Meniskus

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

27. mar 2008 16:47

Tudi moj mož je bil ravnokar na artroskopiji in se počuti ok.hodi lepo brez večjih težav.Dobil je terapije za razgibavanje.Tudi jaz sem se naročila na pregled kolen,ker imam težave .stara sem 37 let,pa me zanima kolk ste ve stare,kerbse bojim kaj bo na starost. mesni

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

27. mar 2008 18:23

Mene pa zanima če kdo ve ali bi morala k zdravniku ker me vsakokrat ko malo bolj obremenim koleno začne boleti za znoret (enkrat sem pri odbojki padla nanj in tudi takrat me je zelo bolelo).

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

27. mar 2008 21:59

Tudi moj meniskus je bil laparoskopsko obdelan in sicer v lokalni anasteziji direktno v koleno. Zelo zanimiva operacija, celo svoj monitor sem imel, kjer sem lahko opazoval, kaj se dogaja. V bolnici sem bil še cel popoldan, zvečer pa z boljšo polovico že na pici (med potjo domov). V kratkem me čaka še drugo koleno in spet sem se raje odločil, za lokalno anastezijo, kot pa spinalno (v hrbtenjačo). Zakaj se je to zgodilo? Dokaj "živalski" tek dol po Pohorju v kombinaciji z EMŠOjem, pa smo tam. Osel! Kot rečeno, če je samo meniskus kriv za težave, je to za pacienta dokaj lahkotna operacija, zato brez strahu. Zakomplicira pa se lahko itak povsod, tako pač je. lp Vlado

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

28. mar 2008 7:04

Jaz sem imela strgane križne vezi v kolenu. In ker sem na operacijo čakala kar 3 leta, sem si "pridelala " še miniskus. Res je, da zdravljenje traja zelo dolgo. Pri meni šele po 3 letih stopim navzdol ( v gorah), brez skrbi, da bo spet kaj narobe s kolenom. Torej potrpežljivosz in vstrajnost sta nujno potrebni. lp rolada

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

4. apr 2008 10:28

Moja mami gre konec tega meseca na operacijo kolena, pa me zanima ali je kdo od vas, ki ste to operacijo že dali čez PRED operacijo delal kakšne vaje. Pravijo, da je dobro, da se to dela že pred posegom, kasneje seveda tudi. Zdravnik ji ni nič priporočil, samo da mora hoditi. patty

s.marinka4  

član od: 12.12.2007

sporočila: 121

4. apr 2008 10:46

Tudi jaz čakam na operacijo kolena - artroskopijo (natrgan meniskus in posledična artroza) in ortopedinja mi je rekla, da naj bi bila v 3 tednih na starih tirih.Ortopedinja mi je priporočila anestezijo v hrtbtenjačo, ki je manj škodljiva od lokalne anestezije, (res pa je, da je občutek, ko si hrom od pasu navzdol neprijeten, traja pa kar približno 4 ure, da se noga "zbudi" - izkušnja pri zlomljenem gležnju) Sama sem kar veliko telesno aktivna in strup za kolena je tek po hribu navzdol. Teči je treba v hrib in ne iz njega in tega se dosledno držim. Delam pa na tem, da čim bolj utrjujem kolenske mišice in s tem razbremenim samo koleno. Dobila sem 5 inekcij Hyalgana v koleno (tekočina, ki maže sklep in je na žalost samoplačniško) ter jem Glukomazin, ki pomaga, da kolena niso tako boleča. Sem pa optimist, da se bo vse v redu s koleni in , da mi bo lazenje po gorah še vedno v veselje. lep dan

Nena  

član od: 2.10.2001

sporočila: 98

4. apr 2008 12:05

Patty, pred nekaj leti sem šla na operacijo kolena (strgane križne vezi in poškodovan meniskus). Ker sem sicer bolj "lene sorte" , sem nekaj mesecev prej začela hodit v fitness z namenom, da okrepim mišice nog. Prepričana sem, da bi mi bilo po operaciji precej težje, če tega ne bi naredila. Mogoče se lahko pozanima pri kakšnem fizioterapevtu, kakšne vaje se delajo po operaciji, in jih začne delati že sedaj. Nena

peperoncino  

član od: 1.2.2008

sporočila: 38

4. apr 2008 13:24

Junija sem si operirala koleno (počen meniskus in razcefran hrustanec). Pred posegom nisem delala nikakršnih vaj, saj zaradi bolečin nisem mogla niti hoditi. Po posegu sem se natančno držala navodil fizioterapevta,opravljala priporočene vaje, in še danes lepo bicikliram na sobnem kolesu, kar zelo pomaga. Sedaj smučam, igram tenis, pri telovadbi pilatesu še čutim bolečine in zaradi njih nekaterih vaj s koleni ne morem opravljati. Skratka, izredno sem zadovoljna. Moram pa zelo pohvaliti svojega operaterja dr. Marčana in fizioterapevtko Milico Celin, seveda gre za bolnišnico Valdoltro. Ka pogumno, peperoncino peperoncino

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

4. apr 2008 14:23

Strgane križne vezi so mi operirali in vedno, res vedno, ko prilezem na kakšen vrh gore rečem: Hvala dr. Dolinarju , da me je rešil nesigurnega koraka!! Ni primerjave pred in po operaciji. Res pa je, da sem na "siguren" korak čakala kar tri leta. Šele po treh letim si upam spet stopiti navzdol po hribu, da ne bi bila z glavo pri kolenu. Res se splača malo potrpeti, delati vaje - ampak samo toliko in takšne kakršne dovolijo ortopedi. Z preveliko obremenitvijo naredimo samo škodo! Kar korajžno na operacijo, saj ni nič hudega. Mene je bolelo edino, ko so mi odstranili šive -res. lp rolada

luki86  

član od: 21.6.2009

sporočila: 1

21. jun 2009 11:23

zdravo ljudje berem vse vase kometarje in morem priznat da sem kar posteno prestrasen glede vseh teh opracij meniskusa,jaz cakam na operacijo meniskusa ker imam res ogromne probleme s kolenom(ne morem hodit,pece me,boli,zateguje koleno,koleno popusca-sklecne...).vprasal sem fizeoterapevta kaka je rehabilitacija po operaciji in je rekel da prve 3 tedne po operaciji jokas samo da pomislis na koleno...gdo me bo potolazil da to nebo tako kot sem napisal;)!mislite da je to vse res? hvala lep pozdrav luki86 luki86

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti