, ne glede na to, koliko bodo zaslužili, ne bodo nikoli spravili na kakšno tako avanturo, kot si se ti.

Ker tisti, ki bo res hotel potovati, bo potoval, pa čeprav na avtoštop in spal kje na obali pod milim nebom! Uh, tole je blo mimo kakršnegakoli 

 

 

Vanja

neznan uporabnik

21. jun 2010 18:57

Če smo glih pri spovedi in da te še mal hvalimo...veliko tvojih čorbic in enolončnic ti na vrtu zraste (zadnjič sem se nekaj zaštrikala in sem letela na plac po 2 korenčka in pest stročjega fižola : 1,5€ !!) ampak da zraste, je treba pač rokave zavihat? Tko da..... Zdaj maš pa dost komplimentov zaenkrat, naj še za drugič kaj ostane japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. jun 2010 20:24

Sem hotela tudi sama malo zaropotati, kaj se opravičuješ, pa sta to dobro naredili Vanja in Japaja! O, madonca! naor

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

21. jun 2010 20:29

Kaj res ne zastopte, ežoj MORA tako povedat, sicer eni ne bi hoteli razumet. Še tako ne bojo......

moderator1  

član od: 12.3.2010

sporočila: 38

21. jun 2010 20:52

Prosim, da se vrnete k temi 'Keramični noži'. Hvala.

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

21. jun 2010 21:44

Ežoj ne opravičuj se nikomur, ker se nimaš za kaj. S tem da ti očita tvoje popotovanje pa je tudi pokazal svojo veličino oz. ti je fouš Jaz za svoje delo uporabljam nož, ki je star več kot 30 let in je najboljši malo pobrusiš in je oster kot brikev. Kupila sem že vse sorte nožev za katere sem odštela kar precej pa mi stojijo v predalu. reza

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. jun 2010 8:10

terezija je napisal/a:
Ežoj ne opravičuj se nikomur, ker se nimaš za kaj. S tem da ti očita tvoje popotovanje pa je tudi pokazal svojo veličino oz. ti je fouš reza
Jaz nisem nikomur nič fovš, očitno sem pa vzrok tegale črednega nagona, le repliciral sem na obtožbe vašega dragega Ežojčka, ki nas je vse skupaj vrgel v en in isti koš ne vem kakih preseratorjev zaradi par deset € vrednega noža.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

22. jun 2010 8:16

Kako lep sonček je zunaj .

Ravno pravi čas, da grem s škjarjami porezat rukolo na vrt

MM

neznan uporabnik

22. jun 2010 8:25

]Hehe, MM, a ne misliš, da bi šlo z dobrim nožem morda bolje? Če smo pa čist pošteni, je brat Ežojči prvi začel z "afnanjem" in "proseravanjem" Mislim, da bo šerif v kratkem nastopil v vlogi ključarja, torej na brzino lep pozdrav vsem, res je zunaj japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti