Meniskus

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

tema odprta - 19. nov 2007 18:30 | ogledi: 15.772 | odgovori: 28

Ima mogoče kdo izkušnje z operacijo meniskusa ?

Operirana sem bila že septembra, še vedno pa hodim z eno berglo. Me še zelo boli, čeprav telovadim, kot so mi pokazali v bolnišnici, si koleno masiram z ledom pa še z gelom proti bolečinam. Vozim tudi sobno kolo in takrat me ne boli, boli le kadar hodim. Res da je bolečina manjša kot je bila, a vseeno bi rada vedela kdaj bo to mimo.Če je kdo ima to izkušnjo že za seboj mi bo prav gotovo vedel svetovati, zato nestrpno čakam na vaše linke.

daga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. nov 2007 18:55

Koleno je eden največjih in najbolj obremenjenih sklepov v človeškem telesu. zdravljenje traja zeloo, zelo dolgo. predvsem ga moraš redno razgibavati, mazati z ledom in skrbeti zanj, seveda. Pa ne izgubiti potrpežljivosti ali upanja. Res traja dolgo.

LP

cervus

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. nov 2007 18:56

Jaz sem bila operirana pred 5 leti. Na bolniški sem bila 2 meseca, opravila fizioterapijo in po kakšnih 3-4 masacih je bolečina popolnima izzvenela. Mene so operirali laparoskopsko, a tebe tudi? Moraš samo pravilno hoditi, čeprav boli. Pač hodi bolj počasi. Ampak bergle jaz nikoli nisem dobila in imela. 2 uri po operaciji sem morala vstati in se sprehajati.Nogo moraš pravilno devati -  peta- prsti. Čez čas bo boljše, verjemi. Kyara

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

19. nov 2007 19:56

Da, tudi jaz sem imela atroskopijo kolena, no zdaj vem, da ne bo šlo tako hitro. Bergle pa sem dobila verjetno zato, ker sem pač malo bolj " naprej " v letih, pa tudi prav lahka nisem, mislim po kilaži. Hvala za vaše odgovore, Škoda da se nisem že prej oglasila s tem vprašanjem, saj bom zdaj laže nadaljevala z zdravljenjem, ko vem kako je s tem. daga

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. nov 2007 20:04

Moj brat je bil zaradi meniskusa operiran na Jesnicah. Operacijo so opravili lasersko, že neslednji teden je hodil brez težav. F r i n a

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. nov 2007 20:06

Mož je bil operiran pred leti,po 6 mesecih je imel še vedno močne bolečine,na koncu so ugotovili ,da operacija ni bila dobro opravljena.Še enkrat so ga operirali ,po dveh do treh mesecih je bolečina prenehala.Operiran je bil laparoskopsko,bergel mu niso dali.Če imaš močne bolečine ,je bolje da greš nazaj k ortopedu. lp goga

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

27. mar 2008 4:27

Dobro jutro! Sredi noči sem se zbudila z hudo bolečino na notranji strani kolena,najbolj me boli takrat, ko hočem nogo prestavit v ležečem položaju (ko ležim) in se koleno "napne". Malo čudno sem opisala. Hodim lahko vedar nogo težko upogibam. Se pa veliko ukvarjam z športom. Včeraj sem tekla iz enega hriba (približno trikrat tedensko)Vendar me je zabolelo šele ponoči in naenkrat, ko sem nogo premaknila. Mi katera ve povedat kaj je to. Sama malo sumim na meniskus. Hvala. hema

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. mar 2008 6:02

Ni nujno, lahko si kako vez malo nategnila. Daj gor led in malo počivaj. Počakaj še kakšen dan in boš videla.

Kyara

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

27. mar 2008 7:21

Hema, Predlagam ti, da čim prej obiščeš ortopeda. Samo nič ne čakaj, saj če imaš res stgan meniskus, ti lahko le-ta povzroči v kolenu veliko škode v smislu obrabe hrustanca. Počivaš še zmeraj lahko, ko in če ugotovijo, da ni nič drugega kot samo nategnjene vezi. Daga, tebi pa samo vprašanje. A so na artroskopiji ugotovili še kaj drugega kot strgan meniskus. Običajno se samo za meniskus ne dajo bergle. Če pa so odkrili če začetno obrabo, potem bo zdravljenje malo dolgotrajnejše. Ne obupa in pridno telovadi, tako kot so ti naročili. Saj bo. Pa še nekaj. Meniskusa se nikrej v Sloveniji ne operira lasersko. To je laparoskopska operacija, ki se imenuje artroskopia. To sem morala povedat. sem pač profesionalno malo deformirana. Vsem skupaj čim prejšnje okrevanje. Mojca Mojca32

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

27. mar 2008 9:49

Tekat po hribu navzdol - brrrrr, me kar strese. -Sicer pa se strinjam z Mojco32. lp, vanjatajnsek

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

27. mar 2008 15:38

Res je, ni bil samo meniskus, še vedno imam bergle in koleno me zelo boli, le da na drugem delu.Prej je bilo to na notranji strani, zdaj pa me boli pod pogačico. Vsak korak je sunek z nožem, ponoči pa moram paziti kako premaknem nogo. Večkrat me bolečina prebudi, težko najdem položaj, ki jo zmanjša. Ortoped mi je povedal, da je to artroza, ki se jo lahko blaži z blokadami. Ker pa imam še nekaj dodatnih težav (diabetes, visok krvni tlak, srce, pa še kaj bi se našlo), mi je to odsvetoval. Tako da zdaj čakam v vrsti za fizioterapijo, telovadim, vozim sobno kolo... Upam, da bo bolje, nisem še vrgla puške v koruzo. Mojca, hvala za pomoč, težave je lažje prenašati, ko veš da imaš podporo prijateljev. Lep dan vsem! daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti