Pršut v vinu

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

21. nov 2007 10:22

Katka lopatka, vina ne smeš dati veliko, ne sme biti juha. Popečen pršut samo preliješ z vinom - joj, ne vem koliko, npr. pol dcl največ 1 dcl, nikoli ne merim, vedno delam po občutku. Dobiš samo malo omakce zraven pršuta. Kruh pa ne paše zraven, mora biti polenta. Ko vino prevre, se vse skupaj malce zgosti, ni pa gosto kot npr. golaž, ampak je to samo omakca za "potočat" (briški izraz za namakanje polente ali kruha v omako). Vabim vas v Brda, kjer boste ta toč lahko poskusili v vsakem kmečkem turizmu ali gostilni, prepričana sem, da vam bo všeč.

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

21. nov 2007 10:28

Ta jed je res mega... Pršut mora biti bolj na debelo narezano.. in najboljši je domači pršut, ne kupljeni.. In zraven seveda... polenta.. Mljask... MYCHELLE

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

22. sep 2015 15:02

Bom kar tu nadaljevala:

Pred dnevi sem slišala za toč s pršutom v mlečni omaki.

Ali kdo pozna recept te jedi?

rdkapica

bučmanka  

član od: 11.4.2013

sporočila: 1793

23. sep 2015 12:15

Mi pa delamo nekaj podobnega:

 

pršut narežeš na kocke, ga pocvreš na olju/maščobi, dodaš malce moke, popražiš, zaliješ z vodo, dodaš še malo vinskega kisa, po porebi posoliš in še malo pokuhaš.

 

to jemo kot prilogo h pire krompirju ali krompirju "v kosih"

bučmanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti