Mozaik iz koščkov keramičnih ploščic na betonskem loncu za raože

neznan uporabnik

tema odprta - 19. nov 2007 18:30 | ogledi: 7.872 | odgovori: 18

Ker ste itak za vse, mi pomagajte z nasveti in še bolj s slikami, kako narediti mozaik iz keramičnih ploščic (razbitih, seveda) na loncu ali koritu za rože ali mogoče obelči lesen pladenj po dnu. Vem, da je potrebno lepilo, klešče za koščke trgat in veliko dobre volje. Kaj pa še?

Prosim, če ima katera kakšno sliko že narejenega lonca, da jo pokaže. Bom res vesela.

Hvala

zoja1

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

19. nov 2007 18:42

Podlago - lonec dobro opereš - obrišeš, da bo popolnoma čist in suh, nato pa enostavno zlagaš - obračaš in prilagajaš koščke keramike na podlago - lonec, tako da ga popolnoma prelepiš. Kolikor mi je poznano se dobi posebna fugirna masa za to, tako da na koncu zapolniš vse praznine vmes. Jaz ponavadi (če delam kakšno novo stvar) poskušam na kakšnem malem kosu, še prej si poskusi izrisat vsaj približni izgled lonca - razpored barv. LP gordana

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

19. nov 2007 18:43

ne vem kaj drugo poleg navedenega materiala bi še potrebovala. mislim da bi to zadostovalo. če želiš narediti tudi kak motiv oziroma sliko potem si prej na grobo nariši na lonec, če pa boš delala kar tako pa mislim da ne bi smelo biti težav. vzemi si čas in zraven uživaj. nektarina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 19:02

Če boš lonec čistila, je dobro delčke prej pobrusit - s pilo ali brusom za steklo, če so glazirane ploščice (večinoma so), da se ne porežeš, ko čistiš fuge. lepilo za porozne materiale bi ti še prav prišlo (mekol ali kaj podobnega) za lepljenje na lesen pladenj, pa če boš oblagala velik betnoski lonec, ga prej premaži s premazom proti vlagi, da se ne bo začelo dol luščit, ker bi vlaga od zemlje prišla do lepila od ploščic). Lahko si prej položiš ploščice, da vidiš, če ti je všeč vzore, če so dovolj razbite ploščice,... Veri

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

19. nov 2007 19:49

samo tolk v vednost, tak lesen pladenj bo težak kot cent Pozdravček Mateja tejča

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. nov 2007 20:04

hehe, tejča ima prav, je pa praktičen poleti, da ti ga veter ne odpihne na balkonu... Veri

neznan uporabnik

19. nov 2007 20:21

Zlate ste, res hvala za vse. Sem še bolj navdušena. Hvala, res in lp zoja1

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. nov 2007 20:55

pri nas imamo zelo veliko tako imenmovano doma narejenih loncev,žal pa nisem mojster slik in neta,zato ti lahko samo napišem.Vzameš lonecnavaden okrasen plastičen ali lonec v katerega boš posadila rožo.Najprej ga malo ščisti in če se ti zdi,da je pregladek ga še malo obrusi,lahko z rašpljo,brusilnim papirjem ali bolj grobom kamnom.Jaz na lonec prej malo ustvarim vzorec ali kakšen lik,lahko so to krogi,trikotniki ali versace vzorec .Lonec premažem z navadnim neostikom in počakam oziroma odvisno od navodil.Potem polagaš ploščice,kamne ali školjke včasih naberemo tudi na plaži tudi ostanke stekla,ker so robovi že zlizani in oblikovani ni težav,da bi se vrezala ali poškodovala.Počakaš nekaj ur da se vse lepo umiri in sprime,potem pa z fugirno maso vse zafugiraš,zopet malo počakaš in fugirno maso po navodilih očistiš .Pri nas doma smo spravili vse ostanke ploščic od novogradnje kopalnic in ostalih prostorov ,lahko jih kupiš v kakšni trgovini z kopalnično opremo in pa zadnje čase opažam zelo lepo zalogo vsega tega mozaik materiala v OBI trgovini na Rudniku.Imajo tudi pladnje in že majhne ploščice 1cm ter vse dodatke za mozaike.Poišči tudi v reviji Unikat ter v spletni trgovini Antus.Trenutno pri nas ustvarjamo lončke za pisalniški pribor,osnova so nam konzerve od kompotov in pa majhni belo stekleni kamni iz Slovenske obale. anaeva

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

19. nov 2007 20:59

Ja rada bi še dodala,da sem bolj šparovna,pa nisem Gorenjka in da vedno ko se razbije kakšna skodelica ali krožnik tudi to malo naberem in v kakšen letu pride zelo lep lonec,saj je veliko različnih barv in izobklin pa tudi kakšna ročka se znajde vmes.Sem bila pa že kar nekajkrat na sejmu ob sobotah ob Ljubljanici ,tam ima neka gospa prečudovite!!!!! mozaike tudi okrog ogledal in še pa še.,če najdem njen e naslov ti pa sporočim. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti